Černá labuť (2010)

Aronofsky natočil klenot. Velmi silný film, emočně narvaný. Skvělá Natalie Potrman a Mila Kunis dodávají filmu krásu a jiskru. Skvělý děj, každou chvíli přijde nějaké překvapení, které celý film otočí uplně do jiného zvratu. Také bych vypíchl skvělé záběry, zvláště ten z tanečního klubu je skvělý. Ve vedlejší roli Vincent Cassel předvedl rovněž skvělý výkon. Chvílemi jsem během sledování uplně přestal dýchat, o husí kůži ani mluvit nemusím. Rozhodně jeden z nejlepších filmů, za posledních pět let.

Odpor (2008)

Myšlenka a příběh měl rozhodně větší potenciál, než se nakonec Zwickovi podařilo natočit. Něco mi celou dobu chybělo, nejaký zvrat, bylo to víceméně stereotypní a vše se dalo čekat. Navíc v hlavní roli Graig, který má celý film stejný výraz.

Prokletý klub (2009)

Jeden z nejlepších filmů ze světa fotbalu. Příběh legendárního, i když trošku namyšleného, Briana Clougha, kterého mistrovsky stvárnil Michael Sheen. Clough byl dlouhá léta manažerem Derby County, které vytáhl z druhé ligy až na vrchol Premiership. Ovšem poté, díky své nafoukanosti, o post kouče přišel a rozešel se i se svým asistentem Petera Taylora (Timothy Spall). Clough už měl namířeno na jih země, do Brightonu, ale naposlední chvíli se rozhodl, že převezme místo po Donu Reviem, který přešel k reprezentaci Anglie, a se kterým měl také Clough dříve osobní kontakt. Celý snímek končí tím, že Clough po pohých dvou měsících v Leedsu končí, usmiřuje se svým přitelem Taylorem a vlastně si i vyjasňuje svůj osobní spor s Donem Reviem.

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Wrightovo mistrovské dílo! Už při Soumraku Mrtvých jsem se skvěle bavil, Jednotka příliš rychlého nasazení je ovšem skutečné mistrovské dílo. Velký prym hraje hlavně Simon Pegg, který je dle mého nedoceněnou hereckou hvězdou. Celá zápletka spočívá v tom, že hlavní hrdina je přezazen z velkého města do venkovského městečka. Na první pohled bezchybná ves, který každý rok bojuje o titul vesnice roku, se ovšem postupně mění na hlavní sídlo zločinu, který se snaží zamazkovat "vesnická rada". Pegg spolu se svým trošku hloupým parťákem (Nick Frost) na celou "kauzu" přijde a ke konci filmu se odehrává opravdu vytříbený boj, při kterém je vystřílena skoro celá vesnická rada.

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Jeden z nejlépe natočených snímků z prostředí 2. světové války. Velkou výhodou považuji fakt, že hlavní, ale i vedlejší role, nestvárnili žádné herecké hvězdy, ale jen herci, kteří byli nejvíce podobni skutečným postavám. V kařdém díle je popisován příběh normálního vojáka z řady, i když se celý seriál nejvíce soustředí na hlavního hrdinu, jímž byl major Winters (Damian Lewis), který od 2. dílu celou rotu E vedl. Na skutečnosti dodává celému snímku i výpovědi veteránů, kteří zažili boje ve Francii, Nizozemí i Německu.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Pro mě velmi očekávaný film hlavně z toho hlediska, jak se k tomu postaví David Yates a jak posledního Pottera natočí. O závěru celé série jsem vědel z knížky, ale přece jenom vidět vše natočené je něco jiného. Je to silný zážitek, i když jsem počítal, že bude film napumpovaný emocemi. Sice se mi chtělo, když Harry šel do Zapovězeného lesa, plakat, tak i přesto mi na závěru něco chybělo. Nicméně grafické zpracování je opravdu skvělé a poslední díl Pottera je kandidátem na film roku.