42 (2013)

Solidně vyprávěný solidní příběh, který je vcelku utahaný, přesto nenudí. Za mě velké plus, jak moc se film držel skutečnosti, ač tím trpěla zábava.

Ctihodný občan (2009)

Sílu příběhu zabíjí triviální scénář s několikerým nelogickým / žádným vyústěním. Butler ovšem perfektní výkon a Foxx ze svý hloupý role vydupal taky co mohl.

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Absolutně jsem netušil, o čem ten film bude, jen jsem tady viděl na druhym místě v hercích Segela, tak jsem si to dal. Takže při zlomový scéně jsem zkameněl úžasem a od tý doby se cítil zhuleně, na tripu a s dávkou kvalitního pervitinu v žíle. A Hermiona se sekerou? No, ku*va!!

Železná lady (2011)

Sakra, film o tý čarodějnici šel natočit tak jinak, o tolik líp, a přitom to stačilo natočit normálně. Teď už nikoho lepšího do hlavní role neseženou. Díky výkonu Meryl Streep se na to dokáže koukat, ale ten film měl být úplně jinde.

Love Is All You Need? (2011)

I když nepoznáte žádné případy šikany z důvody odlišné orientace, stačí se podívat na nedávné protesty ve Francii, a musí vám být jasné, že film, jak tu mnozí píší, opravdu vyhrocený není. Je to čistá realita, která se k vám akorát nedostala. Krátký film, kde opravdu není podstatné domyslet všechno do logické alternativy, ale poukázat na to, že se, přes stále více tolerující společnost, dějí činy patřící do hluboké historie. Poukázat na to, že každý člověk je jedinečný, a dokud svým chováním neubližuje okolí, neměl by být trestán za odlišnost. Stejně jako je zřejmé, že každý gay/muslim/rom není úžasný člověk a nemá ve všem pravdu, naprosto stejně jako je tomu i většin. Celé dílo je samozřejmě posílené tím, že ústřední postavou je malá dívka, která je nepochopena nejen okolím, ale především svou jinak tak úžasnou, harmonickou rodinou. Po shrnutí se tedy dostaneme k tomu, že se film snaží působit svou alternativní myšlenkou pohlavní orientace, dotýká se zažitých stereotypů, dětské šikany a kyberšikany, nepochopení od vlastních rodičů a sklonů k sebevraždám v tak nízkém věku. A to během sedmnácti minut, jasných pět hvězd.

Moneyball (2011)

Nejlepší, naprosto a s přehledem nejlepší sportovní film, který jsem viděl. Obešel bych se bez seznámení s rodinou, ale jen do chvíle, kdy se díky dcerce můžu dívat do Pittových očí dívajících se na ochozy fanoušků. Jeho výkon je po celý film fascinující. Můj oblíbený Hill hraje stejně jako v jiných filmech a díky tomu dodává té postavě tak krásnou reálnou lidskost. Perfektní film s duší a sportovním srdcem.

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Nevím, jestli ještě někdy dostane na sebe tak skvělou roli Ryan Gosling, kterej mě naprosto uchvátil. Nezklamal ani Sean Penn. Pár dobrých akčních scén, pár dobrých vět, líbivé vykreslení doby, a pak vše upadá do průměru. Do očí bijící nelogické počínání Brolinovy party + (ne)hledání Emmy, pár opravdu špatných vět a ne tak zasahující atmosféra. Přesto ze čtyř hvězd padá u mě film až závěrem, který by se mohl promítat na filmových školách pod názvem "Jak udělat zjevně nechtěnou parodii".

Bling Ring: Jako VIPky (2013)

Optimální výkon herců, zajímavá kamera, dokonale padnoucí soundtrack. Proč to muselo být tak povrchně povrchový?

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Pár hodně špatně zahraných scén od vedlejších herců, bezchybnej Gordon-Levitt a Willis, krásná Blunt, několik sakra dobrejch scén, přehršel skvělých nápadů a pro mě naprosto neuvěřitelnej, dokonale dokonalej, nejvíc úžasnej a bůhví co ještě Pierce Gagnon.