Netvor (2011)

Horor ??? Za toto by si zaslúžil film hodnotenie odpad, maximálne jednu hviezdičku... Ale ak si predstavím, že by tam namiesto toho bol žáner komédia/romantický/dráma...dávam päť hviezdičiek. Konečne film, ktorý neukazuje na prekrásnu lásku dvoch najkrajších teenagerov planéty, ale na lásku pochádzajúcu skutočne zvnútra, keď sa postavy dokážu presvedčiť skutkami, slovami a vnútornou krásou nezohľadňujúc vonkajší vzhľad, a pri tom nie je zainteresovaná ani partia ich kamarátov... Veľmi ma oslovili aj soundtracky, a aj napriek absencii akčnejších scén (ak vylúčim tú streľbu sfetovaného otca) je film veľmi prívetivý a určite by sa dobre pozeral vo dvojici s partnerkou. V skutku pekná a pozerateľná rozprávka so šťastným koncom, určite stojí za prezretie. Keďže štyri hviezdičky by mu boli málo, aj keď si za mylný žáner zaslúži ešte menej, dávam ich päť...je to aj preto, ako oslovil pri tak nízkom počte postáv a pri jedinej zápletke...jediné negatívum, ktoré viem filmu vytknúť je to, ako v niekoľkých desiatkách minút dokázal zmeniť namysleného egoistu na človeka hľadiaceho srdcom. Ale o to nech sa starajú viacrozpočtové filmy :D P.S.:V jednoduchosti sa skrýva krása, to len jej objavovanie je zložité. //Po prezretí The Lincoln Lawyer znižujem na štyri hviezdičky :)

Neznámý (2011)

Úvodom celkom pekné zoznámenie sa s filmom, jadrom však dosť nudné ... tie isté opakujúce sa scénky, a aj keď sa hlavná postava snažila zachrániť ich, akcie či potešenia sme sa dočkali až v prevratnom závere. Neviem, čo k tomu mám viac dodať, dávam však tri hviezdičky.

Zdrojový kód (2011)

K piatej hviezdičke mi chýba ešte jedna polhodina tohto filmu, kľudne by som sa vedel dívať ďalej. Viac-menej otrepané frázy "čo by si robila, keby ti zostávala posledná minúta života..." nepôsobia tak dôveryhodne, no myslím, že filmu určite neuškodili. Film v sebe spája jedinečnosť viacerých žánrov, pričom si navzájom neodporujú a to vytvára skvelý celkový dojem. Šťastný happyend mi vôbec nevadil, dobre dolaďoval výsledok filmu a bol prekvapivým zvratom v predtým dramatickom konci posmrtného života pilota vrtuľníka. Tých 8 minút, ktoré režisér postave dal boli akurát...ani nie málo, aby stihol niečo predviesť, ani nie veľa, aby ich vyplnil nudnými pasážami. Hudbu vo filme som si akosi ani nevšímal, neviem, či to bolo tým, že bola nezáživná, no som skôr toho názoru, že vizuálna stránka filmu zaujala dosť na to, aby som si iné aspekty nevšímal. Skvelý film ako na večerné, tak aj na ranné či poobedňašie hodiny.

TACHO (2010)

Landa je spevák (a pesničky má skvelé), film je z CZ-SK scény, tak fakt treba uznať, že čo-to v sebe mal... Hudba vo filme sa mi tiež celkom páčila, aj keď mi k motoristickému žánru nepasovala, ale nevytvárala zlý dojem. Časti, kde sa jazdilo som sa nakoniec aj dočkal, aj keď len v minimálnej miere, no film by sa dal kľudne skrátiť o 15 minút, keby sme vystrihli tých dvoch blbcov na bielej felde... Nie som filmový kritik, tak nebudem hádzať návody na to, ako ten film spraviť lepším, ale dávam mu teda tri hviezdičky. A všetkej antifáckej asociálnej špine odkazujem len FUCK OFF :D

Zkus mě rozesmát (2011)

Aj keď som od Sandlera čakal čosi viac, na filme som sa celkom zasmial :) Prínos Nicole Kidmanovej bol pozitívny, hoci si myslím, že hrala ešte viac vedľajšiu rolu ako deti Anistonky, no keďže v hlavnej zápletke boli Adam a Jennifer, je to ešte prijateľné :D Chýbali mi tam nejaké počúvateľnejšie soundtracky, ináč tomu nemám čo vytknúť, s výnimkou toho, že sa film dal kľudne skrátiť, pretože niektoré pasáže pôsobili sucho.

