Nattevagten (1994)

Rozhodně lepší než americkej remake,i když s mým oblíbencem Noltem! Evropa je evropa,přestože to udělal pak úplně stejně,až na tu svatbu! Jako funny games!

Le Havre (2011)

Jen Aki Kaurismäki dokáže tak mistrovsky propojit v jednom příběhu osudy lidí a vybrat pro jednotlivé postavy přesné typy herců a vytvořit příběh o tom, co dnešnímu světu chybí : solidarita , snaha nezištně pomoci bez ohledu na barvu pleti. Malý černý chlapec , který se jako emigrant octne v obrovském, dalo by se říci odlidštěném prostředí přístavu Le Havre , najde záchranu v chudé čtvrti, kde se spojí místní lidé( ve finále i s místním kriminálním inspektorem) . A v tom je obsažen intenzivní zážitek, podávající svědectví o lidském dobru a lásce, která je v lidech ukryta. Někdo v tom může vidět "sociální pohádku", ale přečtěte si "1,List Korintským, kap.13"!

Mechanický pomeranč (1971)

Kniha,se vší úctou ke Kubrickovi,je mnohem lepší,hlavně svým slangem a koncem. Nikdo by nevěřil,že Anthony Burges byl univerzitní profesor.

Krokodýl (2000) odpad!

Viděl jsem asi čtvrt hodinu v TV kde nešel jinej program,fakt horor,opravdu,horor na to koukat!!!

Survive Style 5+ (2004)

S mnoha komentáři souhlasím,skvělý humor,ale nejen ten,výborné herecké obsazení,naprostá nadčasovost a ten závěr,kde skoro všechny sny se vyplní,kde skor všichni dojdou klidu také nepřehnaný!!! A Tadanobu Asano jak kdyby vypadl z knih Murakamiho!!!

13 samurajů (2010)

No paráda,stará škola šermu,ještě něco z historie,hned vím něco víc o předcích,hrdinové nehrdinové taky super,paráda,dlouho jsem už neviděl povedenější samurajskej film s reálnou předlohou! A ještě do toho ten japonskej fatalismus,úžas,paráda,asi až na pět hrdinů byl každej trochu rozskreslenej,taky paráda,záporak hnus,taky partáda,prostě mi fakt sednul,ten film!

Speciální jednotka (2011)

No nevím,to neměl nikdo aspoň pejdžr,když už si teda nevzali spojení???????? Jináč mě to nijak extrémně neuráželo.Až na ten telefon docela věrohodnej film,skoro.

Den šelmy (1995)

To by člověk nevěřil,že i upjatí španělští katolíci, si ze sebe dokážou udělat takovou prdel. Cítím v tom taky trochu politickej aspekt,ale tu dobu v madridu neznám,tak nevím,ale dobrý,fakt dobrý!!!

Pokání (1984)

"K čemu je cesta,která nevede ke kostelu?" Co víc se k tomuto nadčasovému dílu dá říct!?