Duna: Část druhá (2024)

Svižnější a akčnější než jednička. Ty divný časový skoky na pár místech odpustím.

Metoda Markovič: Hojer (2024) (seriál)

Prozatím to nejlepší co jsem v České krimi-seriálové tvorbě viděl. Všichni zůčasnění hrajou výborně civilně (super režie) o skvělejch výkonech Lněničky i Uhlíka nelze pochybovat a Kotek opět příjemně překvapil. Precizně zachycený osumdesátky (Volha se může jít klouzat). Akorát ty útržky ostatních případů mně přišly zbytečný.

Interstate 60 (2002)

Pohádková road movie s poučením o hodnotách pro americkou mládež.

Anatomie pádu (2023)

Psychologicky propracovaná nuda. Dloooouhá nuda.

Hrozba smrti (2024)

Zmodernizovaná osumdesátková akční mlátička, kvůli které se Gyllenhaal dal do formy a McGregor naučil trochu hrát. Přiměřeně zábavné. Liman tyhle akčňáky umí.

Svědkové Putinovi (2018)

Celá Putinova síla spočívá v tom že každýho, kdo by s ním chtěl polemizovat, unudí k smrti (nebo ho k smrti přivedou jeho nohsledové).

Zlomové okamžiky: Atomová bomba a studená válka (2024) (seriál)

S touhle sérií si dali tvůrci opravdu práci a je to znát. Historie studené války od svržení atomové bomby po současnost podaná s neuvěřitelnou komplexností a souvislostmi.

Bylo nebylo v Londongradu (2022) (seriál)

Výborný vhled do propojení mezinárodní ruské mafie s kremelskou diktaturou a oligarchií.

Špinavej John - Betty Broderick (2020) (série)

Oproti první přímočařejší řadě je druhá víc soudní a psychologický drama. Opět parádně napsaný a zahraný postavy.