Jestřábí žena (1985)

Nádherná Michelle, krásné prostředí, slušná atmosféra středověku, ucházející Rutger Hauer a příšerná hudební kulisa

Tísňová linka (2013)

Slušný thriller se zápletkou lehce podobnou té v Mlčení Jehňátek. Netradiční je ale fakt, že místo agentky FBI tu máme Halle Berry v pozici operátorky tísňové linky 911, které se po jednom z telefonátů zhroutí svět, když nedokáže zabránit únosu a následné vraždě dívky, volající 911ku. Po šesti měsících ale shodou náhod Halle opět usedá za sluchátko a mikrofon, aby se pokusila pomoci další zoufalé, právě unesené dívence, volající z kufru auta únosce. A rozjíždí se pěkně ostrá a napínavá akce ve které dívenka stále hovoří s operátorkou a ta si začíná vybavovat trýznivé vzpomínky na předešlý případ, jenž se odehrál před šesti měsíci. Policii se však nedaří kriminálníka vypátrat a tak se pokouší samotná operátorka vzít osud mladé, unesené dívenky do svých rukou. Závěrečná scéna je potom jako vystřižena z Mlčení Jehňátek. PS: Duševně chorý, hlavní padouch je podle mě velice podobný Normanu Batesovi

Lovec hlav (1976)

Rovný chlapík je tenhle Belmondo, ale taký nelítostný a odhodlaný mstitel. Honící se v tomto filmu za slizkým prevítem Cremerem. Vrcholem tohoto filmu je jednoznačně jeho závěr, který jsem si přehrával snad stokrát. Konec pro mě byl takovou obrovskou satisfakcí, že bych musel hodnotit maximálně i kdyby zbytek stál za starou bačkoru. Ale tak tomu naštěstí vůbec není, film má na můj vkus dobrý spád, scéna s cisternou je parádní a akce s brokovnicí je přímo skvělá. Do toho se sem tam ozve skvělý motivek Michela Colombiera, který k filmu dělal hudbu a myslím že se mu povedla a do filmu zapadá jako puzzle. Zejména závěrečný motiv mě posadil na zadek a zní mi v hlavě dodnes.

Zuřící býk (1980)

De Niro se své role zhostil skvěle a byl opravdu otřesný. Od začátku velice nesympatický a v pozdějších fázích filmu absolutně zavrženíhodný. Jistě je to zásluha jeho hereckého talentu. Mě však tenhle chlápek nikdy moc nepřirostl k srdci. Naopak Joe Pesci tradičně vynikal svojí vstřícnou rolí a scéna s dveřmi od taxíku je geniální. Celý film bych zhodnotil ze dvou úhlů. Když bych ho bral jako film čistě boxerský a hodnotil hlavně dění v ringu, dal bych plný počet. Když bych měl film hodnotit jako sociální sondu do života cholerického žárlivce a násilníka, asi bych dal taky plný počet, protože to bylo zvládnuto rovněž skvěle. Dost možná bych se ale na takovou sondu vůbec nedíval, protože to není můj šálek čaje a oba tyto aspekty skloubené do jednoho filmu, na mě působili velice rozporuplně. Doplnil jsem si vzdělání ohledně Scorseseho filmů a jsem za to rád, ale myslím že jednou stačilo.

Krycí jméno Donnie Brasco (1997)

...tak moc jsem si přál aby Al Pacino dostal svojí loď a mohl na ní odplout daleko, předaleko. Krásná a tragická gangsterka, o netradičním přátelství mezi tajným poldou a stárnoucím mafiánem, který touží jen po kousku uznání. Lehce uspěchaný závěr ale přesto je v něm řečeno vše podstatné. O to více, to diváka zabolí. Silný zážitek

Metro (2013)

Metro se mi líbilo především technickým zpracováním, záběry v tunelech na valící se vodu, vagóny tlačící se na přeživší prostě měli něco do sebe. Škoda že většina hrdinů měla, pro mě, velmi nesympatický "gesycht" (tedy pysk, tlamu či mordu), nejvíce jsem byl znechucený chlapcem, jenž celou katastrofu pojal jako příležitost ke sbalení přeživší a vcelku ucházející ruské dívky. Ostatní hrdinové nic moc a až na dědulu který svým "vychlastaným" hlasem, těsně před nehodou všechny varuje že do metra jim zatýká, to byla smutná podívaná. Ale "metrovští" bratří Kličkové byli taky príma :-) Za mě teda pro mizerné hlavní hrdiny dvě hvězdy dolů, ostatní tři jsou za pěknou kameru, dobré audio a bratry Kličkovi a jejich dialogy

Until the Light Takes Us (2008)

Skvělý dokument o Black Metalu, scény s Fenrizem zbožňuji a člověk se tam dozví parádní špeky o kterých by se jen tak nedozvěděl. Hail True Black Metal !!!

