Mimoni (2015)

Na Mimoně jsem se těšil od té doby, co vznikl první trailer. Musím říct, že z prvního traileru jsem měl lepší dojem než z celého filmu. Ale i tak, Mimoni mají ohromné kouzlo, které nakonec film dokáže utáhnout.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Tak tahle šílenost mě opravdu dostala. Epická jízda je podložená ještě skvělejší hudbou. A vůbec nevadí, že Tom Hardy má nejdelší monolog v prvních minutách a pak zas řekne sotva slovo. Na to jsem si už nějak přivyknul. Kdybych to měl shrnout, tak George Miller vytvořil správný chlapácký film, kde rychlá auta do sebe bourají a vybuchují, lidi po sobě střílejí a do toho se tam vyskytne i páreček hezkých holek.

Život je život (2015)

Trochu slabší česká komedie. Úsměvné scény kazí zmatený příběh, který je okořeněný o snové scény, které tam vůbec nepatří. Určitě převažuje zklamání.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Captain America je prototyp správného Američana. Super voják, povahově náš Mirek Dušín, který se vždy rozhodne správně. Prostě to bylo strašně špatný. Jediný, kdo se mi líbil ve filmu, byl Redford a Black Widow... To ale ke kladnému hodnocení nestačí.

Popelka (2015)

Na film jsem se dostal trochu omylem a moc nadšený jsem nebyl. Trochu jinak zpracovaná popelka než jak jí známe v podání Šafránkové a Trávníčka a vůbec se mi nelíbila. Scény byly zbytečně zdlouhavé a celé to bylo takové nijaké. Branagh mě tentokrát trochu zklamal.

Chappie (2015)

Vskutku velice zajímavý film. Po pravdě jsem ani nečekal, že by se mi to mohlo líbit. Hlavně oceňuji, že to bylo i zábavné a hravé, navzdory žánru. Což u těchto filmů se vidí málokdy. A taky bych nikdy neřekl, že mě někdy v nějakým filmu bude Hugh Jackman tak štvát.

Kingsman: Tajná služba (2014)

Pro mě veliké překvapení. Nemůžu si vzpomenout, kdy naposledy jsem se tak v kině bavil. Důkazem může být i pán v řadě přede mnou, který se velice hlučně smál a bouchal se u toho do kolen jak nějaký šílenec. Když to shrnu, tak akce úžasná, myšlenka dobrá a humor skvělý. Proto si myslím, že to hodnocení, které tu je, naprosto vystihuje nevšední zážitek, který může film nabídnout.

Žralokonádo (2013) (TV film) odpad!

Tohle bude krátký komentář... Hrůza!!!

Velká šestka (2014)

"Takový animovaný Avangers.", četl jsem v jedný recenzi. Tak jsem vůbec nevěděl, co čekat. A ono opravdu. Přehláškovaný film s odkazem na spoustu filmů od Marvelu. Dokonce nechyběl ani Stan Lee nakonci. Moc jsem se bavil.

Trabantem napříč Afrikou (2011)

Ten trabant se ale pomalu rozjížděl. Začalo to slabším dokumentem Trabantem Hedvábnou stezkou přes Afriku do Ameriky. A teď jedou až do Austrálie. Jsem zvědav. Nicméně zpátky k Africe. Krásně to vyplňuje mezeru mezi Hedvábnou stezkou a Amerikou. Mezi dokumentem a nadupaným road movie/cestopisem jako známe z Top Gearovských speciálů. Za tohle obdivuji Dana Přibáně, který svůj projekt vytáhl z ničeho až na vrchol. Zaslouží si opravdu velké uznání. Nicméně Afrika je sice přelomová, ale stále spíš dokumentární. Ještě se to hold učili. Podle téhle tendence bude Austrálie ohromná pecka.