Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem (2007)

Někdo by si řekl že se na tuhle roli Pitt nehodil, ale já jsem věděl že je k ní přímo stvořený. Nádherný film, co nás po celou dobu nikam netlačí, ale přitom všichni víme kam směřuje. Plný silných momentů, kde nejsilnější z nich mi určitě roztřásl bradu. Geniální, famózní, orgastický a velkolepý sountrack který má na svědomí božský Nick Cave, posouvá zážitek ze sledování do nejvyšší dimenze. Trpké sympatie s Jessem a naopak rozhodné pohrdání Fordem, si utváříte téměř od začátku, za což můžou skvělé zvládnuté role a výborní herci, v případě Forda i v tom negativním slova smyslu. Věřte že ho budete chtít provrtat olovem od první chvíle. Řeknu Vám, k romantickému, podzimnímu večeru, který zrovna nastal, se hodí smutné a táhlé bučení smyčců a neveselý příběh "Džesího Džejmse" tak moc, že neváhám a jdu si film opět po Xté pustit. Adios

Takoví jsme (2013)

Tajemná atmosféra, obestírající velké stavení, které obývá silně věřící rodina, je záhadou pro celé město. To že pánbíčkáři jsou podivná cháska, je zbytečné zmiňovat, každý o tom ví, ale tahle rodina bere víru v Ježíše Krista trochu jinak. Hned ze začátku umírá manželka hlavy rodiny. Otec zůstává sám s dvěma krásnými dcerami a jedním roztomilým kloučkem, který z toho šramotu v podzemní kobce, která se nachází pod tatínkovou pracovnou, ještě nemá rozum. Po smrti matky, bere starší dcera její povinnosti za své a je nucená vyplnit tatínkovou vůli do poslední kapky. Ten má totiž velkou zálibu v gastronomických experimentech s lidským masem, ale protože je to velký taťka a opatrovník rodiny, tak pouze obstarává potravu a o přípravu se mají starat obě děvčata. Je třeba zmínit že jsou z toho stejně nadšené, jako ochránce zvířat z pečeného hovězího. Pravidelné hody ale mají souvislost s mizením převážně mladých děvčat a navíc jedna z nich je dcera místního felčara, který se nehodlá smířit s tím, že by prostě vysublimovala do vzduchoprázdna a snaží se pátrat po všech možných příčinách. Ze študií se vrací mladý policista s širokou čelistí a zavazuje se doktorovi, že mu s pátráním pomůže. Pro rodinku to nevypadá dobře a právě v tom okamžiku začínají dcery velkého taťky, vážně myslet na uskutečnění dlouhodobého plánu a utéci. Velice naturální finiš se mi hodně líbil, stejně jako zjištění faktu, že kdo jí hodně mozkové tkaniny lidské, je náchylný k Parkinsonově chorobě. Určitě to není žádný tupý kanibal shit, jako třeba Pach Krve, ale luxusní, vcelku komorní a odměřené, drama které příliš nenamáhá mysl a snaží se člověka spíše poučit, než znechutit. Za mě hodně fajn

Gravitace (2013)

Gravity mi příběhem připomínal povídku Kaleidoskop od Bradburyho kterou mám velice rád, takže očekávání bylo poměrně slušné. Film jsem shlédnul v kině ve 3D a musím uznat že atmosféra byla jedním slovem monstrózní, famózní vizuál a geniální práce se zvukem odsunovali zápletku lehce do pozadí, ale přesto i příběh beru jako skvěle zvládnutý, Jsem ještě lehce rozvášněný z včerejší projekce ale určitě z pěti hvězd neslevím, Jeden z nejsilnějších filmových zážitků tohoto roku.

Alien vs. Predator: Redemption (2010) (amatérský film)

...jestli do toho vrazili opravdu jenom pětibábu, tak klobouk dolů. Určitě nehodlám hodnotit věrnost vetřelců nebo predátora, ale mohlo to být celé malinko méně předvídatelné. Parádně vyvážená hudba která evokuje jak Vetřelce tak Predátora byla naopak zvládnuta bezchybně. Atmosféru to má a když neřešíte vizuál, dá se to v pohodě přežít a ani nebudete mít pocit, že jste ztratili 20minut života

Sinister (2012)

Další z kousků který varuje všechny investigativní novináře, spisovatele a nejrůznější badatele po tajemnu, aby nestrkali nos kam nemají a nechali tu bednu se starou promítačku v klidu odpočívat na půdě. Jenomže copak to jde ? Potřebuji z něčeho žít a třeba v těch filmových svitcích budou nějaké podněty k mojí nové knize, nebo aspoň uvidím poletovat cecky bývalé majitelky domu, v archivním domácím videu. A nebo taky můžu otevřít časovou trhlinu mezi dvěma světy a vpustit do svého života démona, který neuvěřitelně zrůdným způsobem ukončí můj život a mou rodinu uvrhne v bezbožné muka. No nic, s tím jsem smířen, koukneme se na to...Takhle nějak se náš hrdina, pisálek detektivek, rozhodoval, když onu bednu našel na půdě svého nového domu...a i když hned první závěr byla značně skličující a depresivní poprava čtyř osob, neuvěřitelně primitivním ale o to více hrůzu nahánějícím způsobem, nenechal se odradit a stále doufal že se dočká minimálně kasaštyku, když na cecky už to nevypadalo. Jo jo, kdo chce kam...

