Král (2019)

Herecky, Hudebně a Vizuálně Opulentní Extra-Zážitek a naprosto famozní One-Man Koncert pro Chalameta, který tady předvádí Strhující, precizní a přirozený nadvýkon s lehkostí a důrazem jemu vlastním. Vynikající je i obsazení vedlejších rolí: Pattinson, Harris, Mendelsohn a zejména pak sympatický Joel Edgerton excelují. Překrásná hudba, při hlavním motivu mi běhal mráz po zádech. Scény, jako Bitva v bahně- Chalametův proslov před bitvou- Souboj jeden na jednoho- Poprava-Po konci bitvy, když Hal najde svého padlého přítele....a mnoho dalších uvíznou v paměti, stejně jako celý tenhle výjímečný, pozoruhodný snímek.

Le Mans '66 (2019)

Nejlepší závodnický film co jsem kdy viděl a nejen to.... Tady je prostě všechno a ještě něco navíc. Bale a Damon jsou fenomenální a i všichni ostatní si odehrají vysoký standard. Mangold dozrál ve špičkového režiséra s výjimečným citem pro postavy, příběh a stylizaci.  Maluje tady úžasnou dobovou atmosféru a ukazuje závody tak, jak to má být se vším, co má špičkový film mít. Kamera, hudba a "neviditelné" dokonalé digitální efekty, adrenalin.... Všechno tady šlape do plných

Princezna zakletá v čase (2020)

Petr Kubík má Hollywood zjevně nakoukaný a je to čerstvá, mladá, dravá krev.  S malým, českým rozpočtem dokázal udělat doslova divy a maluje krásné obrazy podpořené nádhernou hudbou, dokonce i hrdinských momentů se dočkáme. Střídmá velkolepost nechybí a i přes šablonovité charaktery ( Zach je napůl Geralt a napůl Gandalf, ale kupodivu to není trapné) je film zábavný a po většinu času dobře baví. Myslím, že kdyby měl režisér k dispozici vysoký rozpočet, ukázal by nám velké věci.

Amsterdam (2022)

Je to spíš 3 a půl, za výborné herecké výkony,  (Hlavně Bale vyčnívá, jako vždy) Skvělý vizuál a výpravu a za některé velmi dobré momenty ( Celá poslední půlhodina.... Část, kdy jako mladí ve válce přišli ke zraněním atd...) ale velká část stopáže, je tak absurdně přepálená, nezáživná a plná prázdných keců, které vás tak otupí, že tímhle si film pod sebou podřeže větev. Chtělo to zkrátit o cca 35 minut a bylo by to hodně fajn.  Pointu jsem očekával, přesto zajímavě vykreslená 70 %

Jan Žižka (2022)

Přenádherná Romanticko-Historická-Životopisná-Akční rozprávka s Hrdinskými momenty tak, jak si to Legenda o Janu Žižkovi zaslouží. Petr Jákl má všechen můj obdiv, že dokázal dát tento Historický Epos dohromady s Hvězdami, Hudbou, Rozpočtem a Vizuálem, jaký předvádí. V našich končinách Obdivuhodný Počin, jaký nemá obdoby. Rozmáchlá Povídka o Nikdy Neporaženém Vojevůdci, kterou si zaslouží znát Celý Svět. Jsme malá země a o to víc, jsem Hrdý na to, co jsme dokázali natočit. Ke konci jsem měl až slzy v očích. Poslední záběry se mohou Měřit s Těmi Nejlepšími v Žánru.

Samaritán (2022)

"Malý, všední" superhrdinský film, se všemi myslitelnými klišé, jaké si zkušený divák dokáže představit, ale zábavné to je velmi a Stallone je pořád cool.

Blade Runner 2049 (2017)

Filozofická, antiutopická megalomanská Sci-Fi, v podstatě "bez akce", lemovaná po celou dobu stopáže Vizuálními finesami a dokonalými triky, kde hrají prim zadumané pohledy, myšlenky a zajímavé herecké výkony spíš, než prvoplánové digitální orgie a atrakce. Zadumaný, stylový Gosling je inspirativní a Ana de Armas je fakt sexy i jako hologram. Výborný film, který není zdaleka pro každého a "dnešního diváka" by i mohl snad v nějakých pasážích nudit.

Men (2022)

Uhrančivá šílenost, od které nelze odtrhnout oči..... Začátek je silně mysteriózní thriller, kde si říkáte, jakým směrem se film vydá .... Po zhruba polovině se to začne přepínat v nechutný a dokonale natočený Body Horor alá Cronenberg a výjevy z hlavy divák jen tak nevyžene. Každý si to přebere po svém, asi nejde jednoznačně říct, co tím vším chtěl Garland říci, každopádně dokázal natočit originální a úžasný film. Hrozně mě to bavilo a jsem zvědavý na další režisérovo projekty. Originálních filmařů, kteří se nebojí uskutečnit své šílené vize je po čertech málo.

Hrdinové ohně (2017)

Film o skutečných superhrdinech, kteří si zaslouží obdiv nejvyšší..... Herci jsou výborní, emoce to z diváka vyždímá na maximum a přitom film netlačí okatě na pilu. Konec je doslova dojemný a vzalo mě to.  Vynikající film.

Elvis (2022)

Vizuálně a hudebně podmanivá šleha. Famózní střih, emoce a digitálními efekty podepřená esence umění,  kterou umí natočit jen zběsilý Baz. Herci jsou výborní všichni, není co vytknout. Intenzivní zážitková kuchyně, kde její tvůrce, dokáže smíchat modernu s historií tak, jako nikdo jiný....