Zabiják Joe

• SK název

Zabijak Joe

Krimi / Thriller

USA, 2011, 102 min

Tracy Letts (scénář, divadelní hra)

Caleb Deschanel

Tyler Bates

Friedkinovym esom v rukáve nie je ani tak zápletka, ako kurióznosť jej figúrok a čo všetko z nich môže vzísť. T.j. čoho sú schopné a keď sa niečo po*erie, ako s tým pri svojej redneckovskej krátkozrakosti naložia. Famózna scéna kuracieho blow-jobu. V podobné kreácie som v dobách Čas zabiť a Amistadu od McConaugheyho nedúfal. Ten herec stúpa ku hviezdam! A vôbec všetci zúčastnení tu excelujú. Ostrý film s veľkými guľami a nie úplne zdravou myslou.(24.11.2012)

• Houdini

Zlatý Lev - výběr(2.9.2011)

Je docela škoda, že se Gina Gershon rozhodla provětrat na plátně bobra až v padesáti a ne v dobách, kdy ještě nikoho neděsil. Ale i tak se jedná o vcelku milé, rodinné, romantické dramátko, jenž kupodivu nedegraduje ani Debile Hyrš, a ve kterém se všichni vy, přecitlivělí zvídálkové, konečně dozvíte, jak se dá náruživě vykouřit kuřecí stehno. Velmi inventivní a nápadité, zvláště pro zpestření manželského soužití. Už jen čekám, až se dnes stará vrátí od pásu a nechám ji přeblafnout krůtí nohu.(21.10.2012)

Kyblík z KFC nevinnosti navždy zbavený.(28.10.2012)

To si tak projíždíte filmy s Mattem Mc Conaugheyem a pozorujete, jak se kolem něj pořád točí jeden americkej buran vedle druhýho. Jeho role v tomto filmu, tedy Zabiják Joe, je ve svý podstatě jediná normálně smýšlející postava ve filmu. I když má nějaké své momenty. Třeba takový závěr je vysloveně chuťovka pro filmové fajnšmekry. Ti, kterými se ale obklopuje, to jsou vysloveně postavy, který jako kdyby zrovna přicupitali po pěti pívech a ještě z Bohnic. Chování, jednání, reagování na určité situace...všechno tady nedává žádnej smysl. Já tomu popravdě vůbec nerozuměl. A nejvíc mě fascinovala Juno Temple, které podle filmu je asi dvanáct let. Cože? No, každopádně musím uznat, že film svoje koule měl a proto zůstávám u tří hvězd.(13.4.2014)

Tak to bola jazda. Prvý film, u ktorého plne chápem prístupnosť NC-17. Na R by sa to vlastne ani nedalo zostrihať, pretože by zmizla najlepšia scéna - Gina a jej deepthroat s Matthewovým kuraťom. :D Nebyť na môj vkus príliš otvoreného (aj keď uznávam, že rozkošne haluzného) záveru, bola by to asi plná paľba.(20.10.2012)

Tenhle biják dělaj jednoznačně postavy a dialogy. Samotnej děj je taková pouliční směska, ale ty postavičky dokážou upoutat až do finále a propo finále... jsem chvíli měl pocit, že sleduju Pulp fiction. Matt má skutečně zajímavý využítí kuřecích stehýnek.(7.4.2014)

William Friedkin se ještě jednou ukazuje v plné síle. Killer Joe je thriller s ne úplně bombasticky originální zápletkou, což ale divákovi vynahrazuje několika příjemně nečekanými zvraty, nekompromisně špinavou atmosférou a fenomenálními hereckými výkony většiny zúčastněných. Nejvíc pozornosti ne sebe strhává kouzelně slizký Matthew McConaughey, jehož Joe bude bezpochyby jednou z nejvýraznějších záporných filmových postav letošního roku. Ostatní herci hrají také velice dobře, jen Emile Hirsch mi připadal trochu nepřesvědčivý. Jedno z nejpříjemnějších překvapení poslední doby a palec nahoru. Velmi silný závěr. 9/10(19.10.2012)

ako by ujo Rytmus a niekolko tisic nasich pubertalnych deticiek povedalo: Co ti je*eeeeee? to bol aky masakralny masaker? Tak po dlhej dobe som si opat pozrela nejaky film, ktory ma dostal do kolien. Zvrhle, zvratene, nechutne, odpudzujuce, ale pritom tak uchvatne! Herecke vykony mohli nejake Meryl Streepove a Tomov Hanksov schovat do vrecka, Matthew sa stava mojim novym postpubertalno-strednovekovym zaporackym idolom. K deju nieto co dodat, pozerat sa na taku beznu white trash normalnu rodinku bol zazitok, do toho nejaky ten incestik, nejaky debilko a nejaka ta naivna slecinka a kopec bobrov, no fakt k pohledani. A ako bodka nakoniec, vzdy tvrdim a tvrdit budem, peniaze kazia charakter, asi preto zije na svete tolko bitches and assholes.(17.10.2012)

Lettsova látka sice působí pouze jako nesofistikovaná divadelní jižanská variace na inscenace McDonagha, ale kdo by to při vší té nekorektní zábavě řešil, že?(12.5.2013)

Velmi nekorektní podívaná u které nikdy neodhadnete, co se stane za chvíli. Perverzní McConaghuey dává sbohem romantickým komediím a flegmatickej Thomas Haden Church je boží.(11.11.2012)

Drsná texaská jízda, kde nikdo nemá co ztratit. Jakmile začne McConaughey naplno hláškovat, rozjede se tohle podivné rodinné drama pořádnou rychlostí a je velká škoda, že krve, špíny a lehce bizarní nálady začne být na samém konci příliš. S jasnějším pointováním mohl Joe díky perfektní herecké sestavě mířit o třídu výš.(3.4.2013)

