Kong: Ostrov lebek (2017)

Podle traileru to vypadalo, že v tom filmu bude všechno - a to je pravda, bohužel. Scénář vypadá, jako by byl následkem alkoholem zalitého brainstormingu, chybí v něm jen jednorožci s laserovýma očima. Za to je tady polární zář nad tropickým ostrovem (vypadá to hezky, tak to tam jebnem). Je to sice furt lepší než poslední Jacksonův pokus, ale stejně jsem odcházel z kina s velkou opicí.

Mlčení (2016)

Tak abych nepsal další negativní recenzi... Hezké krajinky.

Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa (2016)

Zajímavá hrdinka i prostředí, ale přeslazené, typicky Disneyovské provedení (chybí tu ten Pixarovej drápek). Chytlavé melodie, ale příšerně toporné texty. Trochu promarněná příležitost.

Příchozí (2016)

Jeden z lepších scifi filmů poslední doby, který kvalitou, provedením a vědeckou přesností ustupuje snad jen "Ex Machině". Jedinou výtku lze směrovat snad jen vůči úsměvně přehnané interpretaci Sapir-Whorfovy hypotézy. Takže SPOILER: ne, naučením se nového jazyka se opravdu nenaučíte ohýbat čas.

Mělčiny (2016)

Hezké obrázky (holt, Austrálie) a přesvědčivá Blake Lively v moři scénáristických blábolů.

Božská Florence (2016)

Slabá trojka, a to ještě s odřenými hlasivkami. "Božská Florencje" je překvapivě špatně natočený film, s mdlou kamerou, mizernými výkony a schematickým scénářem. Velký plus za původní příběh a geniální Meryl.

Neon Demon (2016)

Refn opět balancuje na hranici umění a škváru, a já ho za to žeru, i přes stále silnější sklon k levným provokacím. Nemohu s čistým svědomím doporučit, ale sázím čtyři hvězdy za nekompromisní přístup a koule. Vizuálně - totální nášleh.

I'm Not Ashamed (2016) odpad!

To mám za to, že si nečtu popisky filmů. Chtěl jsem se podívat na film o tragédii v Colombine, dostal jsem stupidní, sentimentální, diletantsky natočenou náboženskou agitku.

Sedm statečných (2016)

Doslova po třech úvodních záběrech jsem se smířil s tím, že režisér má nulové ambice a nulové ponětí o tom, jak funguje film. Po dalších 5 minutách jsem navíc došel k závěru, že tvůrci považují diváky za debily, protože už tak polopatické obrazy doplnili debilním off-screen komentářem. Malý plusík pro skladatele hudby za hravé využití klasického motivu z původního filmu.

Převrat (2015)

A já, blbec, se na to tak těšil! Dynamickou, napínavou jízdu s realistickou zápletkou a exotickým prostředím mi spolehlivě znechutila monumentálně zpackaná technická stránka - kamera, herectví a střih na úrovni straight-to-DVD. Rudé Khmery na vás, volové.