Kawasakiho růže (2009)

S Pouty konečně film,který se zabývá problematikou udavačství a vypořádání se s minulostí.Hřebejk s Jarkovským jsou opatrní a nechávají na divákovi,aby sám hodnotil sílu charakterů jednotlivých postav.O proti Špačkovým Poutům je film nejednoznačný,hledá důvody i příčiny.Ale příčina té doby byla jasná,zlo komunistické totality!Přesto zaplať Pán Bůh za ty filmy!

Fantastický pan Lišák (2009)

Zatím mě Wes Anderson nikdy nezklamal.Trochu jsem měl strach,jak zvládne animovaný film,ale teď vím,že je to zcela jistě zatím jeho nejpovedenější.I v tomto animovaném filmu je zřejmá roztržitost postav,která je pro Andersona tak typická.Je to film,který pobaví napříč generacemi.Má také skvělý český dabing.Pět hvězdiček!

Lovec jelenů (1978)

Určitě nejlepší film od režiséra Cimina.Nejvíce mě zaujaly výkony herců,svým minimálním herectvím byly skvostné.Film ukazuje válku ve Vietnamu zase trochu z jiného úhlu,než klasické válečné filmy. Nutí člověka přemýšlet nad hodnotou života,nad cenou přátelství.Existenciální hodnota filmu je určitě nadčasová.Pět hvězdiček.

Mary a Max (2009)

Eliot je režisér,který hledá silné příběhy a i tentokrát nám přináší velmi silný příběh o dvou lidech,ztracených ve své samotě.Dokáže nám pomocí plastelíny ukázat pestrou škálu emocí,dokonce i těch,které jsou navenek neprojevované.I v tomto silném příběhu se Eliot nevyhýbá svému černému humoru a také tady rád zvýrazňuje různé malé ošklivosti běžného života. Myslím,že svůj celovečerní debut Eliot zvládl.Čtyři hvězdičky!