Wind River (2017)

Relativne minimalisticke, skoro monochromaticke a presto pusobive. Prostredi rezervace dodava prvek tajemna

Gravitace (2013)

Skvělá hodnocení i kritiky mě namlsaly a pak přišlo mírné zklamání. 3,5 hvězdičky.

Láska po anglicku (2014)

Mám relativně rád všechny 3 hlavní představitele. Pokud od filmu nečekáte emociální či psychologický zážitek, tak si ho užijete. Překvapuje mě, jak lidé hodnotí oddechové romantické komedie, jako něco otřesné... Asi právě z toho důvodu, že si hrají na snobské intelektuály. Ale ne každý film má poselství. Někdy stačí si jen u filmu odpočinout :-)

Bídníci (2012)

Už poněkolíkáté si přistihuji, že pokud čekám od filmu špatný zážitek, jsem nakonec spokojený. To, že Russel Crowe není Karel Gott mi vůbec nevadí. Naopak mě překvapila Anne Hathaway nebo Helena Bonham Carter. Zpracování mělo relativně strhující tempo (pokud o tom můžeme při 157 minutách hovořit).

Muzzikanti (2017)

+Krásné záběry Těšínského Slezska +Patrik Děrgel a Michalina Olszańska -vnucené zapojování regionálních sponzorů do děje -vnucené zapojování celebrit do děje

Teorie tygra (2016)

Příjemné překvapení. Hned v úvodu filmu jsem se "zhrozil" toho, jak na mě budou vyskakovat reklamy finanční společnosti, pro kterou Jiří Bartoška dělá veterináře, ale myslím si, že to autoři ustáli. Samotný námět je velmi zajímavý, i když by se dal více pohlídat. Naprosto úžasná je podle mě Iva Janžurová jako starší paní, která nepřehrává, jen tak mimochodem se účastní filmu a je opravdu báječná vedlejší role. Nenápadná a pravdivá. Totéž se dá říct o Jakubu Kohákovi, který rovněž působí naprosto normálně (nechci napsat přirozeně, protože jako přirozeně se normálně JK netváří snad nikdy). Pár drobností Radku Bajgare a je z Vás machr.

Zpátky ve hře (2012)

Ne že bych čekal pecku... Ale Gran Torino nebo Milion Dollar Baby jsou teda na míle. Řemeslo OK, ale plytký příběh. Proč vlastně jdu do kina? Abych po 5 minutách pochopil, jak film dopadne a jen čekal proč to tak je? A ten důvod je pak totálně nedramaticky podán? Tři * pouze za řemeslo a prostředí sportu, které mám rád.