Rytíři spravedlnosti (2020)

Mala to byť dráma, thriller aj komédia súčasne. nakoniec táto kombinácia u mňa spôsobila, že to nebolo ani jedno z toho.

Princezna zakletá v čase (2020)

Každý rok sú natočené rozprávky, ktoré sú odvysielané na Vianoce, a ktoré sa veľmi nevydarili. Po veľmi dlhej dobe som videl českú rozprávku, na ktorú sa dalo aj pozerať. Keď si predstavím svoje hodnotenie iných rozprávok zaslúžila by si aj 4* na druhú stranu, niečo mi tam chýbalo. Na príbeh, kedy sa musí princezná každé ráno znova a znova zobudiť a prežiť ten istý deň, je potrebná dlhšia stopáž a prepracovanejší scenár. Stopáž bola dlhšia, ale bola žiaľ využitá na zbytočné scény. A keď sa princezná zobudila, už som si niekedy aj želal, aby to bolo posledné zobudenie. Veľké mínus dávam herečke Eliška Křenková, ktorej dialógy s monotónnym hlasom mi niekedy dokázali pokaziť aj tú najlepšiu časť príbehu. ked hľadali spolu zvitok, ani som nerozumel, čo hovorí.

Papírový dům (Netflix verze) - Série 1 (2017) (série)

Keby v tom seriáli neboli prvky telenovely, výkony nehercov ako Denver, ktorého smiech pripomínal neandertálca a niektoré nemožné náhody, mohol to byť jeden z najlepších seriálov. Rovnako niektoré zbytočné flasbacky, ktoré len predlžovali stopáž a pôsobili ako reklama počas pozerania dobrého filmu - zbytočná a nudná.

Kde jsem doma (2020)

Dej postavený na neuveriteľných náhodách. Odísť z domu a nechávať zapnutý počítač, nafingovať autonehodu a zničiť si drahé auto, len preto, aby mohol obliať košeľu alkoholom a poslať e-mail. Pravdepodobnosť použitia spreja v krátkom čase, s tým, že namiesto záchranky, zavolá jeho a on ho bude môcť zabiť. A keď to všetko vyjde podľa plánov štatisticky menej pravdepodobných ako výhra v lotte, tak si ho vezme po pár mesiacoch za manžela. Konanie postáv je ako v telenovele. Lara po manželstve s alkoholikom je ochotná si vziať ďalšieho bývalého alkoholika, o ktorom nič nevie. Na večeri sa jej priznal, že je rozvedený. Keď sa vzali, musel sa skutočne rozviesť. Tvrdil, že má 14 ročnú dcéru, nikdy ju nechcela vidieť? To bola až taká naivná? Žiadny sused časom nepovedal, že jej nový manžel tu predsa býval predtým so svojou manželkou a synom. Jej otec, riaditeľ veľkej firmy, si nič o svojom zaťovi nezistil. Aj jej dcéra veľmi rýchlo zabudla na otca. Bez náznakov traumy sa vysmiata lúči so svojím novým otcom cestou do školy.

Druhá šance (2014)

Scenár podobný filmu Gone Baby Gone. Možno trochu menej uveriteľný scenár, ale o to viac depresívnejší príbeh.

Vinnetou - Vinnetou: Poslední bitva (2016) (epizoda)

Oproti Tajomstvu strieborného jazera aspoň o málo lepší scenár, ale to bolo všetko. Opäť nekonečné minúty, kedy sa nič nedeje, či už v tábore Apačov alebo Komančov. Scény s Nšo-či ako šamanky sú tu preto, aby mal celý film aspoň dvojhodinovú stopáž. Záverečný boj, kde najskôr bojuje celý kmeň Apačov v počte asi 20 mužov a na konci prídu na pomoc všetky indiánske kmene Utahovia, Komančovia... v počte ďalších 30 mužov, už nemá zmysel ani komentovať. Zlatá bodka na záver, keď sa Old Shatterhand stane náčelníkom Apačov, už len dotvára obraz celej nevydarenej série.

Vinnetou (2016) (seriál)

Kým prvý diel sa dal s určitou dávkou sebazaprenia pozerať, tak druhý diel Tajomstvo strieborného jazera podliezol už aj tú najspodnejšiu hranicu. Najskôr prvá tretina sa venuje chytaniu koňa a oslave v tábore Apačov. Je to skôr paródia na Apačov. Kmeň Apačov tvorí zopár indiánov, niekoľko stanov, ako keby to už bola len nejaká rezervácia na konci 20. storočia. Veď nakoniec za bieleho dňa Apačov prepadne a porazí desať banditov a to bez jediného výstrelu. Prečo tam nechajú Winnetoua nažive a strážia ho, dodnes neviem. Indiánsky chlapec, ktorému sa podarí utiecť, potom prejde stovky míľ až do Santa Fé. Psychicky narušený vodca cestuje druhú tretinu filmu k Striebornému jazeru, a popritom len tak zo zábavy zabije nejakého člena svojej bandy. Čudujem sa, že mu nejakí ešte ostali, ak to robil celý život. Posledná tretina filmu je len hľadanie pokladu pod hladinou jazera. Celý dej je postavený na jednoduchom deji a dialógoch vhodných skôr pre telenovelu.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Skupina ľudí uteká pred prenasledovateľmi v obrnenej cisterne z miesta A do miesta B počas hodiny filmu. V mieste B sa spojí s dôchodkyňami a zvyšnú polhodinu utekajú pred prenasledovateľmi z miesta B späť do miesta A.

Kandidát (2013)

Mohol to byť priemerný politický thriller, so zaujímavým nápadom, vizualizáciou ale to by tam nemohli byť pasáže, ktoré mali iba predĺžiť stopáž, inak by to bol krátkometrážny polhodinový film. K tomu dvaja agenti ako z filmu "blbý a blbejší". Scénu v MacDonald’s, ktorá mala byť vtipná a vyznela presne opačne - vysmievanie sa z názvov českých mesiacov, športov, miest..., som chcel dokonca pretočiť.

Zločin (2011) (seriál)

Po prvých častiach som plánoval dať hodnotenie 4*, ale každým dielom sa mi tento seriál páčil menej. Na konci mi už bolo jedno, kto je vrahom, pretože sa stala z tohto krimi-seriálu iba „krimi-telenovela". Takmer tretina každého dielu je o pocitoch rodiny, kampani politika a k tomu ešte navyše "sympatická" vyšetrovateľka, ktorá dokáže 3-4 krát zabudnúť, že večer mala letieť za svojím snúbencom. Najskôr všetky dôkazy ukážu na učiteľa. Potom príde vysvetlenie z lacnej telenovely a celý príbeh začína odznova. Nový podozrivý a ešte stopercentnejšie dôkazy.