• Thriller
  • Mysteriózní

Hranice šílenství (1989)

A. Perkins jako pan Hyde super. Akorát do toho nemuseli míchat Jack Rozparovače. Špinavá Anglie, 19. století... Rád zkouknu znovu.

Masks (2011)

Dlouho jsem neviděl tak dobrej horror, naposled asi Livid. Skvělá atmosféra, halucinace.. Trochu mi to připomnělo Argentovu Suspirii (taneční škola x herecká škola). Jelikož německy neumím - díky Riccimu za titulky!

Sedm zlatých upírů (1974)

Poslední a bohužel nejhorší díl ze série Dracula od Hammeru.. Koho napadlo spojit hraběte Draculu a čínské kung fu?! Fakt slátanina. Dávám 1 hvězdičku za Cushinga a pár číňanek :)

Drákulovo znamení (1970)

Zatím nejlepší Dracula od Hammeru (9ti dílná série). Narozdíl od předešlých dílů zde nechybí napětí, a vcelku dobrý příběh. Doporučit mohu i další filmy Roye Warda Bakera - Dr. Jekyll and Sister Hyde, a hlavně The Vampire Lovers.

Ooru naito rongu 3: Saishuu-shô (1996)

No, tak jsem vydržel 3 díly téhle bezva série, ale zbývající tři si asi nechám ujít - dvd letí do koše. Japonské duchařiny jsou mnohem lepší.. Jak se někomu může líbit tahle úchylárna.

Hrabě Drakula (1970) (TV film)

Jediného českého Drákulu jsem si nemohl nechat ujít. Přestože je to TV film z r. 1970, myslím, že to mohlo být lepší. Jo, a chyběl mi tam Renfield.. a vůbec sanatorium doktora Sewarda. Tak jako tak jsem rád, že z těch cca 200 adaptací je alespoň jedna česká, respekt.

Nepřemožitelné zlo (2005)

Španělská duchařina od Jaume Balaguera (zombie série Rec). Příběh o holčičce Mandy s nemocí křehkých kostí. Ve 2. patře polorozpadlé nemocnice straší bývalá zdr. sestra Charlotte. Super!

Posedlost (1981)

Tohle není psychologické drama, to je psychologický teror. Isabelle Adjani i Sam Neill předvádí mistrovský výkon. Possession je umělecké dílo, a jeden z mých oblíbených filmů.

Zámecká zrůda (1995)

Jasně je to "béčko", ale je to poctivý horor staré školy. Zrůda na starobylém zámku - pro mne ideální kombinace. Gordon se inspiroval povídkou The Outsider (Vyděděnec) od H. P. Lovecrafta.

Dark Waters (1993)

Hororový zážitek pro fajnšmekry - v duchu Lovecraftových povídek. Jeptišky praktikující tajemné rituály v klášteře na opuštěném ostrově ... a hlavně ta atmosféra, ta ATMOSFÉRA!!