Vřískot 4 (2011)

Akožeee...:D Schválne som si to pustil o polnoci, aby to malo maximálny efekt hororu, no nezježili sa mi ani len chlpy na ruke :D ja som sa na tom neskutočne zabával :D Ako paródia je to ukážkový film :D Ale to je všetko...:D Ak teda nemám hodnotiť celkový dojem, resp. žáner, tak budem pokračovať dejom... Tie zápletky sa mi samozrejme páčili, dokonca aj záver, keď boli vrahovia odhalení, dialógy nudné neboli, telefonáty vo mne vzbudzovali záujem (hľadať danú aplikáciu na internete :D), natáčanie vrážd kamerou bolo celkom cool, a zhruba toľko :D Tie komické hlášky "Fuck Bruce Willis" bez akéhokoľvek talentu vo filme boli tak isto zábavné, ale nevravím, že to filmu uberalo na kvalite :D Dávam štyri hviezdičky, lebo ma to pobavilo :D

Na doraz (2010)

Maximálne nespokojný... Film bol akousi miešankou všetkého možného, no ja som pri ňom zaspával...Neviem sa ani donútiť napísať nejaký dlhý koment, ako mám vo zvyku, pretože fakt neviem, čo by som k tomu filmu napísal. Pravdepodobne by som mu mal vytknúť, čo sa mi na ňom nepáčilo, prečo dávam negatívne, resp. nízke hodnotenie, no po prezretí tejto "omáčky" nemám chuť už skutočne na nič. Celý film je založený na neracionálnych dialógoch a na asi piatich šesťdesiat sekundových scénkach, keď sa niečo skutočne dialo... Dve hviezdičky z ľútosti.

Bezvadíkyještěprosím (2010)

Film bol dosť reálny ... postavy bežné, prirodzené, žiadne sexbomby z hollywoodu, ale v bežnom živote predstaviteľné si osoby s obyčajnými ľudskými problémamy... Vo filme sa často ľudský život ospevoval ako príliš jednoduchý, akoby to bola všetko jedna pekná rozprávka, a len občas nadobudol črty reality, čo sa týka deju... Film sa mi nehnusí, no trošku ma nudil, a čakal som aj iný záver...čosi, čo by ma oslovilo a donútilo premýšľať o filme a vytvárať si teóri, blúdiť myšlienkami ešte polhodinu... Ďalším negatívom bolo, že sa vo filme odohrávali životy viacerých ľudí, a v tak krátkom filme sa ušlo každému z príbehov postáv málo pozornosti, a tým nedostatočne zaujal.

Tři dny ke svobodě (2010)

Jeden z najlepších filmov, čo som kedy videl ... Aj napriek viac než dvom hodinám bola každá minúta napätá, zaujala obe očné buľvy a nútila pozorovateľa vnímať všetkými zmyslami. Film je prekrásne spracovaný, keď sa v ňom odohráva viac dejov, prelína viac žánrov, a v každých desiatich minútach hľadám niečo podobné s inými filmami, pričom je aj tak stále odlišný ... Kľudný, no zaujímavý úvod pokračuje napínavým a dramatickým jadrom, ukončený je psychologickým a rozuzlujúcim záverom. Spojenie všetkého v jednom dvojhodinovom filme ... fakt stál za prezretie aj v túto neskorú hodinu (dopozeral som o 03:00 ráno). Známe aj menej známe postavy so skvelými scenármi, výborné soundtracky, premyslené dohady ... Film u mňa nepatril medzi suché filmy, ktorých situácie odhadujem už 15 minút dopredu, no prekvapila ma a vyvrátila moje dohady každá jedna minúta ... Keby som mohol, dám sedem z piatich hviezdičiek.

Nikdy to nevzdávej (2008)

Film ešte neskončil, ale už viem, že je to jeden z najlepších týchto bitkárskych filmov, čo som videl ... Možno aj preto, že obsahuje sčasti využitie bojového umenia ulice, aj preto, že je to sčasti teenagerský film, možno aj preto, že sa tam odohrávajú osudy nie jednej, ale viacerých osôbo, pričom každý z nich je určitým spôsobom bojovník ... Tie reklamy mu až tak neuškodili, lebo ma dosť zaujal a určite ho odporučím známym :)