Kmen Andromeda (2008) (TV film)

zajímavá myšlenka i filmová předloha, Salomonovi se nedá upřít originální zpracování a odklon od přehnané "vědeckosti" prvního filmového zpracování, ale to je asi tak vše. Začátek vypadá velmi slibně, posloupně, logicky, ale druhá polovina je prostě příliš plná nepříliš duchaplných dialogů, nesmyslných myšlenkových pochodů a celkově zbytečně vyhrocených situací, jakoby samotná zkáza lidstva nestačila. Málo uvěřitelné, místy nudné, otravné nelogismy a celkově nedotažené. 30%

Kokain (2001)

Pozvolna plynoucí příběh o tom, že prodávat drogy se nevyplácí. První polovina ještě jede ve velmi svižném a vtipném duchu, v druhé polovině se ale bohužel Ted Demme zbytečně nechal unést sentimetnálním tónem. Nicméně díky hereckému výkonu Johnnyho Deppa, který odvedl více než poctivou hereckou práci a George Junga ztvárnil opravdu věrohodně, a Penelope Cruz, která ztvárnila asi tu nejkrásnější hysterickou megeru na světě, film nenudí. Co stojí za vyzdvihnutí je určitě hudba a kostýmy, naopak scénář je zde bohužel slabší. 60%

Temný rytíř (2008)

Smekám před Chrisem Nolanem a jeho uměním, protože se mu podařilo udělat z komiksového příběhu drama plné emocí, akce, brilantních zápletek a velmi neotřelých triků. Po "prvním" Batmanovi v Nolanově režii museli být všichni fanoušci tohoto temného hrdiny nedočkaví, co přijde dál. A přišlo něco vskutku výjimečného. A zcela naprosto výjimečný je zde herecký výkon Heatha Ledgera v roli Jokera, z něhož mi běhá mráz po zádech jen si na něj vzpomenu. I zbývající hvězdné herecké obsazení (M. Freeman, Ch. Bale, F. Oldman, atd.) předvádí poctivé výkony a když si to doplníte o úžasné bat-triky (jako asi nejlepší musím ocenit řešení rozbitého batmobilu, který se v mžiku stává batcyklem, aby temný rytíř mohl vesele uhánět dále) čeká vás strhující podívaná. 100%

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Strhující podívaná, brilantní herecké výkony a v neposlední řadě také jedna z nejpoveděnějších filmových adaptací knižní předlohy. Více prostě nemám slov. 100%

Králova řeč (2010)

Nevím jestli je to mou slabostí pro anglické dějiny, ale tento film mě doslova nadchl. Až trochu "tradiční" příběh anglické královské dynastie z velmi těžkého obdbobí 20. a 30. let 20. století podává Tom Hooper ze zcela nečekané a velmi málo známé perspektivy. Skvělá hudba, výprava, kostýmy a hlavně naprosto vynikající Colin Firth. Sílu příběhu, který je většině dobře známý, dokreslují zejména intimní vyprávění o dětství a útrapách následníka trůnu stejně jako strhující terapeutické metody. Colin Firth je velmi věrohodný a předvádí famózní herecký výkon, aniž by toho u toho moc namluvil a pro mě osobně je nezapomenutelná scéna, kdy poprvé v roli krále přijde za svými dcerami, které namísto dětského spontánního objetí předvedou ukázkově zdrženlivé pukrle. 90%

Ghost Dog - Cesta samuraje (1999)

Netradiční gangsterka, skvělý Forest Whitaker a výborná režie. Příběh nájemného vraha, který se stane nepohodlným a po ztrátě svých nejbližších opeřených přátel vyráží na cestu samuraje. Tenhle film vás prostě dostane, nebo úplně zklame. 80% Zajímavé komentáře: Radek99

Mrtvý muž (1995)

žánr westernu mi nikdy nebyl blízký a ani Jarmusch to nedokáže změnit. Tři hvězdy jen za výkon Johnyho Deppa, který je snad jediný, který ve filmu nenudí. Jinak je to snímek sice poetický, ale příliš roztahaný - road movie ve stylu westernu s vynikající hudbou baví totiž tak do první přestřelky, pak se vše jakoby pořád opakuje, jen se mění počet osob a prostředí. Nenajdeme tady ani pokus seznámit diváka hlouběji s charaktery jednotlivých postav, dějová linie se postupně rozplývá v bezcílném putování krajinou, aby nakonec "vyvrcholila" zcela očekávaným způsobem. Ve srovnání s Ghost Dogem zklamání, ale najde se pár scén, které pobavily (hlavně přestřelka s US Marshalls) nebo zaujaly (básně Williama Blakea nebo přijezd hlavního hrdiny do Town of Machines). 55%

V Bruggách (2008)

Velmi neotřelá gangsterka v melancholické atmosféře gotických Brug. Vtipné dialogy a okouzlující Colin Farrell a jeho "fucking Brugges!" :D Dvojice zabijáků na "nucené" dovolené a zajímavý příběh - nepříběh ve 100 minuté stopáži mě opravdu potěšil. A co více, nalákal k tomu, že se tam prostě musím jednou dojet podívat. 80%

Melancholie (2011)

Dlouho jsem váhala mezi 3 a 4 hvězdičkami...první část filmu je výbornou hereckou etudou Kirsten Dunst, taková klasicky trierovská, plná napětí, emocí, skrytých rodinných intrik (matka v podání Charlotte Ramplingové je prostě geniální a trierovsky fatalistická v "nevinné" scéně s koupelí ve vaně) občas i vtipu (nenapravitelně vtipkující otec - sukničkář), nicméně u druhé části se nemohu ubránit pocitu, že jsem se prostě nemohla dočkat, až to do nich narazí. Možná je to tím, že mě vůbec neoslovila Wagnerova hudba, která mi přišla poněkud předvídavě nudná, možná tím, že druhá část byla prostě zbytečně dlouhá. Jedno se ale Trierovi upřít nedá - je to ten nejoriginálnější film o konci světa, který jsem kdy viděla a závěrečná scéna nárazu je teda něco. 70%