Svět podle Prota (2001)

Fantastický snímek, Kevin Spacey a Jeff Bridges, kombinace která mi neuvěřitelně seděla. Knihu jsem nečetl, ale v tomhle filmu jde, podle mě, hlavně o osobní názor. Jestli uvěříte, že je tajemnou aurou oplývající Prot skutečně z planety K-PAX, nebo se přikloníte k realističtější ale bolestnější teorii, že jeho mentální stav je následkem čistě pozemských skutků. Jak by řekl Jonatán Frakes z Věřte nevěřte: Jak ale potom vysvětlíte neuvěřitelné znalosti vesmírné krajiny, kterou Prot disponoval. A jak je možné že se vytrácel z hlídaných míst neviděn, neslyšen. Je opravdu z jiné planety a dokáže cestovat pomocí slunečního svitu ? A nebo jsme si tento příběh vycucali z prstů ? Odpověď však nenaleznete na konci pořadu, ale ve svém srdci. Já jsem skálopevně přesvědčen že nelhal a nakonec se vrátil na svou rodnou planetu. Víte o tom ten film právě je, že uvěříte tomu, co je vašemu srdci nejblíže a nikdo Vás nenutí aby jste zvolili možnost A nebo B. Takové filmy mám velice rád u zde to funguje lépe než jinde. Když se spustili titulky, měl jsem na krajíčku, a vy budete mít možná taky. Budou to však slzy dojetí ? Radosti ? Smutku ? A nebo film přejdete jen mávnutím dlaně a během několika dnů na něj zapomenete ?? TOHLE, se přátelé dozvíte na konci pořadu :-)

Sejmout zabijáka (2011)

Titus Pulo, v tomto filmu Danny Green, je kus pěkně ostrého, irského zmrda. 100 kilo poctivé váhy, rozevlátá, nazrzlá kštice, v portmonce zelený čtyřlístek, v žilách krev věčného rebela a nad hlavou tancující Leprikon, který mu hlídá kejhák. Z ničím se dvakrát moc nemaže, pěsti má hbité a tvrdé a dokonce má i něco v hlavě. Ideální člověk do byznysu. Do byznysu po italsku, jestli mi rozumíte. Spolupráce s převážně sicilskými podnikateli mu vynese nemalé bohatství a zařídí lepší podmínky, než by se dali na člověka který maká v docích čekat. Jak je to ale v takových filmech (a v životě dvojnásob) zvykem, nic není v životě zadarmo...navíc když se začne bouřit Irská krev, obchodní partneři by se měli mít na pozoru. Špičková gangsterka, i když z hlediska věrohodnosti můžu spekulovat, jak dlouho by se skutečně podařilo přežít někomu, kdo by se zapletl se sicilskými klany, z hlediska zábavy a účelnosti nemám výtek :-) Umisťuji mezi svůj top 50

Elysium (2013)

...Lidé kteří celý svůj život shromažďovali majetek, vydělávali peníze a bohatli, ať to jsou byrokrati, zkorumpovaní ředitelé korporací, rádoby aristokrati nebo jen slušní lidé co se otáčeli aby měli, získali status občana. Nejvyšší a zároveň jediný stupeň prestiže a lístek na vesmírnou stanici, nedaleko planety Země. Elysium. Občané Elysia nemusí mít strach z nemocí, nehrozí jim nebezpečí úrazu, v jejich modrých očích se zračí štěstí a spokojenost, ať při hře plážového volejbalu, nebo při skleničce Margarity u bazénu. Nad nimi bdí senát v čele s né-už-tak modrookým prezidentem a silně nordickou Jodie Foster, coby Ministriní obrany. Jejím hlavním úkolem je chránit občany Elysia před jakoukoliv hrozbou. A jediná skutečná hrozba je odvrácená strana blahobytu a bohatství...Země. Nemoci, kriminalita, špína v ulicích, nenávist vůči Občanům. Plebs, nezaměstnaní flákači, povětšinou portorikánci, mexikáni, černí, a také mezi nimi pár výjimek. Pár slušných lidí, kteří v životě prostě neměli štěstí...jedním z nich je i Matt Damon, tak nějak tuší že je předurčený k velkým věcem, a právě ve chvíli, kdy se kvůli svinskému zaměstnavateli vystaví smrtelné dávce radiace a začnou mu tikat hodiny života, si uvědomí, že je čas otevřít hranice mezi Zemí a Elysiem...Nápad se stanicí je geniální, každý si v tom najde svoje, někomu to bude připadat jako zavrženíhodná selekce lidí podle majetku, jinému to přijde jako smysluplné oddělení zrna od plev. Jsem nadšen ze skvělé kamery, výborného příběhu, chladných robotických policistů, docela podobných těm dnešním, skvělé hudby a hlavně, podobnosti s realitou...Odnáším si z kina námět na filosofické úvahy :-)

Kick-Ass (2010)

K filmu se moc "vážně" vyjádřit nedokážu, protože je to totální úlet. Ale moc povedený úlet a bezvadně se na to kouká. Prvotní "super"hrdinův střet s realitou byl pro mě šok, ale poté mi došla genialita toho křížení skutečného světa s komixovým a začalo mě to neuvěřitelně bavit. Konečná rubačka, odstartovaná Enniovým songem mě pak už jen dostala do kolen, Neuvěřitelná prdel a skvěle sestříhaný soundtrack :-)

Utopenec na útěku (1998)

Jistěže to není taková prdel jako Bláznivé Střely, ale zparodování mých oblíbených filmů zde hraje prim :-) Miluju scénu v obchodě s rybářskými potřeby a odkaz na jeden z nejlepších filmů všech dob, Usual Suspects. Leslie Nielsen s ledovým klidem pronáší oscarové fráze a mě bolí tlama od smíchu :-) " Mám bouchačku...ne tady....ale doma....Bojíš se ?" :-D Trautman si zde taky solidně zparoduje T.L.Jonese a celé dohromady to funguje skvěle,jak na odlehčení, tak na večerní projekci u flašky něčeho dobrého :-)