Sud prachu (1998)

Cesta do hlubin balkánské duše.

Zloba - Královna černé magie (2014)

Že mě dostane nějaká nezvykle předělaná klasická pohádka, jsem nečekal. Ale obzvlášť temné pasáže byly dokonalé, pochmurně romantické krajinky, k tomu Angelina tak dechberoucí, jako jsem ji ještě nikdy neviděl. Nad drobnými pihami na kráse, jako byly některé prvky nápadně připomínající tu Avatara, tu Pána prstenů, se rád povznesu. Skvělý filmový zážitek.

Banshee (2013) (seriál)

1. série 5*, druhá série 4*, třetí série 4*.

Velký útěk (1963)

Z Velkého útěku pro mě bylo jen velké zklamání. Tohle bylo opravdu válečné drama a má zde 87%? Film jsem dokoukal jen proto, že jsem byl zvědavý na další chyby a trapnosti ve filmu. Úvod s příjezdem zajatců do tábora je jako z nějaké parodie typu Bažanti jdou do boje nebo Kam se poděla sedmá rota. Angloameričtí floutci zkoušejí na pitomé figurky, které mají představovat německé dozorce, různé trapné finty a vtípky, vysmívají se věznitelům beztrestně do očí a jindy skvělá Bernsteinova hudba jen podkresluje uvolněnou atmosféru. Neskutečně toporný Charles Bronson zde hraje zkušeného kopáče tunelů, který později nelogicky dostane klaustrofobický záchvat zrovínka při útěku, ač celý ten tunel sám vykopal. Ztvárnění klaustrofobie v Bronsonově podání je nechtěně směšné, stejně jako všechny akčnější scény, bitky a přestřelky. Gestapáci jako by vypadli z komedie Haló, haló! Jediná hvězdička je tak za Steva McQueena jezdícího na motorce na pozadí krásné bavorské krajiny.

Ulovit miliardáře (2009)

Hodnocení na čsfd mi je záhadou. Není to tedy nic světoborného, ale tolik odpadů nechápu. Už jsem viděl spoustu horších a hlavně nudnějších filmů, a to i z kategorie TOP zde celkově. Vorel si prostě jede svůj styl, v odlehčeném duchu. Některé "herecké" výkony jsou sice dost slabé, třeba to co předváděla Kateřina Sedláková, ale asi to tak bylo zamýšlené. Hlavně se tu spousta uživatelů nechává hodnocením strhnout. Vidí, že střední proud dává odpad, tak ho tam napálí taky, bylo by zajímavé udělat průzkum, kolik z nich by stejný film hodnotilo lépe, kdyby zbytek stáda dával místo odpadu plný počet.

Památkáři (2014)

Exemplární případ nevyužitého potenciálu. Film nabitý hereckými esy a taková nudná slátanina z něj vzešla. Jediný vtípek na mě nezapůsobil, ani jednou jsem se nepousmál, vše otřelé, nudné, šedivé. K uzývání. Někde za půlí jsem to musel znechuceně vypnout. První film, kde hraje Cate Blanchett a nedokoukal jsem.

Zralé víno (1981)

Výborná role Sováka v jinak mizerném filmu vyčnívá jako Eifelovka. Hudba obšlehlá z Létajícího Čestmíra a Návštěvníků, až to tahá za uši. Navíc Moraváky hrajou samí Pražáci a všichni mluví jako v Práglu, to je na pěst.

Jeskyně zapomenutých snů (2010)

Nález jeskynních maleb starých 32000 let je jistě fantastickou událostí, kresby jsou obdivuhodně věrné a zachovalé. Ovšem zde nehodnotím kresby ani jeskyni, ale nudný a rozvleklý dokumentární film, který mě nedokázal ani na chvíli zaujmout. Škoda.

Autumn Blood - Das Ende der Unschuld (2013)

Nenechal jsem se odradit zdejším extrémně nízkým hodnocením 35% (po přečtení několika komentářů si nedělám iluze o filmovém vkusu jejich autorů) a vyplatilo se. Odměnou mi bylo skvěle zahrané, uvěřitelné drama s minimalistickými dialogy, zasazené do nádherné přírody Alp. To vše podtrhává skvělá kamera. Jak tu mohou někomu chybět dialogy, když herci hrají a film vypráví obrazem? Osobně bych ještě pár dialogů vynechal, neb děj byl srozumitelný i bez nich. Markuse Blundera si ohlídám, na režijní celovečerní prvotinu skvělé. Jinak z mého pohledu asi nejpodhodnocenější film na čsfd.

Zátah: Vykoupení (2011)

Nečekaný objev z filmového undergroundu. Skvělý akční film z Indonésie (!). Neskutečné orgie brutality, neotřelé bojové scény, spousta rozzuřených trhovců . Doporučuju příznivcům akce.