Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Úžasné!!! Jacksonovi jsem moc nevěřil, ale očekávání překonal. I těch pár hluhych míst je mistrovsky natočených, čili nemám výhrad.

Umělec (2011)

Úžasný film, který ani tolik nehraje na nostalgii, ale do své doby vtáhne a nepustí dlouho po skončení projekce. A českému divákovi připomene určitě jistý český film z roku '49 s Oldřichem Novým :)

Jaroslav Foglar (1992) (pořad)

Tak trochu se obávám, že ona doba tmy, o které mluvil Miloslav Šimek opět nastává... :( Zajímalo by mě, kolik procent z dnešního počtu třináctiletých kluků vezme do ruky Foglara, natož jakoukoli knihu. Další generace se snad oprostí od stříleček a amerických komedií pro děti a "vyroste na Foglarovi". Pořad moc pěkný, bohužel se ani jeden z jeho protagonistů nedožil Foglarova jubilea..

Jeden musí z kola ven (2011)

Jsou filmy, které když vidím v kině, připadají mi famózní, úžasné, a přesto poté, když se na ně podívám s odstupem, zdají se mi dějově slabé, ohrané atd. U tohoto filmu to je právě naopak. Po druhém shlédnutí jsem to konečně pochopil a asi po čtvrt roce začal film "účinkovat", připadal mi najednou logický, skvěle provedený, mistrovská práce režie, kamery, herců. Na začátku pro mě byl zmatený, komplikovaný. myslím si, že pokud se režisérovi podaří docílit takového efektu, natočil skvělý film a jako takový jej také hodnotím

Temný rytíř (2008)

Těžko změnit na nižší hodnocení u tohoto filmu, Gotham v podání Nolana je dle mého soudu zatím nejlepší, skvělí herci, úžasný Oldman, skvělá Gyllenhaal (Caine, Bale, Freeman indeed) a především naprosto nepřekonatelný Ledger, už kvůli tomuto filmu mi bude chybět. 90%

Fetch (2006)

Zajímavý počin, ale z té situace by se dalo "vytřískat" víc :)

Sherlock Holmes (2009)

Skvělý Downey, Law a Strong, nepřekonatelný Zimmer, skvělý Ritchie. Ale ať je to co chce, není to Sherlock Holmes.

Tintinova dobrodružství (2011)

A pak že se dneska netočí dobré filmy. Spielberg má za sebou sice již lepší dobrodružné trháky v podobě Indiana Jonese, ale dnešní techniky filmových triků a animace dávají jeho řemeslu nový rozměr a nové možnosti. Příběh je podán lehkou formou se spoustou narážek a skrytých symbolů, které však příběhu nevadí a výsledný dojem mistrovského díla jen podpoří. O hudbě netřeba mluvit, někteří skladatelé prostě nestárnou. Animace úžasná, příběh skvěle zpracovaný, ačkoli film obsahuje jisté logické nesrovnalosti oproti Hergého originálnímu dílu. Jediný zápor vidím ve skutečnosti, že některé barvy byly až příliš pastelové, Tintin až příliš pozitivní, ale možná že to bylo záměrem. 90%