Pan Bobr (2011)

Tak Jodie Foster se již jako režisérka prosadila(více mezi kritiky než diváky),jako herci se prosadili oba i s Melem,ale Mel fakt září!Ta deprese na mě na začátku úplně dejchla,začal jsem jí dostávat,jen nechápu to škatulkování v CSFD,"komedie/drama",Bože!

A.I. Umělá inteligence (2001)

Tak na podruhý už to musím okomentovat,ani se nedivím,že Pinoccio byla tak populární pohádka,minuly mě všechny animáky,ale tento film mi to téma dost přiblížil.Na konci jsem byl fakt dojatý,David byl tak moc lidský,až to nás všechny zahanbuje,Spielberg je hold dobrej,nejprve jsem dal čtyři,ale po rozvážení dávám pět!Jo a Teddy,na něho všichni srali, a přitom to byl hrdina filmu :-) !

Krvavé léto v New Yorku (1999)

Rozhodně zajímavý film,spousta lidiček a jejich příběhů a tužeb a ten střet diska a punku. A Spike Lee jako reportér si tam v jednu chvíli ze sebe udělá úplně výbornou prdel,schválně jestli si toho všimnete.

Něco jako komedie (2010)

Myslím,že autorům se velice podařilo přiblížit divákovi takovou tu bezmoc teenagerů,která je více či méně hledáním sama sebe.Je to moc milý film,přátelský a dokonce jsem u něho ani nemusel chlastat,a to je co říct.

Andělé v Americe (2003) (seriál)

Vážně pozoruhodné,opravdu rád bych viděl to původní divadelní představení. Herecké výkony perfektní(Al Pacino,Jeffrey Wright),jen chvílemi mi přišlo,že buď je to pro opravdu zasvěceného diváka či tu prostě je přeintelektováno !

Bastardi (2010) odpad!

Znám Tomáše Magnuska osobně dlouho a vždy byl velmi snaživý až vlezlý.To,že je schopen bez valného talentu dělat filmy je obdivuhodné.Asi se v Čechách musí hodně análně horolezit a neustále otravovat a ono to už dopadne.I schopní herci se na to nabalí.Ale Tomáši,proč v tom musíš hrát?

Kanárská spojka (1993) odpad!

Jak už tu padlo,pět hvězd a odpad se někde střetávají a tahle pí..vina se pěti z odpadu fakt blíží. Karel Roden ale pět hvězd najisto!!!

Skrýš (2010)

Moc hezky se to to rozjíždělo,J.Moore dokážet rozjet i dechovku,pak to začalo bejt tak nadpřirozeně napínavý a na konec se to rozpustilo v duchařinu,konec americká klasika z hororu.Škoda,myslím,že z toho konce šlo dostat víc,přesto jsem se většinu času moc bavil!

Opilý koráb (2010)

Když jsem to našel v programu,šel jsem se kouknout na csfd a tady nebylo nic,dojely titulky,šel jsem na cigáro a zírám. Nu,velmi rychlé pocity a kritiky,já si radši dal ještě to cigáro.Bylo to velmi divadelní(režisér v sobě nezapřel svůj život u divadla),chvílema zmatené,až když jsem přestal ve filmu hledat a pátrat po smyslu toho filmu,začal jsem z něj mít příjemný pocit.Ano,byl to velmi pocitový film,nicméně výborně obsazený.Rozmluvy J.Goodmana se svým filmovým parťákem byly dokonalé a děvče zapalující si cigaretu o bránu loděnice také,velmi patetické.A lahvový trávník ... a na konci opilý koráb ;-)

Místa v srdci (1984)

Film Místa v srdci je ojedinělý svým příběhem,který je vlastně kázáním v obraze na biblický text z Pavlova listu Korintským , kap.13, verše 4-8, - "...láska nedělá, co se nepatří, nemyslí jen a jen na sebe, nerozčiluje se, zapomíná, když ji někdo ublíží, má zármutek, když se dělá něco špatného, ale raduje se, když lidé žijí podle pravdy." Nejde o laciný a sentimentální příběh. Od samého začátku je to láska Edny k dětem , vzpomínky na mrtvého manžela a pevná víra v dobro, které Edně dávají sílu a vytrvalost bojovat v období hospodářské krize za udržení farmy. V jejím boji jí pomáhá černoch Mojžíš, který ji naučí, jak pěstovat bavlnu a nakonec i slepý válečný invalida Will, kterého přijme do podnájmu. Pro oba najde v srdci lásku a pochopení a oni to oplácejí jí a dětem. Poprvé jejich soudržnost prověří tornádo, podruhé sběr bavlny, kdy se snaží přivézt bavlnu jako první, aby dostali finanční odměnu. A i když Mojžíš musí nakonec odejít, protože rasismus je v té době ještě nepřemožitelný, odchází jako vítěz, jako nejlepší pěstitel bavlny, i když mu to přizná pouze Edna. Láska vítězí i v rodině Edniny sestry, která odpouští nevěru svému manželovi.Vše je podtrženo vynikajícími hereckými výkony Sally Fieldové,Johna Malkoviche a Danny Glovera. A hlavně mne oslovil závěr filmu, kde se u Večeře Páně sejdou všichni, živí i mrtví, vrah vedle zavražděného.