• Romantický

Kód Enigmy (2014)

Wow, no musím přiznat , že jsem nečekala, jak moc mě tenhle film dostane. Jestli Benovi nedaj Oscara, tak jsou to pičusové.

Lví srdce (2013)

Netradiční finský film, hodně se tam mluvilo, bylo to vtipné a nakonec to vlastně dopadlo dobře (až na Harriho). Je to sice taková pohádka o napraveném náckovi, kterak ke štětí a krásné rodině přišel, ale i tak to bylo velmi dobré. Zároveň ale ukazuje, že si možná nevšímáme sílícího neonacismu a možná bychom měli začít. P.S. Bylo ale hezké, že postavy nebyly černobílé, neboť neprovokovali jen náckové, ale ani černošský otec Rhamadhaniho nebyl zrovna klaďas. Lidi jsou prostě napříč všemi národy a rasami úplně stejní.

Knězovy děti (2013)

Mírně šílená chorvatská komedie, docela mrazivá komedie na velmi neotřelé a originální téma a Chorvati, takový, jací jsou. Povedené.

Pomsta hříšnice (2012) (TV film) odpad!

Kníže Václav a husiti?????? Hrabě Sokolný??????? Něco jako elfové s luky v závěrečné scéně????????Ne, to ne, to je moc. Američanům bych to možná i odpustila, ale Němcům ne, nejsme tak exotická země, aby o nás nemohli něco málo vědět. V tomto filmu nemůže nikdo čekat bůhví co, ale stačilo otevřít jednu jedinou německou publikaci o Zikmundovi, jednu jedinou a aspoň základní údaje. P.S. Vypadalo to, že Zikmunda ti husiti vlastně ani moc neštvali

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

No tak vida, že to jde. Po unuděné jedničce se konečně začalo něco dít. Musím říct, že to člověka až vyloženě vcucne. Martin Freeman byl ještě lepší než v jedničce( přesněji Bilbo mi přijde trochu propracovanější) a moje oblíbená scéna je, jak umístí své trpasličí kamarády do sudů a na sebe jaksi trochu pozapomene. Ale když už jsme u těch sudů, tak ta samotná pasáž, byť byla strhující, mohla být kratší. Postavy jsou ale i přes jisté zlepšení stále ploché, řekla bych, že jediná postava, která má "koule" je elfí král Thranduil. Jinak bohužel tento film, jak se mi zdá, moje oblíbené elfy trochu dehonestuje. Kdo mi vyloženě lezl na nervy, byla elfice (ne elfka fakt ne) Tauriel. Naprosto zbytečná postavá, připomínající Robina Hooda s dlouhými vlasy, která otravuje většinu filmu. Jako chápu, genderová nevyváženost je v knižní předloze značná a patrně by asi rozlítila nějaké aktivistky a Peter Jackson by s tím měl trable. Dokázala bych si představit nějakou rozzuřenou trpaslici než elfku, k těm se mi to nehodí, taková důstojná stvoření to před tím byla. Radši si ani nepředstavuju, co všechno musela Evangeline Lilly udělat pro to, aby její postava dostala tak velký prostor. Orlandu Bloomovi se navíc povedl husarský kousek. Dokázal zprznit svou životní roli. Legolas je tady na rozdíl od LOTRa dost trapnej (i trpaslík mu přebere holku) a navíc je takovej poněkud odulej a ty kontaktní čočky jsou hrozný, to mu nemohli dát takový, jako v Pánu prstenů? No sečteno podrženo, podívaná je to dobrá, ale prostě už to ničím nepřekvapí (krom přítomnosti Stephnena Frye, to potěšilo) a místy to dost drhne.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Nůůůůůůdááááááááááá! Ach jo, teda musím říct, že teda jako přežít ty tři hodiny byl opravdu výkon. Jako chápu, že natočit z jedné 300 stránkové knížky tři tříhodinové filmy je fakt fuška, ale tolik prodlužovacích a vycpávacích scén tam být nemuselo. Rovněž chápu, že Hobit je na rozdíl od Pána prstenů pohádka, ale etuda se zlobry a zejména otřesný skřetí král mi silně připomínali Nekonečný příběh. Ale abych jen nekritizovala, Martin Freeman jako Bilbo je sympaťák a myslím, že byl na tuto úlohu dobře vybrán. Doufám, že druhý díl už konečně začne o něčem být.

Jonesovi (2009)

Nápad vskutku originální a zajímavý, až jsem si říkala, že se toho možná skutečně chytne nějaká reklamka a vytvoří nějakou reklamní rodinku. Člověk se musí zamyslet nad tím, kam ten náš svět vlastně spěje a jestli všechno tohle opravdu potřebujeme. Na druhou stranu mi přišla vyloženě slabá ta přidružená milostná zápletka, bylo to průhledné, nezajímavé a nudné. Navíc herecké výkony mi nepřišli kdoví jaký a Demi Moore byla taková celkově toporná. Škoda, mohl to být zajímavý film, ale takhle je to takový průměr.

Láska mezi paragrafy (1998)

Nejprve se toto dílko zdálo být docela příjemnou romantickou komedií, která potěší a je docela vtipná. Bohužel poměrně rychle jsem byla vyvedena z omylu. Vtipy byly každou minutou trapnější a trapnější a i kdyby se herecký ansámbl přerazil, tak z toho dobrej film neudělá. Zejména Jamese Fraina mi bylo vyloženě líto, protože se fakt snažil. Natascha McElhone se taky snažila, ale to už bylo trochu slabší. Její postava právničky Kate oscilovala mezi upjatostí a ztřeštěností a zejména ta ztřeštěnost jí vyloženě nesedla, a zdálo se mi, že prostě neví, jak se svou postavou popasovat (což se jí ani moc nedivím). Parker Posey mi přišla vyloveně otřesná,ale těžko říct, jestli to byla její chyba a nebo to někomu přišlo jako dobrý nápad. Tento film doporučuju pouze fanynkám Jamese Fraina, protože se tam poměrně často vyskytuje obnažený.

Nothing Personal (1995)

Belfast sedmdesátých let rozhodně není místem, kde bych chtěla žít. Film Nothing Personal je hodně realistickým obrazem tehdejší situace (byť se nevyhýbá několika klišé) a z toho je člověku docela smutno. Herecké výkony výborné, akorát u Johna Lynche, nemůžu si pomoct, mám dojem, že ať hraje cokoli, pokaždý se tváří jako štěňátko, kterýmu sebrali pískací hračku. James Frain tady sice vypadá, jako kdyby Bodie a Doyle spolu měli dítě, ale za roli Kennyho si nominaci na festivalu v Benátkách plně zasloužil (možná, že si ji zasloužil i dostat).

Wallis a Eduard (2005) (TV film)

No nevím, nějak mě to nedojalo. Osvědčený příběh, který byl zpracován už mockrát a který nikdy nezklame, mě v tomto případě zklamal. Bylo to docela nudné a upřímě, nic proti Joely Richardson,ale na roli Wallis Simpsonové se dle mého názoru absolutně nehodí.