Djesus Uncrossed (2013)

Skvělé, výborné, úžasné! Chci skutečný film! V tady toho dle Ježíše budu klidně věřit! A Christopher Waltz je prostě frajer co má rád srandu a to se cení. PS: Tarantino s tím nemá nic společného. PSS: Hláška "Tvá prdel zažije starý zákon" je naprosto parádní.

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

O něco lepší než Skrytá hrozba, ale vážně jen o něco. Akce je slušná, vizuálně je to paráda, ale je to opět zbytečně dlouhé ale aspoň tu dostal víc prostoru sympaťák Yoda a Samuel L. Jackson. Co se týče Haydena Christensena jako dospělého Anakina, no asi bych obsadil někoho jiného, ale tak dá se to s ním přežít. Jak jsem psal na začátku Klony útočí jsou jen o něco málo lepší než Skrytá hrozba a ani to na čtyři hvězdičky nestačí. 68% PS: Chvála bohu za Pomstu Sithů, ti aspoň zachraňují čest nové trilogii.

Sedm psychopatů (2012)

Víte jaký to je? Skvělý. Je to kurva skvělý! Britové prostě umí! Je to vtipné a zároveň krásně brutální, ústřední trio je výborné a chemie mezi nimi funguje na výbornou, záporák je skvělý a historky o psychopatech jsou báječné (především to jak se pak všichni setkají na hřbitově, to je těžká paráda!)! Colin Farrell, Sam Rockwell a Christopher Walken jsou plní charismatu a hrají skvěle, a jako blázniví záporák který miluje svého psa jim zdatně sekunduje Woody Harrelson. Sedm psychopatů přišlo zničeho nic od nikuď a zapsali se do mého filmového srdce jako jeden z nejlepších filmů co byly v roce 2012 natočeny a jako jedna z nejlepších krimi komedií! 90%

Černobylské deníky (2012)

No a takhle to dopadá když Američani lezou kam nemají. První věc co musím pochválit je místo kde se příběh odehrává, opravdu skvělý nápad udělat horror z místa největší jaderné katastrofy. Atmosféra opuštěné Pripjaťi a Černobylu je skvělá ( i když ani jeden záběr nepochází ze skutečného místa, ale tak co už), a hlavně díky tedy jedinečné atmosféře těchto dvou míst hodnotím takhle vysoko. Film začíná pozvolna a tak první asi půl hodinu se nic neděje, avšak jak už to u horrorů kde si banda mladých lidí někam vyrazí bývá, něco se posere a film pak už jen stupňuje atmosféru a to opravdu skvěle, tak skvěle že mě film donutil oddalovat má sluchátka od mých uších (můj tradiční zlozvyk při sledování horrorů, i když to tady nebylo tak hrozné jako při Sinistrovi, tam jsem měl ke konci radši sluchátka deset centimetrů od uších). Co se týče herců tak jsou obstojní a obstojně hrají, sice nic extra ale stačí to. Dokonce ani kamera mi tu nevadila jak si tu někteří stěžují, podle mě byla dobrá a to co bylo vidět bohatě stačilo, přeci jen si tak film uchovával rouško tajemství když kamera neodhalila všechno do detailu. Tak a teď je čas na konečný verdikt, tákže Černobylské deníky jsou dle mě jak na CSFD tak i na IMDb nedoceněné, film pracuje se skvělou atmosférou, ta se od poloviny filmu parádně stupňuje a i když jsou některé lekačky trochu předvídatelné tak fungují, podle mě jsou Černobyslké deníky víc než slušný horror, který si ode mně vysloužil čtyři hvězdičky a 75%.

Zabiják Joe (2011)

No to by mě zajímalo jestli Tracy Letts to má v hlavě pořádku, protože napsat něco takového.... je prostě šílené. Ale né že by mě tahle šílenost nebavila, já šílenosti rád, navíc když v nich hrají charismatičtí herci jako třeba zde šílený záporák Matthew McConaughey. I ostatní herci byly dobří, ale všechny zasťinuje právě McConaughey a ještě mladičká Juno Temle. Co se týče příběhu, tak ten je tu snad jen jako kulisa, aby se tvůrci mohli vyřádit na postavách, protože první polovinu filmu se mluví o tom jak se něco udělá, pak se to během dvou minut udělá, avšak nakonec se to pěkně posere a ke konci tvůrci už dávají postavám pořádně do těla (Kouření kuřecí paličky? Ač nerad, tak tady se hodí jen anglická fráze WTF? Ale né že by mi ta scéna vadila, ale prostě jak může někoho todle napadnout? JAK?!). Avšak jak jsem psal na začátku mám šílenosti rád a tenhle film na jeden večer zabavil, ale že bych ho musel vidět podruhé, to zas né. 55%

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

No začátek byl hodně fajn, byl akční a vtipný, a já si ho užíval a doufal jsem že si tak užiji celý film. Bohužel jsem doufal marně. Zatímco tak do poloviny filmu je to hodně fajn popcornova zábava, od druhé půle nastoupí dlouhé a nudné dialogy a film jaksi ztratí tempo a začne nudit a to pořádně. Co se herců týče, tak nemám výhrady. Liam i Natálka potěšily, Ewan tu zatím neměl moc prostoru, ale tak to si vynahradí v dalších dílech, a ani ten Jake Lloyd mi tu nijak extra nevadil, i když k srdci mi taky nepřirostl. A ještě musím zmínit efekty které zaslouží pochvalu a na tu dobu museli být naprostá bomba, a i dnes o 14 let později se na to pořád hezky dívá, akorát že někdy ani efekty nestačí aby udělali z film nadprůměrný. 65%

Movie: The Movie 2V (2013)

Slabší než první Kimmelův výtvor, méně zvučných jmen, ale i přesto to stále pobaví. A Bradleyho účast potěšila. 65%

Movie: The Movie (2012)

Jimmy Kimmel, opět válí, a je až s podivem kolik hvězd si tu sehnal na výpomoc, a ten dramatický konec s Clooneym, no prostě paráda! 80%

Fighter (2010)

Fíha, skvělý film, fakt že jo. Musím říct že ještě před tím než jsem ho zapl, tak jsem tušil že se mi bude líbit. Mám rád takové hlefilmy, filmy o tvrdé dřině abyste se dostali na vrchol, navíc tu hrají mí dva oblíbení herci a to Walhberg a Bale. A opravdu jsem se nemýlil, film se mi líbil, i když jsem čekal popravdě víc boxu a zápasů-což v konečném součtu vůbec nevadí, že tam toho nebylo tolik, jelikož David O. Russell zvládl tohle drama o dvou bratří skvěle, a jsem si jist že by mě to bavilo stejně, i kdyby tam ty zápasy nebyly vůbec. Herci hrají skvěle, kamera je skvělá, režie je skvělá a sledovat osudy Wardovic rodiny je prostě výživné, snímek prostě nenudí navíc když je to vše podle skutečných událostí. Christian je v roli vychrtlého a střeštěného závislaka, jenž mohl mít hvězdou kariéru je skvělý, a jsem rád že byl oceněn oscarem. Stejně tak i Mark je výborný, on se pro tenhle typ rolí hodí, a s Christianem tvoří skvělou bratrskou dvojici. Dále i ty ženské Amy a Melissa podali skvělé výkony ve svých rolí, a já jim ti roli, stejně jako pánům věřil. Jak jsem psal na začátku, já mám prostě filmy jako Fighter rád a mám pro ně slabost. 82% PS: Ale ty jejich sestry, no brrrr tohle mít doma, tak nevím co bych dělal.