Hostitel (2013)

Romantický čtyřúhelník v hávu sci-fi. To že přežití lidské rasy a celková invaze jsou odsunuty na druhou kolej, nemusím zdůrazňovat, bohužel filmová romance, která má v tomto případě hrát prim, je jedna velká křeč, kterou ještě umocňují hloupoučké dialogy (Melanie zachráníme jenom tím, když mě budeš líbat – jak tohle někdo může myslet vážně!!!!!!). I když scifi žánr je jeden z mých nejoblíbenějších a Andrewa Niccola pro Gattacu budu uctívat až za hrob, bohužel nejsem ta správná cílová skupina pro naivní, neakční, vyumělkovanou a rádoby hlubokomyslnou lovestory.

Scents and Sensibility (2011)

Moderní filmová variace klasického románu Sense and Sensibility s naprosto přestřeleným koncem, z kterého musí být znechucené i zapřisáhlé milovnice kýčovité romantiky.

Sedm psychopatů (2012)

Tak takhle to vypadá, když filmová originalita s vyšperkovanými dialogy zabije zábavu. Pozoruhodné v jednotlivostech (originální příběh, styl vyprávění i postavy), ale jako celek neschopné udržet divákovu pozornost.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Velký příběh o pevném přátelství, které dokáže vzniknout i na tak nepravděpodobném místě jako je vězení. Skutečně nevím, jestli je to nejlepší film, který byl kdy natočen, ale pět (možná i více) hvězdiček si rozhodně zaslouží.

Nezahrávej si s ohněm (2012)

Smekám před hlavním hrdinou, během 15 vteřin dokázal změnit svůj charakter z cool hasiče, co ještě před týdnem nevěděl, jak se drží zbraň, na Zorra mstitele, co drtí záporáky ve stylu Stevena Seagala z Těžko ho zabít. Je mi líto, ale Joshovi jsem nevěřila ani štěk a motivace jeho postavy je mi do dneška naprostou záhadou.

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Moje hodnocení zachránila závěrečná akce, která byla rozhodně víc jak ucházející. Dokázala dokonce přebít pachuť nestravitelného úvodu, kdy se mi z dialogů dělalo skutečně až fyzicky nevolno. 55%

Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva (2012)

Ucelenost, návaznost, umírněnost – tři slova, která by si tvůrci tohoto skvostu měli natlouct do hlavy. Z určitého úhlu ještě horší než mou maličkostí tolik opovrhovaný díl minulý - Asterix a Olympijské hry.

Rudý úsvit: Nová krev (2012)

Red Dawn se co do “kvality“ vyrovná originálu z 84, což podle mě rozhodně není ta nejlepší vizitka. Jednoduše řečeno, je nemožné natočit dobře film, ve kterém parta sexy středoškoláků nakopává zadek nepřátelským profesionálním vojákům ve jménu demokracie a zároveň potlačit faktor debility, který na vás juká v každé druhé scéně.

RocknRolla (2008)

V určitých prvcích geniální a neskutečně zábavné (Butler vs. Rusáci, ploužák, postava Archieho), ale jako celek slušná uspávačka (hlavně první hodina).

Čtyřicítka na krku (2012)

Neskutečně ukecaný film, který bych přirovnala ke kamarádce, která mele, mele a mele a vy už vlastně ani nevíte o čem. Jinak doporučuju příznivcům Meghan Fox a seriálu Lost.