Aligátor (1980)

Film môjho detstva. Dlho som sa potom hrával s plastovou hračkou aligátora, ktorého som nechal žrať postavičky z lega. Nakoniec ho však lego panáčikovia vždy zabili ;-). Dnes by som sa na snímok Aligátor bál pozrieť, lebo viem že by som bol sklamaný jeho mizernou kvalitou. Aj tak tu však nechávam 3 hviezdičky, pretože film vo mne niečo zanechal a o tom filmy sú, že?

Osudové léto (2002)

Veľmi dobre natočené surfovacie scény. Tento šport ma nikdy veľmi neočaril, ale tie scény to dokázali. Fakt super. Bohužial, všetko okrem nich bola pre mňa len nudná omáčka s peknými herečkami (okrem Michelle Rodriguez, to je podľa mňa chlap).

Profesionálové (2008) (seriál)

Páči sa mi to, dúfam že budú rovnako dobré aj ďalšie časti. Profesionáli ponúkajú skvelé herecké obsadenie do ktorého mi nezapadá len Kroner a Krajčiová. Ľuboš Kostelný a Csongor Kassai mi zatiaľ pripadajú ako najvtipnejšie postavy, aj keď toto som najviac očakával od Banána s Mafstory - Petra Batthyanyho. Väčšina vtipov bola samozrejme otrepaná, ale mimika a prejav hercov to celkom zachraňuje. Momentálne dávam 4 hviezdičky, pretože som zostal milo prekvapený. Neskôr možno znížim, uvidíme ako to bude pokračovať.

Vražedné dýky (2008)

Hviezdička za hlášku: "Ja som bol profík, keď ty si ešte grcal na stužkovej!". Inak je to strašné, nepozerajte to...

Marabunta: Mravenci útočí (1998) (TV film) odpad!

Asi najhorší film, čo som v mojom živote videl. Na druhej strane, má početné množstvo nezabudnuteľných scén.

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Na tomto filme je dobré snáď všetko, neviem nájsť jeho slabinu. Pri druhom pozretí je to ešte lepšie, všetko už chápete a môžete si tak film ešte viac vychutnať.

Zachraňte Jessiku Lynchovou (2003) (TV film)

Neviem aká je objektívna kvalita tohoto filmu, kamera nevyzerá až tak televízne a ostatne by sa na to dalo pozerať. Čo ma však totálne zarazilo, bol slovenský dabing filmu na jednotke, kvôli ktorému som to odmietol dopozerať. Kvalita dabingu mi pripadala ako keď sa nejaký teenegeri snažia smiešne predabovať nejaký film. Tuto to bolo síce myslené vážne, ale ja som sa musel smiať. Nadabovanie vojaka, myslím že Dušanom Cinkotom bolo fakt komické.

Coach Carter (2005)

Nič nové prinášajúci film, avšak veľmi dobre sa naň pozerá. Réžia a dej sú veľmi priemerné, takže ak by nebolo Samuela L. Jacksona, hodnotenie by bolo minimálne o 20% nižšie...

Rváči (2002)

Obstojný film, čudujem sa, že je taký neznámi a tu na CSFD má slabé hodnotenie. Herecké výkony fajn, celkom som tým hercom veril. Chytilo ma to - má to vtip, akciu, dobrú hudbu a skvele napísané postavy. A navyše film obsahuje originálne scény ako napríklad lov na ošípané pomocou samopalu :-). Proste fajn film, ak to bude v telke, nebojte sa toho.