Můj pes Skip (2000)

Na jednej ruke spočítam filmy, pri ktorých som si utieral slzy. Pri tomto filme je ich ťažké zadržať.

Takoví normální zabijáci (1994)

Ed Wood vkladal do svojich filmov nelogické zábery, ktoré sa svojím spôsobom do filmu vôbec nehodili. Je považovaný za najhoršieho režiséra, aký tu kedy bol. Tento film tu má hodnotenie 75% a je nelogických vsuviek plný. Pochopíte to? ---- Inak to film nie je zlý, aj keď Vás núti držať palce dvom zvráteným zabijakom. Niektoré scény sú perfektné (celá časť vo väzení je super), iné sú nudné a šialené (časť u indiána).

Jmenuju se Earl (2005) (seriál)

Tento seriál bol na Slovensku vysielaný len krátku dobu, ale v sledovanosti ho porazil seriál SUSEDIA. Takže bolo odvysielaných len zopár častí (okolo 7, 8). Čo už, Slováci nevedia oceniť kvalitu... Uptade Júl 2008: Tak JOJ-ka ho opäť zaradila do vysielania, lenže chodí väčsinou o 01:35, takže Slováci čo vedia oceniť kvalitu teraz musia byť hore dlho do noci :-)

Bulšit (2001)

Takmer dokonalá paródia na teenegerské filmy. Baviť sa však bude len ten, kto parodované filmy a scény videl. Inak vyznejú naprázdno.

Stůj, nebo maminka vystřelí! (1992)

Úsmevná komédia, pri ktorej ma vážne mrzí, že tu má také slabé hodnotenie. Hlavná dvojica je taká charizmatická, že to už viac nejde a nehovorte mi, že sa Vám nepáčila akčná scéna s lietadlom.

Velký tyran (1996)

Moja obľúbená komédia v neobľúbenom žánre. Páči sa mi hranie a kamerové nájazdy na Toma Arnolda, pričom v niektorých scénach ho beriete ako dobrého človeka a otca a inokedy ako dospelé tyranské protivné decko.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Okrem geniálneho konca má Vykúpenie z väznice Shawshank viacero nezabudnuteľných a silných scén. Mňa vždy dostane Andyho príchod do väznice, keď kamera prelieta nad Shawshankom a na pozadí hrá neskutočne pôsobivý soundtrack Thomas Newmana. Bez uvažovania má u mňa tento film plný počet hviezčiek. Zároveň mám však pocit, že nepatrí na prvé miesto v rebríčku najlepších filmov.

Apokalypsa (1979)

Z filmu mám zmiešané pocity. Videl som "Director's cut" a musím povedať, že síce nemám nič proti dlhým filmom, ale toto bola miestami strašná nuda. Mám pocit akoby som nevidel jeden film. Koniec je jedna veľká natiahnutá nuda, pričom vojnové scény sú vizuálnym zážitkom. Atmosféra zaujímavá, herci skvelí, hudba sa mi až tak nepáčila. Z mojej strany sa to nedá ohodnotiť.

Ordinácia v ružovej záhrade (2007) (seriál) odpad!

Prečo Slovensko kopíruje originál, ktorý sa už sám o sebe zaraďuje do hlbokého podpriemeru? Po prvej časti môžem povedať, že ORDINÁCIA V RUŽOVEJ ZÁHRADE je síce oveľa menej trápna ako predchádzajúci počin slovenskej televíznej tvorby - MEDZI NAMI, ale scenár je taktiež veľmi hlúpy, herci podávajú otrasné výkony a kamera ani nestojí za reč. Pochybujem, že sa to časom zlepší. Dobrý slovenskí herci si kazia svoje portfólio, ale viem, že mnoho príležitostí ukázať sa v niečom normálnom skrátka nemajú. Prečo Slovensko radšej nekopíruje seriály ako POHOTOVOSŤ, alebo KLINIKA GRACE? Kedy začnem veriť tomu, že dokážeme natočiť aj niečo kvalitné? --- Dotatok: Jediný, kto tam nepôsobí trápne je Tomáš Maštalír, ale kvôli jednému hercovi tú jednu hviezdičku nedám.