Insidious (2010)

Ja dávam šesť z piatich hviezdičiek... Výborná hudba, originálny a doteraz mnou nevidený žáner, skvelý a ani na chvíľu nenudný dej... Tmavé chvíle prekyprené neznámymi a strašidelnými zvukmi cvičiacimi predsiene a komory srdca sú miestami striedané chvíľkou romantiky na ukľudnenie a zníženie tepu na bezpečnú hodnotu. Chcel som dať štyri hviezdičky, lebo ako horor to bolo fakt dobré, no happyend...to mi nesedelo...ale záver ma príjemne prekvapil, skutočne som rád, že som to videl...Moje očarenie, resp. inkrementované pocity strachu z filmu má za následok možno aj to, že som si ho zapol na slúchadlách o jednej v noci, ale určite to nič nemení na veci, že film je strašidelný ako má byť, má dokonca aj dej, postavy to celé hrali dobre a neobjavil som nič, čo by mi vo filme vadilo... Skutočne jeden z najlepších hororov, čo som kedy videl.

Super 8 (2011)

Ja som mal pocit, že celý ten film, a nie len tú časť so zombíkmi režírovali 12 ročné deti :D Na zabitie nudy sa to celkom dá, ale to je všetko :D Od traileru to má nieže dosť ďaleko, ale...s trailerom to nemá NIČ spoločné :)) Nebyť tých efektov a výbuchov, čo sa zrážky vlaku s autom týka, tak dám odpad :D

Štěstí na dosah (2006)

Strááášne pomalý film, absolútne nenapínavý, jediné, čo očakával od diváka bolo sledovať ho...Film nenecháva divákovi upustiť od pravidiel a dotvárať si dej filmu vlastnou fantáziou, celý priebeh filmu udáva hlavná postava, ktorá dokonale zahrala trápiaceho sa otca, ktorý si nedá pošliapať hrdosť a aj napriek vyhadzovu z ubytovne nezanedbá syna a stoj čo stoj sa naháňa za prácou obchodníka s akciami... Dá sa povedať, že priebeh filmu je celkom dojímavý, dal by som však asi len tri hviezdičky...štvrtú dávam preto, že ako obľúbenec drám som už zvyknutý na všetko, no pri tomto filme má človek vážne problémy oddeliť realitu od filmu... Skutočne dobre spracovaný príbeh, tie necelé dve hodiny boli asi akurát, a myslím, že ďalších 20 minút filmu nahradili záverečné titulky s opisom zvyšku života Chrisa.

The Tunnel (2011)

Dosť ma zaujíma to, či sú tam skutočne aj nejaké zábery zo skutočnej udalosti, resp. či sa nejaká taká udalosť (nenarážam na bubáka v tuneli, ale na stratu neznámej osoby v tuneli, úmrtie inej v dôsledku neznámych zranení z tmavého tunela) kdesi vôbec stala...fakt ma to zaujíma :D Ale prejdem k veci...film úplny SHIT...začiatok úúúúplne nudný, dej tak isto neoplýva úctou k divákovi, obraz proste hrozný, akoby sa drahá Nat vykadila na objektív...neskôr ešte k tomu aj prasknutý objektív a aj to len cez nočné videnie... No zaslúži si film viac než jednu hviezdičku? :DD Áno, zaslúži. Prečo si ju zaslúži? :) Pretože mne, ako skúsenému divákovi hororov o jednej v noci dokázal nahnať predsa len zimomriavky na chrbte a napriek všetkej nechuti a nervom na nekvalitný obraz som svojimi očami zaostril na monitor a hľadal tú imaginárnu potvoru :D Pre ľudí, ktorí hľadajú dokonalosť film neodporúčam, ale ak chce niekto pozerať horor skutočne preto, lebo očakáva husiu kožu, tak veselo do toho :)

Pařba v Bangkoku (2011)

Prvých 40 minút úplne zbytočných asi, potom začali tie vtípky, no bol to akýsi mix všetkého možného dokopy, až to nebolo pekné...:/

Rychlejší (2010)

Námet skvelý, film skvelo odsraný. Tých sračiek okolo odpustenia, porozumenia, atď. čo sa týka boha si mohli odpustiť, záver mohol byť tak isto viac premyslený, očakával som aj nejakú väčšiu bitku, už keď tam nasadili Dwayna... Ten pancierový štít v hlave vyzerá tak isto až priveľmi nedôveryhodne, viac k tomu proste nemám čo dodať...mohol som si miesto toho pozrieť aj niečo iné. Pôvodne som chcel dať tri hviezdičky, ale pre urážlivosť trailera, ktorý zavádza znižujem na dve.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Poriadna dávka akcie v spojení s desiatkami litrov benzínu. Skutočne dobré spojenie, ktoré sa nielenže dalo pozerať, ale zaslúži si určite päť hviezdičiek. Herecké obsadenie úžasné, "suchých" dialógov tam zase až tak veľa nebolo, a aj keď, tak trvali pár sekúnd, pálenia pneumatík sme sa dočkali mnohokrát, poriadnej strieľačky tak isto... Čo tomu chýbalo? Správna otázka...ako u každého filmu...no mimo normálnej kvality mi nič nenapadá ;-) :D

Obhájce (2011)

WOW...nasledujúcu polhodinu po prezretí filmu sa k niečomu inému nezmôžem. 118 minút jedného z najlepších filmov, čo som za posledný pol rok videl...mimo toho ma očarilo už len Beastly svojou jednoduchosťou a dávnejšie Next three days. Tento film sa však podľa môjho názoru môže porovnávať s niečím ako Gran Torino :) Ani jedna z postáv nebola vo filme zbytočná, dokonca aj partia motorkárov si našla svoje miesto pred koncom filmu, rozuzlenie prekrásne, už som bol napätý, čoho sa dočkám, hlavná postava tak isto nenahraditeľná. Mám strašne rád tieto drámy, keď človeku musí mozog pracovať na plné obrátky aby stíhal vnímať celý priebeh filmu a právnické drámy ma priam fascinujú. Neskutočne úžasný film...rozhodne si ho pozriem ešte aspoň raz v blízkej budúcnosti. Žiadna romantika, žiadna komédia, toto je prvotriedny film žánru dráma/krimi/triler...paráda, vrele odporúčam :) Keby bolo možné, filmu dám 6 z piatich hviezdičiek.

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Na Veľkú Britániu veľmi dobrý film :D Podarená komédia, od ktorej ma odrádzala prítomnosť mimozemskej civilizácie, ale prezretie neľutujem :D Odporúčam :)

Kurýr expres (2010)

Čo sa môjho názoru týka, strašne nudný film... Keby som vedel, aký ten film bude nudný a nezaujímavý, zahrám si na mobile Worms...:D