• Krátkometrážní

Letní bouře (2004)

Námět "hledání sebe sama" ok, ale scénář dost pokulhával. Nebyl to nijak originální příběh, který navíc přinášel situace dost přitažené za vlasy, se spoustou klišé. Představitel hlavní role mi byl od prvního okamžiku neskutečně nesympatický, ale ostatní byli celkem fajn. Občas hezké momenty, dost to ale zazdil slabý konec. U mě je to na rozhraní, ale nakonec hlavně kvůli hezké hudbě a kameře se přikláním ke 3*. 55%

Zuřící býk (1980)

Opravdu dechberoucí. Teď mě jen mrzí, že se u mě dvd takovou dobu hřálo na poličce a já se na to podívala až teď. Je to nepopsatelný zážitek, jen málokdy se mi stane, že film, který vyvolává velká očekávání, je ještě překoná, a toto je ten případ. 100%

Paříž (2008)

Osudy několika lidí, které se navzájem proplétají, spojuje je Paříž. Krásné a různorodé město, jako je různorodý osud každého člověka. Zážitek umocňují výkony výborných herců, Luchiniův tanec je nezapomenutelný. 90%

E.T. - Mimozemšťan (1982)

Nemůžu uvěřit, že jsem tohohle roztomilého mimozemšťana zapomněla ohodnotit, ač jsem to viděla....no spoustakrát:-) Nepochopím, že tento film není alespoň ve 200.

Může to potkat i vás (1994)

Kdysi jsem to už viděla, dnes jsem to zahlédla v programu, ale že bych to chtěla znovu zkouknout, to zrovna ne. V té době byl Cage ještě celkem ve formě a nebyl pro smích, dnes to neplatí, budiž důkazem, že ho v tv programu přejmenovali na Vage:-) Víc, jak za 2* to u mě ale není.

Na útěku (2006)

Když má někdo přehnaná očekávání kvůli lákadlu na obalu v podobě "vítěz Cannes FF", tak bude zklamán. Kdo přehnaná očekávání nemá, bude to mít za průměr. Má to spousta nedostatků, ale nenudila jsem se. Mimochodem, Zlatou palmu to nemá, získalo to "jen" Cenu prezidenta poroty sekce Un certain regard. Kdo se řídí různými oceněními, jeho chyba;-) 50%

Prohnilí policajti (2007) odpad!

Nenapadá mě jediný důvod, proč by se na to měl někdo podívat. Ani když jsem to brala jako parodii (tvůrci to však natáčeli se vší vážností), tak jsem se nedodívala. Amatérština sálá z každého záběru, prostě hrůza hrůz, kterou nejde popsat, na vlastní kůži se o tom nepřesvědčujte;-)

Živí a mrtví (2007)

Docela překvapení, hlavně celkem pěkný vizuál. Samozřejmě se to nemůže porovnávat s nejlepšími válečnými filmy, ale ty pracují asi i s jiným rozpočtem. Paralelně můžeme sledovat osud Martina během 2. sv. v. a jeho vnuka Toma, ale že by to byli hlavní postavy, to tak úplně neplatí. Příběh dědy se mi moc nelíbil, vlastně nevím, o čem to bylo, což se dá říct i o tom druhém příběhu:-) Ale tam mi to tak nevadilo, byly tam vtipné hlášky a sice občas strašné dialogy, které ale pobavily. U válečných filmů nutně nemusí být obsáhlý příběh, je to o atmosféře, vykreslení války. I tento film ukazuje její nesmyslnost. Vadilo mě nedostatečné vykreslení postav, podle mě krátká stopáž nestačila na dva příběhy. Nejoblíbenější postavou byl bezesporu "drsoň", který všude zanechával miny, byl tak drsný až byl trapný a směšný. Z konce jsem ještě pořád dost zmatená, a je to pro mě velký wtf moment. Jestli se na Balkáně tolik hulí, jak vyplývá z filmu, tak se nedivím, jak to tam vypadá. A třešničkou je titulek na obalu DVD "Nejlepší chorvatský válečný film všech dob" zbožňuju tyhle výkřiky:-) Btw. obsah zde úplně neodpovídá tomu, co je ve filmu.

Tři barvy: Bílá (1994)

Tohle je přesně druh filmu, u kterého nemá cenu šťourat ve věcech, nad kterými zůstává rozum stát, ale prostě ho přijmout takový jaký je. Viděla jsem jednotlivé barvy docela s odstupem, bílá na mě udělala asi nejmenší dojem, ale uvidím až to zkouknu někdy popořadě:-)

Lhář, lhář (1997)

Ano, přesně takové typy "komedií" nesnáším. Když Jima, tak ve vážnějších rolích, jako komik ve mě vyvolává cokoliv jiného než smích. To je věc, kterou já asi nikdy nepochopím, co je vtipné na tom, že se většinu filmu chová, jak nesvéprávný? A že ani na chvíli nevypadá jako právník, o tom radši nemluvím. Myšlenku to má hezkou, lhát se nemá, ale zpracováno to nemuselo být tak bláznivě.