Půlnoc v zahradě dobra a zla (1997)

Film som si pozrel iba kvôli réžii Clinta Eastwooda, ktorého filmy sú naozaj úžasné, krásne, umelecké...Podľa hodnotení som od tohto filmu veľa neočakával, avšak prvých 90 minút bolo fajn. Príbeh bol zaujímavý, postavy trošku uletené a tak som bol zvedavý, ako to celé dopadne. Potom sa to však zlomilo a vznikol z toho mix ani neviem čoho. Tak trochu mysteriózne, tak trochu kriminálne, tak trochu romantické. Bolo to zvláštne, naozaj by tomu kratšia stopáž iba prospela.

Louis C.K.: Hilarious (2010) (pořad)

Luis C.K a jeho ďalší vynikajúci stand-up. Od začiatku do konca smršť nadupaných vtipov, vtípkov, príhod či postrehov. Veľmi vtipné, veľmi trefné a vo viacerých pasážach zamysleniahodné. Klobúk dole, aký mix dokáže divákom naservírovať tento humorista. Špeciálne by som vyzdvihol vtipy o 9-člennej bande ako ide do baru, telefónoch, používaní niektorých slov, no a pikantnou čerešničkou na torte bolo stráženie detí počas sedenia na WC.

Láska na vlásku (2014)

Na slovenskú rozprávku som bol veľmi zvedavý a sklamaný som rozhodne nebol. Zo začiatku mi síce trvalo zvyknúť si na dvojrolu Sama Spišáka a niekoľko ďalších scén mohlo byť zvládnutých určite lepšie. Avšak ako slovenskú rozprávku to beriem s nadhľadom a som rád, že si môžem pozrieť oddychový film natočený na Slovensku. Pieseň k filmu od Celeste je tiež veľmi príjemná.

Scooby-Doo! Tréma před vystoupením (2013)

Zaujímavý Scooby, tentokrát s nádychom romantiky a aj viacerými strašidlami. Na konci mi to však prišlo až veľmi prekombinované s toľkými fantómami. "Je tu v sále ešte nejaký fantóm? ...Tak už ich máme všetkých."

Scooby Doo - Souboj psích titánů (2013)

Scooby Doo ma len tak ľahko nesklame. Tentokrát v kratšej forme s menším počtom postáv a tak nebolo veľmi na výber, kto stojí za záhadou. Avšak námet celkom fajn a nechýbali ani vtipné momenty.

Louis C.K.: Můj ty Bože! (2013) (pořad)

Áno, toto je ten typ humoru, ktorý mám rád! Každodenné (nielen) chlapské témy na zamyslenie podané priamo, ironicky, trefne a veľmi vtipne. Vynikajúco vybrané témy, výborne podané divákom. Úžasný stand-up!

Vzpomínka na Karla Kryla (1995) (koncert)

Jaromír Nohavica spieva Karla Kryla...To proste nemohlo dopadnúť inak ako na výbornú. 44 minút skvelého počúvania. Niekedy som sa čudoval prítomným divákom, ktorí sa tvárili, ako by boli donútení prísť na tento koncert a viacmenej iba pasívne sedeli.

38 (2014)

"Dedo mu kúpil korčule...a podarilo sa!" A podarilo sa to aj tvorcom tohto dokumentu. Do kina som si prišiel presne pre to, čo som čakal od dokumentu a takomto človeku. Film 38 zachytáva kariéru Paľa Demitru od detstva až do úplného konca. Nechýbajú vtipné historky, fakty, skvelé zábery zo zápasov, Paľove skvelé góly a prihrávky. Film sprevádza smiech, no dočkáme sa aj sĺz. Aj #38 dokazuje, že na Paľa spomínajú ľudia hlavne s úsmevom a očividne tento počin pomohol aj Majke Demitrovej, ktorá navštívila miesto nehody, dokázala sa už usmievať a urobila akúsi bodku za týmto obdobím a ako sama povedala, hokej jej už nič nehovorí. 85%

Moje povstanie.sk (2014) (TV film)

RTVS sa vcelku prekonala radom programov o SNP v rámci 70. výročia a tento počin hodnotím veľmi pozitívne. Najviac bol propagovaný počin Moje Povstanie, kde si zahrali neherci a podarilo sa! Čiernobiela kamera tu pôsobí veľmi autenticky a veľmi pútavo. Videá zachytávajú kúsok z príbehu určitej osoby, hrdinu, bežného človeka. Niektoré príbehy mohli byť kľudne dlhšie, bola by to iba výhoda.

Café allongé (2010)

Animák o tom, ako si predstavujeme, že zbalíme ženu pri vedľajšom stole. Veru že slušný úlet. 70%