Země dinosaurů (1988)

Pro děti možná depresivní ale jinak výborný animák, který není pitomý a i přes trochu specifikou animaci, velice dobře vypadá.

Jetski (2022)

Po dlouhé době žraločí film, ale bohužel v dost amatérské podobě. Potěší pár krvavých scén, ale vystavění příběhu je vyloženě debilní, jako jeho hrdinové.

Nezanechat stopy (2021)

Polská kritika společnosti, policie, korupce a moci v hodně silném a depresivním filmu o tom, že pokud policie chce, může utajit i vraždu. Film je zbytečně dlouhý a moc na sílu ukazuje, že policie a stát vůbec jsou ti zlí ale pořád je dostatečně silný, aby v divákovi zanechal hodně silnou stopu.

Klér (2018)

Poláci rádi ryjou do církve a toto je další kousek.

Apollo 10 1/2: Dítě kosmického věku (2022)

Nostalgická cesto do režisérova mládí, která není ani tak o cestě do vesmíru, jako o vzpomínání na začátek 70. let v Houstonu. Nenáročná pohodička, která pohladí po duši, ale vyšumí a nenabídne nic navíc, co nezpracovali jiné vzpomínkové filmy. Vizuál je fajn, ale nestrhne.

Žhářka (2022)

Už původní zpracování z 1984 patří k tomu nejhoršímu z filmových adaptací Stephena Kinga, proto absolutně nechápu koho napadlo dělat adaptaci znovu. Po všech směrech nijak zajímavý ani dobře zpracovaný horor, který se nejlépe dá definovat slovem ZBYTEČNÝ.

Tokyo Vice (2022) (seriál)

Neonové Tokyo a Michael Mann jako spoluautor a režisér pro mě znamenalo velké natěšení. O to větší bylo moje zklamání, když se z očekávaného thrilleru stal vizuálně atraktivní, ale jinak utahaný seriál o japonské kultuře a náhledu do ne úplně zajímavých životů japonských mafiánů. Čekal jsem něco úplně jiného a po prvním vydařeném díle (jediném od Manna) šla kvalita a můj zájem strmě dolů. Naštěstí je samotné Tokyo dostatečně vtahující.

Schodiště (2022) (seriál)

Čekal jsem krimi sérii, dostal jsem rodinné drama na motivy skutečných událostí a populární doku-série Netflixu. Výborně zahraný seriál o záhadné smrti ženy, která zemřela nešťastnou náhodou, nebo ji možná zabil její manžel, který má pár kostlivců ve skříni. Seriál má výborný úvod, ale s přibývajícími minutami a díly je pořád více cítit, že materiálu není na 8 hodin a pokud by se jednalo o 3 dílnou minisérii, o nic by divák nebyl ochuzen, vzhledem k tomu, že nedostane žádné definitivní rozuzlení. Ničemu nepomáhá, ani zbytečně roztříštěné vyprávění, skákající z jedné časové etapy do druhé, bez většího dramatického významu.

Hrdina (2021)

Od stejného režiséra Rozchod Nadera a Simin mě svého času strhnul, bohužel Hrdina je výrazně obyčejnější ne tak poutavý a hlavně zbytečně roztahaný. Herecky silné ale takové o ničem.