The Whisperer in Darkness (2011)

O trošku méně atmosférické než předchozí Call of Cthulhu, ale snad to je i tím, že se už nejedná o němý film a člověk tak dostává další informaci (hlas postav) a přichází tak o vlastní představu. V tom také spočívalo kouzlo němého Call of Cthulhu. Stále se ale jedná o skvělé zpracování Lovecraftova díla, a je možno zde čerpat poznání o mýtu Cthulhu i s obrazovými vjemy. Ale pozor, pokud se nedokážete oprostit od všední filmařiny a požadujete za každou cenu realistické zpracování a věrné efekty, tenhle kousek Vás naprosto mine účinkem. Je určen především pro příznivce mistra hororu Lovecrafta a milovníky retro mystična. Dal bych plný počet, ale trošičku mě zklamaly bytosti z Yugotthu (údajná planeta za Neptunem, devátá v pořadí od Slunce), na můj vkus byli až moc groteskní, a to jsem v tomhle ohledu velice shovívavý. Jinak nemám výtek, další skvělé zvládnuté mistrovo dílo

Zaklínač (2002) (seriál)

Pro spoustu lidí velké zklamání, co jsem zjistil tak hlavně v zahraničí se o polském Wiedzminovi hovoří jako o katastrofě, která se naprosto vymyká Sapkowskeho předloze. Já na podobností s knižní předlohou až tak moc nebazíruji, hlavní rysy knihy jsou dodrženy, sympatický hlavní hrdina zahrál Geralta skvěle, i když se většinou pere s hadrovými bazilišky a gumovými hady, nijak to na fantasy atmosféře seriálu neubírá. Životní cesta zaklínače Geralta z Rivie, nás v průběhu deseti dílů zavede na rozmanitá místa Sapkowskeho světa, krásná příroda, stará dřevěná města, romantické (i Románské:)) hrady a taky krásné ženy, jeden legrační minstrel se sklony alkoholismu a spoustu šermování na docela slušné úrovni. To jsou věci které stojí za zmínku, Já mám na Widezmina velice kladný názor a považuji ho za jeden z nejlepších fantasy seriálů vůbec. Ale dneska jsem chtěl být objektivnější :-)

Reboot (1994) (seriál)

Moje dětství a velká nostalgická vzpomínka na bezstarostnou éru mého života. Tehdy jsem prožíval osudy Enzo Matrixe, jako by byly mé vlastní a seriál mě zcela vtáhl do svého světa. Tolik jsem si přál mít onu transformační placku, zbraň s multistřelbou a krásnou Andráju po svém boku :-) Jistě, byl jsem malý špunt a to grafické zpracování pro mne bylo naprosto revoluční a skvělé. Ale i dnes, když si pustím nějaký díl jako výlet do minulosti, můžu spokojeně pokývat hlavou, že animace nebyla jediná devíza tohoto seriálu, to hlavně parádní příběh z prostředí počítačových her, kde nechyběl humor určený i pro "dospělejší" populaci, než jsem tenkrát byl já. Skvěle napsané postavy, zejména hlavní padouch Megabyte a jeho dobráčtí a nešikovní pohůnci Drtič a Mlátič (nejsou ta jména sladká :-) ) Drsný a světem her zocelený Enzo, se svojí krásnou a inteligentní družkou Andrájou a samozřejmě geniální pejsek (vlastně pořádné psisko) Frisket, podle kterého jsem dokonce pojmenoval své morče (budiž mu země lehká). Má velká slabost, pro tento seriál, je samozřejmě z nemalé části ovlivněna mým mládím, ale nebál bych se komukoliv doporučit, aby si ReBoot vyzkoušel i dnes, alespoň několik dílů. Protože myslím že fakt, že jsem jej sledoval jako malý kluk, z něj rozhodně nedělá seriál pro děti :-) 5/5 bez debat