Tajné životy (2014) (seriál)

Veľmi príjemné prekvapenie. Bol som zvedavý na nový seriál RTVS, téma azylového domu je neopozeraná a tak bolo zaujímavé pozerať, ako sa s tým tvorcovia popasujú. A zvládli to veľmi dobre. Rozbeh bol podľa mňa trošku slabší a niektoré časti mierne natiahnuté (niektoré dejové línie žien v azyláku a ich príhody), avšak ku koncu sa vynárajú nové skutočnosti aj z minulosti, dej je sústredení viac mimo azylového domu a podarilo sa načrtnúť aj témy, ktoré sa bežne vyskytujú (alkoholizmus, obeť podvodu, sekta, šikana v školách či rasizmus). Všeobecne tiež veľmi dobré herecké výkony. Ďalším plusom je iba 13 dielov, čiže žiadna naťahujúca telenovela a tiež pieseň Simy Martausovej.

Scooby Doo: Záhada kolem Wrestlemánie (2014)

Veľmi podarený Scooby, ktorý bavil od začiatku do konca. Pre mňa jeden z najlepších a najzábavnejších dielov a to vôbec nemám rád wrestling. Otázne je, či je to správne vysielať pre malé deti, ktoré na Scoobym ešte iba vyrastajú.

Zejtra napořád (2014)

Škoda, bolo to o ničom. Ako komédia slabé, romantika slabé a road movie slabé. Vica Kerekes je zaujímavá herečka s veľkou charizmou, avšak sem sa príliš nehodila a maďarský prízvuk bol až veľmi citeľný. Prehnaným sa mi zdalo, ako sa kamarát dokázal behom chvíľky dostať na ktorékoľvek miesto v republike, kde ho hlavný hrdina zrovna potreboval. Film začína aj končí na veľmi nelogickom scenári. 40%

Richard Müller & Fragile - HLASY (2013) (koncert)

Zúčastnil som sa aj na koncerte Hlasy I. a II. a bolo to úžasné! Richardove známe či menej známe piesne v úplne novom prevedení. Priestor dostávajú hlavne umelci z formácie Fragile dopĺňaný nezameniteľným hlasom Richarda Mullera. Pre mňa osobne perfektný projekt a fascinujúce spojenie, Krásny umelecký zážitok.

Stahující se smyčka (1984)

Klasická kriminálka, ktorá vyniká hlavne svojou atmosférou a postavou Clinta Eastwooda. Jednoduchý príbeh sériového vraha prostitútok, ktorý sa nakoniec bude snažiť dostať hlavnú postavu. Nenudil som sa, ale kratšia stopáž by filmu iba prospela. 65%

Terapie - Série 1 (2011) (série)

Natočiť 45-dielnu konverzačku a neznudiť divákov musí byť zložité, no Terapie to zvládla! Karlovi Rodenovi som uveril jeho postavu, jeho problémy, jeho život..."Súboj" s Táňou Pauhofovou bol rozohraný veľmi zaujímavo, pikantne a hodnoverne a až do poslednej časti nebolo jasné, ako to dopadne. Z postavy Kamily Magálovej sme mohli dostať viac - ako sa spolu bavia odborníci vo svojom obore bolo pozoruhodné, no škoda Magálovej češtiny, tá mi neišla do uší.

Hodinový manžel (2014)

Do kina som išiel s tým, že som o filme v podstate nič nevedel, pozrel som si iba mená hlavných postáv a čakal som oddychový film na koniec roka. Avšak dostal som omnoho viac. Humor v tomto filme bol nenásilný, prirodzený a vtipné situácie, boli veľmi dobre zahrané. Nechýbali originálne a dobré nápady a výlet hlavných postáv na Slovensko, kde ich čaká údržbár Andy Hryc naozaj stojí za to. Tiež pozdrav po príchode Davida Novotného k manželke je skvelý. Ku koncu sa film dostáva do jasne predpovedateľného záveru, čo mi však veľmi dobrý a príjemný dojem z tohto filmu nezobralo.

Jirka a bílé myšky (2013) (TV film)

Krátky príbeh o tom, ako sa 3 inteligentné myši dokážu zbaviť Arthura, teda kocúra žijúceho vedľa v izbe. Nevedel som si to predstaviť, ako sa z toho môže spraviť zaujímavý príbeh, ale podarilo sa. Myši to dokážu hravým spôsobom za pomoci Jirku, ktorý sa tak nejak vždy ocitne tam, kde nemal. Podarené obsadenie, dobré spracovanie.

10 pravidel jak sbalit holku (2014)

Veľmi príjemná komédia alebo návod, ako zbaliť ženu. Prvá polovica filmu mala našliapnuté veľmi dobre, no nakoniec to skĺzlo do záverečného klišé. Nič to nemení na príjemnom pocite, ktorý som mal z tohto filmu. Potešil ma výkon Kristíny Svarinskej, ktorá bola milá, príjemná a do tejto úlohy sa dobre hodila. Donutil je klasika a Prachař tiež nesklamal. Matouš Ruml mi však v pozícii beznádejného zvádzača nesedel a jemu som tú rolu proste nevedel uveriť. Inak konverzácia v čínštine bola veľmi vtipná. 65%