Na hraně zítřka (2014)

Akcí nabité sci-fi, které umně střídá žánrové škatulky a umí vykouzlit i úsměv na tváři. Moc dobře jsem se bavil a přesně takhle si představuju naplnění konceptu zábavného a inteligentního blockbusteru.

Godzilla (2014)

Dokonce i hloupoučký Pacific Rim byl lepším popcornem než nová Godzilla. Těch WTF momentů je tam na můj vkus až příliš. Povedený je naopak začátek filmu, který nezapře velkou inspiraci Spielbergem (kolik napočítáte scén jako vystřižených z Jurského Parku?) a především to herecky táhne Bryan Cranston, který umí zahrát víc než jednu či dvě pózy, na rozdíl od ostatních herců. Vědec Kena Watanabe se vždy jen zjeví s vypoulenýma očima a po minutě ticha řekne hlášku typu "Let them fight", vážně?

Jump street 21 (2012)

Překvapilo mě, jak se film dokáže shodit a přitom si většinu stopáže zachovat tvář a servírovat vcelku rozumnou zápletku. Ale ty momenty kdy si vyloženě dělá prdel sám ze sebe a z krimi akčních filmů obecně, ty se mi líbily mnohem víc než fakt, že si Jonah Hill nadělal v několika scénách do kalhot. Škoda že jich ve filmu nebylo víc. I tak to na mě působilo dobrým dojmem a budu se těšit na dvojku.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Iron Man 3 je zábavnější, Winter Soldier má víc propracované akční scény. Přesto mi tu chyběl lepší scénář. Na to jak se o filmu básní a srovnává se s novým Batmanem od DC to zase taková pecka nebyla. Ale jinak hodně povedená comicsovka, určitě zábavnější a akčnější než první díl. EDIT: po delší době zhlédnuto znovu a musím jednu hvězdu přidat. Pravda je, že se tu skutečně sešlo vše o fous lepší než je průměr u Marvelu. A akce je fakt vydařená, fyzická a hutná. Solidní 4*

Captain America: První Avenger (2011)

Možná kdybych neviděl dříve než tohle Avengers, tak by moje hodnocení bylo vyšší. I tak příjemná comicsárna, a jako úvod pro marveláckého klaďase důstojné.

Sinister (2012)

Atmosférický horor, který velmi dobře buduje napětí. Konec pro mě osobně byl zajímavý, ale možná jsem čekal že pointa bude silnější. I přesto jsem měl ten sžíravý pocit, který ve mně dlouho žádný film nevyvolal.

Severní Amerika (2013) (seriál)

Jeden z nejkrásnějších dokumentů s vypovídací hodnotou, který ukazuje přírodu v dramatických momentech nikoliv nepodobných těm, které známe z hraných filmů. 95%

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Perfektní akční sekvence se mohly natáhnout na 90% filmu a zastínily by tak v tomto případě nepodstatný balast v podobě dialogů a osobních příběhů hrdinů. EDIT: po 2. zhlédnutí dávám hvězdu navíc, má to něco do sebe a chci vidět pokračování.

Nespoutaný Django (2012)

Django se díkybohu nebere vážně a tak jsem si tuhle žánrovou třešničku mohl vychutnat s všudypřítomným cukáním v koutcích. Waltzova postava je skvělá a už od první scény si získá divákovy sympatie. Samozřejmě že 5* :)

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Naprostá spokojenost :) Znám předlohu velmi dobře, a přiznám se že to moje hodnocení určitě dost ovlivnilo, ale copak se dá nechrochtat blahem? S klidem můžu potvrdit, že všechny kritiky s hodnocením nižším než 8 jsou snůška kravin, způsobených neznalostí předlohy (je to ještě věrnější adaptace(!) než Pán prstenů) a tím pádem nereálným očekáváním něčeho, co nikdy nepřijde a nikdy vlastně přijít nemělo. Čekat, že se Hobit epičností vyrovná PP, nebo jej snad dokonce přepumpuje je totálně vedle jak ta jedle. Taky některé věci se tu tolik nerozebírají, ačkoliv mám pocit že všechno zásadní se řeklo na Bílé radě, i když pro neznalé to mohlo být těžko postřehnutelné. Celá ta scéna je totiž dost nudná a fádní. Ale jinak je to jízda, a nudný začátek jsem teda nezažil. Pro mě osobně parádní hobití start a nemůžu se dočkat dvojky.