Mazaný Filip (2003)

Navzdory mnohým zde přítomným "fanouškům" divadla Sklep musím říct, že Mazaný Filip mě baví :) Možná je to o smyslu pro humor, možná o divadelní stigmatizaci tohoto souboru, ale mě se to rozhodně nezdá vůbec špatné! Ztřeštěna gangsterka, která paroduje co může (vrcholem snad parodie parodie Limonádového Joa ;)) a je nabitá hláškami (Tak do tohohle prostředí jsem se hodil jak cibule do šlehačky s ananasem (...) nechte si ty ki(y)dy (...) roztrhni si kušnu hákem :). Je pravda, že ztvárnění by více slušela pevnější režisérská ruka a rychlejší tempo, ale i přesto se vždycky u filipa nasměju až až. 80%

Jeden svět nestačí (1999)

Pierce Brosnan už v roli pana Bonda zdomácněl a jeho lišácký úsměv ho neopouští ani v těch nejtěžších chvílích. Nečekená zápletka, která zamotá hlavu nejen hlavnímu hrdinovi, ale i vypečené hlášky ("Uvidíme se v lyžárně") dělají z této bondovky jeden z těch lepších kousků. Škoda jen že místo tradičního Aston Martinu zde máme "jen" BMW Z8 :) 85%

Čokoláda (2000)

Příjemná lehká oddychovka, spíš jakobyste si dávali pařížský krém než hutnou čokoládu s čili, ale přesto pohladí, pobaví, zasní a k tomu Johny Depp :)...75%

Z pekla (2001)

Ano vím, v hodnocení se do velké míry odráží fakt, že tento film je pro mě srdcovou záležitostí, ale myslím, že zaslouženě. Příběh Jacka Rozparovače, který je rozehrán na pozadí zednářské mystiky včetně velké spousty odkazů, poutavý příběh nemanželského královského potomka a k tomu temný Londýn plný temných zákoutí...a k tomu všemu Johny Depp, který svým hereckým výkonem dalece přesáhl svoji kreslenou předlohu. Vím, že milovníci předlohy jsou zklamaní, ale pokud si ji odmyslíte, je to poutavý hororový příběh s neotřelou zápletkou i rozuzlením. 90%

Tango a Cash (1989)

akční filmy z 80. let by se měly po určitém čase vyřadit z vysílání a distribuce :) Pokud se chcete pobavit a zasmát (některé hlášky oporavdu rozesmějí) a dokážete se na film dívat s trochou nadhledu a smyslem pro parodii, tak proč ne. Ale jinak vcelku dobrý příběh prostě dvojice hlavních hrdinů nezachrání. 40%

Poznáš muže svých snů (2010)

bohužel po Matchpointu mi přijdou allenovské vztahovky jaksi nudné a předvídatelné. je to pořád poctivá filmařina a výborná práce s herci i motivy, ale bohužel se nemůžu ubránit dojmu, jakoby byl Woody občas líný tu danou scénu ještě přetočit, nebo se snažit vytěžit ze scénáře víc než bylo původně zamýšleno. Dark stranger je snímek aktuální doby, kdy vztahy poznamenává obrovská svoboda sňatkového trhu a urputný pocit, že vám něco utíká, když zůstáváte dlouhou dobu s jedním partnerem a proto se vědomě i nevědomě poohlížíte po jiných "možnostech". Komika i tragika se tady bohužel srovnaly na stejnou úroveň, takže mi to nepřišlo komické (usmála jsem se asi jednou) ani tragické (spíše dobově typické). 45%

Tančím, abych žil (2006)

Náprava kriminalizované mládeže na americké střední je, zdá se, nevyčerpatelnou filmovou předlohou. Bohužel od Nebezpečných myšlenek s Michell Pfeifer se toto téma nikam neposouvá a spíše sklouzává k tradičním až trapným klišé...největší sígři se mezi prostitucí vlastních rodičů, dealery drog a ozbrojenými zloději naučí tančit klasické tance, krásná mladá dívka se zamiluje do bratra vraha svého bratra a on její city opětuje a i přes nepřízeň osudu si spolu nakonec zatančí, milostný trojúhelník se stane zajímavým motivem pro klasický tanec ve třech...ale hraje tam Antonio, tak dvě hvězdy ;) 30%

Pokojný bojovník (2006)

Knihu jsem nečetla, ale jestli mě tento film k něčemu inspiroval, tak k tomu, že si ji budu muset přečíst :) Mám ráda filozofické filmy, ale tady se bohužel nemůžu ubránit dojmu, že jak scénárista tak režisér nedokázali z filmu vytěžit víc než pár filozofických mouder a vypracovaných těl. Kdyby alespoň trochu usilovali o pochopení hlavní myšlenky, určitě by zvolili více imaginativní formu ztvárnění. Protože pocit štěstí nám nepřináší cíl, ale cesta a to bohužel tvůrci filmu nedokázali ztvárnit. 50%

Zítřek nikdy neumírá (1997)

Pierce Brosnan se jako agent 007 "osvědčil" a vyráží za dalším úkolem, tentokrát proti světovému mediálnímu magnátovi, který se snaží rozpoutat třetí světovou válku. Jako vždy charismatický pohled, ledově vychlazené hlášky (Nemůžete ale popřít, že se už mezi námi vytvořilo jisté pouto) a spousta technických zlepšováků a triků. Po příběhové linii je tento díl ale jaksi slabší. Role tady jaksi Brosnanovi ještě zcela úplně nesedí a celkově působí celý příběh poněkud rozvláčně. 60%