Jako nikdy (2013)

Přátelé, tak tohle byla největší zívačka, jakou jsem ve svém životě kdy viděl. :D Neskutečné, že jsem vydržel až do konce. A to i přesto, že děj filmu je vlastně totálně o ničem, vůbec nic se zde neřeší, jede si v tom svém uspávacím tempu a Vám je vlastně úplně šumák, na co koukáte. Zavřete oči, za deset minut je otevřete a zjistíte, že jste vlastně o nic nepřišli. Závěrečná pointa tu pak jaksi úplně chybí. Co víc dodat, pro mě je tohle nejnudnější film roku, možná i celého desetiletí. Z úcty k Jiřímu Schmitzerovi, bez kterého by tohle dílko zapadlo do nejtemnějšího zákoutí českého filmu a do absolutní břečky, dávám 1* a 20%.

Pod jednou střechou (2010)

Výborná oddychovka, ideální na příjemně strávený večer s přítelkyní u dobrého nenáročného a občas i zábavného filmu s trochou vínka a něčím na ďobání. :) Není to úplná bomba, ale rozhodně taky nikoho neurazí. Sám bych se na něj nedíval, ale ve dvou je to něco jiného. :) Pro mě docela milé překvapení, na tenhle druh filmů totiž zrovna moc nejsem, ale dokáži ocenit jejich kvalitu, pokud si to zaslouží. Takže bez váhání a s čistým svědomím dávám 70%.

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Tady by se opravdu dalo kritikou nešetřit. Vlastně by šlo zkritizovat úplně všechno, protože nic tu pořádně nefunguje, ani samotný Spiderman. To nejlepší na celém díle je "padouch" Electro, bohužel (zase kritika) jeho potenciál je totálně nevyužit, až mi ho bylo taky líto chudáka, a to ho nikdo neměl rád a nikdo si ho nevšímal. Já si ho teda sakra všimnul, ale bylo mi to stejně prd platný, jelikož dostal tak málo prostoru, že to snad ani není možný udělat takový kopanec. Celá dvojka na mě působí jako taková divná slátanina, pokus o hodně akce, až se do toho sám Webb zamotal a nešlo z toho ven. Abych řekl pravdu, tak na trojku se ani moc netěším, jestli to půjde tímhle stylem dál, tak se není na co těšit. Nefunguje to ani jako zabiják nudy. 35%

Amazing Spider-Man (2012)

Moc nechápu princip toho, proč musel být nutně natočen další spiderman, ale to je jedno. Raimiho verze je stokrát lepší, svižnější, akčnější, koukatelnější. Tu mi toho moc nesedělo. Hlavní postava Spidermana absolutně nevyhovující, nevýrazná a prostě a jednoduše mi tam ten týpek nesedl. Záporák docela ušel, ale ty triky, když se objevil Lizard na scéně, už se mi zase tolik nelíbily. Pak mi to místy přišlo tak zvláštně nudné a čím víc se blížil závěr, tak mi bylo čím dál tím víc jedno, jak to vlastně dopadne. O tom, že je film zbytečně natahován, se není třeba více rozepisovat. No a jak už tu bylo párkrát zmíněno jinými uživateli - Webb by mohl Raimimu čistit boty, protože jeho pokus o to, překonat původního Spidermana totálně nevyšel. 45%

Sbohem, baby (2007)

Svým názorem se ztotožňuji s uživatelem Malarkey. Nejedná se vůbec o špatný film, jen mu ale prostě chybí něco, čím by nakopnul situaci a navnadil. Hodně lidí je z něj paf, ale na mě zase tak bohovsky nepůsobil. Chvílema jsem se nudil a přesně jak popsal Malarkey, nebyl by problém u něho usnout. Zápletka není vůbec špatná, což o to, ale u tohoto filmu už vím, že nebudu mít potřebu se na něj v budoucnu podívat znovu, a to právě kvůli jistému momentu překvapení, který nikdy nepřijde a pořád si tudíž pojedeme v tom samém unuděném tempu. 60%

72 metrů (2004)

Úvod obsahu filmu mě perfektně rozesmál: "Strhující drama...". Ano tyhle dvě slova mě tak rozsekaly, že víc asi ani nemusím v komentáři dodávat. :-D Jestli totiž strhující znamená totálně bezduchý nezáživný příběh a asi dvacet tisíc záběrů na letícího, stojícího, špinavého racka, pak ano, tento film je opravdu strhující famózní a přímo nepřekonatelný. 20%

