Barbar Conan (2011)

Oproti starému Conanovi je v tomto novém samotný příběh jaksi upozaděn. Zajímavý je pouze začátek, dál už je všechno spíše o svalech Jasona Momoi. Ale protože jsem si to zčásti pustila hlavně kvůli němu, tak by tam kvůli mě mohl vyvalovat zadek klidně polovinu filmu. Kvalita by zůstala stejná. Na dnešní dobu M. Nispel také prakticky vůbec nevyužil grafických možností, o kterých se Johnu Miliusovi mohlo jenom zdát.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Jestli někdy seděl fantasy film ke knižní předloze, tak je to tady! Perfektní exteriéry, dobrá volba herců, dramaturgie tak aby odpovídala knižní předloze a přitom se divák, který nečetl předlohu, bez problémů orientoval. Opět povedená série z produkce HBO, už se moc těším na další pokračování.

Rebel bez příčiny (1955)

Pro mě asi věkově pozdě shlédnuté, moc jsem nepochopila z čeho jsou tam všichni "mladí" tak utrápení a nešťastní. Herecké projevy mi přišly afektované a přehrávané, ale byla to prostě jiná doba. Zajímavý byl hlavně pohled do Ameriky 50. let.

Náměstí Spasitele (2006)

Film působí strhujícím reálným pohledem do cizího života. Nic moc pěkného, ale šedá realita chudého manželství. Nehezká nezajímavá žena, manžel, který o ni nestojí a tychně, která manipuluje a dělá ze života peklo. Vše umocňuje sychravé a studené počasí, nevlídné baráky, nepořádek doma, ječící děti. Jinak než špatně to ani dopadnout nemohlo. Byť se všechno jen tak útrpně vleklo, vydržela jsem koukat jak přikovaná.

Andělé slunce (2006)

Byl to drsný film o obchodu s dětmi, ale hlavní co z něho vyznělo byla pasivita a z toho plynoucí bezvýchodnost ze všecho toho bahna. Pasivní rodiče, kteří dávají děti obchodníkům s masem, i když vědí, co se s nimi bude dít a pak ty děti i přes snahu to změnit pořád znovu upadají do situací, kde stejně nakonec je prostituce jediným řešením. Celý film je opravdu nechutný a drsný. Škoda je, že ho tvůrci nechali jen tak plynout a nevygradovali některé silné scény, ale možná to byl záměr.