• movie

William Friedkin. Borec co to od roku 1980 nějak přestal zvládat.(13.7.2013)

,,SLYŠELA JSEM, ŽE CHCETE ZABÍT MAMKU. PODLE MĚ JE TO DOBREJ NÁPAD....“ /// Žila byla jedna vidlácká rodinka. Táta neznal hodiny, jeho žena měla ty svoje šukací několikrát přetočený a malá Dottie byla panna (ve 12ti! Hnus!). Ještě že Chris je podnikavej syn a má vždycky plán…., ale znáte to: JAK SI KDO USTELE …. Atmosféra plná bobrů, sexu s nezletilou, parádních hereckých kreací (Matthew, ty hezoune!), žádný výmluvy, falešný obviňování, ale jen černoprdelná (ne – na ty jsem nemyslel…) a zvrhlá podívaná pro všechny uchyláky a vidláky, aby pak měli vo čem v bordelu vyprávět. A jak to tak vypadá vy dobytci, zřejmě tady máte svoji událost letošního podzimu. A holky – Matthew nikdy nebyl tak sexy! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou divadelní hru, kterou napsal v roce 1991 Tracy Letts jsem neviděl (což je kurva škoda!). 2.) Patřím k těm, kteří preferujou sundávání ponožek před podprsenkou. 3.) Thx za titule ,,larelay“ a ,,Radka“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ *(22.10.2012)

Kurva jo. Intenzivní a nekompromisní trailerparkový thriller, co od začátku do konce bez problému šlape. Stojí na pěti silných charakterech a čtyřech bídných osudech, McConaugheyho geniálním ztvárnění nedotknutelné morální zmrvenosti, plus na úchylce a brutálních násilnostech, čehož já si vždycky cením. Americký bahno. I like.(20.11.2012)

Killer joe brnká na masturbační strunu snad každýho zdravýho chlapa. Zabít matku, dát si její retardovanou dceru, rozbít držku vilný zralý prdelce, páč ti pak supr vyhulí kuřecí nohu z KFC! Prostě komplexní rodinný film(27.10.2012)

Friedkinovy filmy s výjimkou VYMÍTAČE nemusím a i KILLER JOEA jsem málem nedokoukal, protože jsem čekal thriller, ale moc napětí se mi nedostalo. Ovšem McConaughey si to jako ujetý polda-zabiják dává a po závěrečné scéně vám kuře z KFC už nikdy nebude chutnat stejně.(29.4.2014)

Na snímek Killer Joe jsem čekala dlouhou dobu a těšila jsem se, že si užiju pořádnou dávku brutality, nadávek, hlášek a pořádné atmosféry. Místo toho jsem dostala hodinu příšerné nudy. Pořád dokola jsem si v hlavě opakovala větu, kterou mě naočkoval Chandler s Přátel. "Dveře pekla dokořán a všude jenom červi." a napadaly mě otázky typu: "To je teďka nějakej novej trend, točit filmy bez jakékoliv atmosféry?" Po té znuděné hodině jsem měla pocit, že jsem tlející mrtvola v příkopě, pochutnávají si na mě červi a já tleju, tleju... Nicméně potom začala závěrečná scéna v kuchyni a konečně jsem pocítila náznak té žádané atmosféry a mohla si konečně vychutnat trošku té brutality. Sice mi to nestačilo na zachránění celého filmy, ale je to takovej krásnej průměr. Co se týče hereckého obsazení, tak jsem spokojená a myslím, že každý byl na správném místě. Co se týče charakteru postav apod. Jen jsem pořád nepřišla pořádně na chuť mladé Juno Temple a to mi věřte, že se sakra snažím. Nevím, nějak mi nesedla ještě v žádné roli. Třeba jednou...(7.12.2012)

• Jara.Cimrman.jr

Životy finančně negramotných pitomců by se neměly zfilmovávat. Nemají totiž žádnou šanci mne uspokojit, tedy s výjimkou Thomase Hadena Churche, který svého opivněného taťku sehrál tradičně skvěle. Já zkrátka nemohu být spokojen s tím, že jsem odzíval všechny nekonečné scény, v nichž mělo sexuální napětí sálat z obrazovky po celé místnosti. Možná je to tím, že jsem divný, protože mne dvanáctileté slečny ani zralé ženy s rozmlácenými obličeji příliš nevzrušují, i když tolik vychvalovaný orál s kuřecím stehýnkem mi jistou zábavu poskytl. Celkově mi však Zabiják Joe nápadně připomíná zbytečný film o zbytečných lidech, kteří zabili skoro dvě hodiny mého času.(23.12.2013)

Chvíli to sice vypadalo na volné pokračování Melova Pana Bobra, ale nakonec z toho vzešlo nádherné Blood Simple římská dvě. Z dědy Willieho je totiž i na prahu osmdesátky nekonvenční vymítač pruderie a po vzoru Coenů názorně ukázal, že v Texasu v tom jede každý sám. Místy sice na jižanské rudé krky příliš konverzační (to bude tím divadelním původem předlohy), ale nestěžuji si - vždyť to celé uteklo jak panenství nebohé Dottie.. Jinak pro mě ne zas tak překvapivý úkaz, že když dá Matthew stranou břišní destičky, bronzovou pleť a sluncem vyšisovaný účes, objeví se nový člověk - herec. Památnou scénu se smaženou kuřecí nožkou mohla doplnit ještě jedna, kde by Killer Joe vylízal zbytky barbecue omáčky z misky položené na bujně zatravněném pahorku "town bike" Sharly - pak by byla reklama na produkty KFC teprve komplexní..(23.10.2012)

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20