Nebezpečná sopka (2005) odpad!

některé kinematografické výtvory by měly být zničeny ve jménu zachování psychického zdraví jejich diváků...strašné.

Cela smrti (1996)

vcelku slabý "vězenský" film se snahou řešit otázku trestu smrti. Škoda, že zůstal jenom u snahy. Jediné světlé místo je herecký výkon Gena Hackmana, který je precizní, ale zbytek iklinuje k přílišným klišé a celkově nevýrazným monologům a scénám. 30%

Gauneři (1992)

Film nabitý hláškami i dějem a to i přes to, že se většina děje odehraje v jedné garáži. Závěrečná přestřelka je tarantinovským vyvrcholením par excelance :) 95%

Skrytá identita (2006)

Po přečtení pár komentářů vám bude jasné, že hodnotit tento film není jednoduché a záleží na každém, co má rád. V případě této gansterky je nutné vyzdvihnout herecké obsazení, suprovou kameru a kvalitní režisérskou práci. Ale jaksi se nemůžu ubránit dojmu, že stopáž přes dvě hodiny je na toto téma příliš a ačkoliv se Scorsese snažil časově občas neposloupnými prostřihy děj vygradovat, příliš se mu to nepovedlo. Osobně dávám přednost Gaunerům, pokud přijde na téma policistů v utajení a závěrečného výstřílení se :), protože skrytá identita se v závěru zbytečně rozmělňuje a natahuje. 60%

Prokletý ostrov (2010)

Sice velmi zajímavé a dobře zpracované téma, ale nějak se nemůžu ubránit dojmu, že to bylo od záčatku dosti průhledné. Ne od úplného začátku, ten je skvělý a po příjezdu na ostrov naplňuje diváka očekáváními, jakže hlavní hrdina vyřeší zdejší zapeklitosti. Má nápad, napětí i to melodramatično k tomu pasuje. Nicméně další postup filmu mě naplňoval otázkami po logice konání hlavního hrdiny a tyto otázky mě velmi brzy přivedly k možné pointě a to mi zřejmě zkazilo dojem ze zbytku filmu. Scorseseho mám ráda, ale proketý ostrov mi nesedl. 60%

Bourneovo ultimátum (2007)

Završení (možná) akční trilogie mě prostě dostalo. Greengrassovi se podařilo opět natočit strhující podívanou plnou honiček, které, ačkoliv se filmové schéma již potřetí opakuje, nenudí a nabízí zase spoustu originálních úniků a zápletek. Příběh je dobře vystupňovaný až do samotného závěru a rozuzlení zcela rozhodně nedává odpovědi na všechny otázky, které Jason resp. teď už zase David Webb má. Je to prostě chytrá akční nálož za 90%. Zajímavé komentáře: Cival, Douglas

Bournův mýtus (2004)

Méně efektů, větší psychologická hloubka a snad nikdy nekončící honička. Oproti Agentu bez minulosti tady chybí trochu více originality a překvapení, ale sekvence útěku z hotelu Brecker doslova bere dech, i když to vidíte po několikáté a víte jak to dopadne. Kostýmy i příběh lepší než v Agentovi, akční scény až na zmiňovanou výjimku jsou slabší. 75%

Přeber si to znovu (2002)

Hodně velká oddechovka, bez velkého nápadu a režisérské invence. De Nira mám hrozně ráda a je hrozné se dívat, u jakých rolí skončil (i když pravda, scéna z vězení, kdy hraje katatonický šok, je opravdu dobrá, škoda jen, že jí tvůrci filmu na konci seberou herecké kouzlo). Billy Crystal je příšerný stejně jako Lisa Kudrow...ospravedlněním jim buď, že za to tak nemohou jejich herecké talenty jako spíše mdlý scénář a velmi mizerná režie. 30%

Agent bez minulosti (2002)

Chytrý, vtipný akční film. Velmi nápaditý scénář, akční scény poutavé i bez velkých hollywoodských efektů (jako honička pařížskými uličkami v minicooperu mě doslova dostala :) ) a příběh, který není nikterak předvídatelný a slibuje více než zajímavý potenciál i pro další pokračování. 80%

Nesmrtelní (2010) (seriál)

Zatím jsem viděla Kvety a Lucia a Fejs a zejména tedy Fejs je na pět hvězd. Pro českého diváka neznámý Michal Kubovčík je tady prostě skvělý a celkově příběh romantické lásky z drsného hip-hopového klubu je velmi originální. Kvety a Lucia těží hlavně z hereckých výkonů útředního dua Kanocz-Kňažko, příběh je zde velmi slabý, tak na tři hvězdy. Hon na legendu 3,5/5 - příběh s velkým potenciálem, který zde bohužel ubíjí mnohdy ne příliš dobré dialogy a po pravdě mi zde celkově nesedlo herecké obsazení. Miluje nemiluje 3/5 - zatím nejslabší příběh, místy přehnaně patetický, příliš vážný bez austenovské rozvernosti nebo jakéhokoliv náznaku vtipu nebo odlehčení. Adaptace do dnešního prostředí tak působí celkově dosti prkeně. Náramek 3,5/5 - skvělá herecká etuda Jiřího Langmajera a vcelku slušně vypointovaný příběh. Na dnešní dobu mi přišel ale málo uvěřitelný. EmaB. - 3,5/5 - velmi dobře zasazený příběh do dnešního života velkoměstského satelitu, samoty a touhy po dobrodružství. Dlouhá cesta domů - 1/5 - původní předlohu v tomto případě neznám, ale obávám se, že kde nelze těžit z kvalitní předlohy, těžko vymýšlet filmové zpracování. Zatím jendoznačně nejhorší díl. Kontrola - 3/5 - opět dobře vybrané zasazení do současnosti a problematiky čerpání evropských dotací. Bohužel jsem v tomto díle postrádala výraznější herecké výkony.