Nevinné lži (2013) (seriál)

Po pěti dílech se nebojím dát plné hodnocení. Seriál si udržuje kvalitu a věřím, že tomu tak bude i v dalších dílech. Skvělé a kvalitní herecké obsazení, zajímavě zpracované životní příběhy, někdy i s nečekaným koncem. Hodně mě to baví a těším se na další díly. Ještě možná později dopíši další informace. Hodnocení si myslím, že už nezměním. Ale kdoví, co není může být. Zatím jsem mile překvapen, páč jsem příliš nečekal. 90% EDIT 18.11.2014: Takže po nějakých 13ti dílech musím opravdu uznat, že se konečně povedl další seriál, který vzniknul v ČR, což nebývá moc zvykem. Ale zjišťuju, že pokud se nejedná o seriály typu Ordinace, Ulice, VKVčka a podobné srágory, tak to většinou stojí za to. Tohle je ale v podstatě takový seriál neseriál. Ani se to nedá tak úplně nazývat seriálem. Jednak je každý díl na víc jak hodinu a jednak neexistuje žádná návaznost. Takže spíš takový cyklus různých filmů bych to nazval. No a ač nejsem nijak extra velký fanda fotbalu, tak díl Zrádce bych s chutí označil zatím jako za ten nejlepší ze všech. //spoiler// Ta chvíle, kdy si Kryštof Hádek mezi sešívanými papaláši na vip tribuně stoupne a vysleče se do sparťanských spoďárů, zaostří na něj kamera a vidí ho celý stadion, je nezapomenutelná. :D //konec spoileru// Těším se na odvysílání dalších dílů. Hodnocení tedy u mě zůstává na devadesáti procentech.

Vinaři (2014) (seriál) odpad!

Prznění jihomoravského nářečí je tu znatelné od samého počátku. To se totiž tvůrci rozhodli vytvořit nějakú novú řeč v domnění, že se tak na Moravě skutečně mluví. Tož to máte tak, když si pepíci začnú hrát na Moraváky. Dále pak vytvářajú dojem, že se tu furt jen chlašče víno a lidi sú furt ožralí. Už jsem viděl hodně, koňa blút, hada scát, žábu mlátit pěstí do skály, ale na Moravě se vínem rozhodně nepřipíjá. :D No a pak by se údajně mělo jednat o komedii, ale já su z toho spíš na nervy a ani jednou jsem se nezasmál. Ano vlastně zasmál, hlúposti celé této taškařice. Ach, kam to kurňa zase spěje. Co takhle vyzkúšat příště zprznit ten váš Josefov (pro méně chápavé Josefov = Praha :D). Tak nádherný kraj jako je Pálava si tohle nezaslouží. 0%

Větší, silnější, rychlejší (2008)

Dlouhý, přesto velice poutavý dokument bez hluchých míst. Amerika - země, kde druhý znamená být prvním poraženým. Neberte je, když je berou všichni. No prostě, názor si udělejte sami. 90%

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Bezpochyby se jedná o nejslabší díl celé série a to jsem velký fanda Expendables. Přesto nejde o žádný velký průšvih. Jen byla předchozími díly nastavena tak vysoká laťka, že ji nebylo možno překonat. Po fantastickém prvním díle přišla ještě fantastičtější dvojka a teď pro změnu přišel pád. S tím se ale dalo počítat. Myslím si, že čtverka nám to zase vynahradí. :) Nebo v to budu alespoň doufat. Hlavní slabiny tohoto dílu jsou v nedostatku prostoru pro "starou gardu", nevýrazní "mlíčňáci" a málo prostoru pro záporáka Mela Gibsona včetně trochu odfláklého závěru a hlavně nepodařeného a neuctivého finálního souboje. Klady filmu jsou především v tom, že když se objeví na plátně stará garda, stojí to opět zato. Nejvíc vyniká Arnie a především Wesley Snipes. Kdo mě ale nejvíc potěšil je Antonio Banderas, který sice mírně přehrává, ale jako komik a hláškovač je neuvěřitelnej. Dále jako plus bych viděl akční scény, hlavně pak ta finální v paneláku. A Dolph v tanku, o tom radši ani nemluvit. :D Na závěr nezbývá než dodat, že určitě šlo udělat něco lépe, ale na druhou stranu buďme rádi, že to nedopadlo mnohem hůře, páč očekávání po dvojce byla od všech obrovská. 75%