Poupata (2011)

Depresívna sonáta, opus na ponurnosť a beznádej, absolútne temno v priepasti, ktorá sa vám otvára pod nohami. Nákladná železničná stanica, krčma tej najhoršej cenovej skupiny, staničné záchody, železničné podchody a mosty a šeredný byt hlavnych protagonistov , to sú miesta, ktorými bude neustále blúdiť kamera a ktoré budú prehlbovať pocity depresie a beznádeje hlavných postáv. Podľa mňa úžasne spracovaná apokalypa jednej rodiny. Klobúk dole, aj keď tento film by pokazil dobrú náladu aj Danovy Nekonečnému :D.

Nestyda (2008)

Z Macháčkom sa dá natočiť naozaj čokoľvek, aj film o kríze stredného veku. Nevadí, že to takmer úplne nemá dej, pretože Macháček svoju úlohu zahrá tak, že si to dopozeráš až do konca. Mám pocit, že všetky tie filmy s Macháčkom v hlavnej úlohe ako sú Medvídek, Nestyda, Muži v pokušení a kopec dalších sa mi zlievajú do jedného veľkého sajrajtu, ktorý by sa hravo zmestil do televízneho debutu "Bakalári".

Válečný kůň (2011)

Spielberg má zaručený recept na to, aby sa jeho filmy páčili. Vie vystihnúť atmosféru, zanechať v divákovi dojem a prinúťiť ho sledovať celý film so záujmom. Ale je tu jedno ale, ono pri režiséroch, ako je Spielberg divák už tradične zdvihne latku kritiky omnoho vyššie a také sú aj jeho očakávania. S takymito predsudkami je objektívne hodnotenie takmer nemožné. Najväčšou chybou tohoto filmu je to, že nieje serialom, pretože obsahuje dosť materiálu na 10-12 častí po 50 minút, natočených tak, aby som sa stihol vžiť do postáv, ktoré sa popri Joeyim premelú. Takto film prirýchlo skáče a vypadá vyumelkovane aj keď má potenciál. Ako seriál by zožal omnoho väčší úspech, aj keď mi je jasné, že by Spielbergovi nepriniesol také prachy, ako film a stál by ho viac úsilia a práce.

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Tovaren na sny produkuje stale viac takychto vedlajsich produktov, ktore sa rodia popri skvostoch, akymi su Hviezdne vojny ci Star Trek. Nechcem poskodit predlohu, lebo som to necital, ale filmove spracovanie je len dalsi brak, na ktory sa sice pozerat da, ale s pocitom, ze som to uz niekde videl a na John Carter II by som sa uz neulakomil. A to som milovnikom sci-fi a fantazy.

Hugo a jeho velký objev (2011)

Film ktorý pohladí dušu a pre zrakmi diváka otvára trináctu komnatu vzniku filmárčiny. Pri hodnotení tohoto dielka treba povedať, že to nieje film pre deti, aj keď to tak vyznieva z jeho názvu. Som rád, že som si vopred nič o filme nezisťoval, pretože ma tak mohol veľmi príjemne prekvapiť. Pravdaže od pana Scorseseho nemožno ani nič iné čakať, takže opäť a zas velká vďaka maestro.

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Misia zachrániť svet opäť splnená a zo všetkým čo ktormu patrí. Sqelý výber hercov, pekné a neotrepané triky (hlavne tie technologické serepetičky pre tajných agentov) a v celku sa na to príjemne pozerá. Neviem presne pomenovať, čo je na Mission Impossible lepšie, ako na Bondovkách, ale mám ho omnoho radšej. Možno je to tým Cruisom a možno niečim iným, ale isté je, že Mission Impossible bez Cruisa, by bol ako bublanina bez ovocia.

Austrálie (2008)

Další dôkaz, že Nikola Kidmanovie už nestoji ani za fajku močky a novým filmom s touto kedysi famoznou herečkou sa oplatí radšik vyhnúť. A nebol to len nepresvedčivý a nesympatický výkon NK čo tento snímok posúva za hranice pozerateľnosti. Film odomňa dostal hviezdu za toho srandovného šamana, čo tam furka pobehuje. Pripomenul mi cigáňa Jana Mládku, čo vyberal kontajnery, keď som bol dieťa, takisto hviezdu za v celku vydarene a pôsobivé zábery Austrálie a na tu poslednu sa už zmohol ako taký.

Kocour v botách (2011)

...mne sa to vajce neuveritelne pacilo. Humour kery mam rad.

Nedotknutelní (2011)

Ohromujúca snímka zo stretu dvoch svetov, francúzskej smotánky a francúzskeho geta. Galská verzia Dustina Hoffmana, François Cluzet fascinujúcim výkonom stvárnil ochrnutého milionára, ktorého jediné rozhodnutie zmení život najmenej dvoch ľudí. Snímka stvárňuje kontrast rozdielnych pováh a osudov týchto dvoch mužov a cestu, na ktorú sa spolu vydajú. Poznanie ktoré ich na jej konci čaká možno niekoho aj dojme. Film, ktorý sa oplatí pozrieť.

Melancholie (2011)

...nikdy som po uzreti filmu podobného žánru nemal väčšiu chuť vybrať všetky peniaze z účtu, predať všetok hnutelný aj nehnutelný majetok a ísť si užiť zvyšok života. Apokalyptická a existencionalistická dráma, ktorá pozorného diváka prinúti uvedomiť si malosť svojho bytia, malosť ľudstva ako takého, malosť tohoto bezvýznamného drobného sveta v porovnaní s ozrutnosťou ktorú ukrýva vesmír.