Ticho ve sněžném městě (2019)

Jako by si vzali velký sousto. Jako bych měl pocit, že se koukám na druhý díl. Docela složitý zpracovat to do jednoho filmu. Neříkám, že se to nemůže povést, ale tady to na výbornou nezvládli.

Oběť bouři (2020)

Závěr skvělý trilogie. Zařadil bych to lepší než první díl, horší než druhý díl. Zaspoileruju a napíšu proč. Jelikož zde již jde o film z roku 2020, tak zde musel být zasazen "gay prvek", bez kterých zhruba od této doby jakoby filmy měly zákaz vznikat. A přesně od té doby, jakoby to vzalo špatný konec. Od chvíle kdy se zmíněný  povinný gay prvek ve filmu objeví mám pocit, že se soustředili spíš víc na to, jak ho do filmu zasadit, než jak zpracovat závěr. Když si vezmu závěr druhýho dílu, čekal jsem zde něco podobnýho. Tady to bylo slabší a za mě nevyužitý potenciál. Mohlo to končit nějakým objetováním v tom domě nebo někde na nějakym strašidelnym místě. Že v tom jede soudce bylo jasný, ale že se to na něj svede takle celý, byla zase chyba. Jakoby to chtěli prostě najednou celý rychle ukončit kvůli stopáži nebo nevím. Tam prostě měla být ještě ta poslední finální děsivá postava někde s vymazleným objetním místem. To mi tam chybělo. Škoda. Další škoda, že tam nedostala vůbec prostor ta zlomáma, která ve dvojce slíbila, jak s ní ještě neskončila. Jinak to mělo napětí, atmosféru super. Ale od vraždy toho kolegy (která taky být nemusela) ten závěr vzali za špatnej konec. Velká škoda. Stále ale i tak velmi dobrá trilogie.

Dědictví kostí (2019)

Druhý díl a za mě nejlepší z trilogie. Jednička byla spíš o případu vražd, tady se jde hlouběji do té mytologie o tom, proč se to děje. Je tam super děsivá baba. Finále v lesích a jeskyni skvělý. Ze začátku mi vadilo, že to bude s tim děckem, ale nakonec to skvěle splynulo s příběhem.

El guardián invisible (2017)

První díl super trilogie. Když je něco dobrý, vůbec mi nevadí větší minutáž. Naopak. Našel bych tam mouchy, ale není třeba se v tom pitvat, tisíc chutí, tisíc názorů. Nejlepší na tom je, že z té trilogie jde o nejslabší díl, což se moc často nestává, že by pokračování bylo lepší. Žeru tydle napínáky zasazený do pěknýho prostředí s atmosférou.

Strážci relikvie (2017)

Film, kterej patří po shlédnutí i toho konce do kategorie, kdy si řeknete - zcela zbytečná podívaná. Nebylo to marný, ale konec tak slabej, že sem nakonec litoval. Btw ten potůček šel v pohodě přebrodit, místo toho jít tim nebezpečnym lesem. Tam sem celkem kroutil hlavou.

Zone Blanche (2017) (seriál)

Přesně moje gusto. Ani nezkoušejte ten seriál pohřbít! Sice i tady se musim koukat na dva homíky, ale jinak je to super. Prej, že druhá série neměla takovou sledovanost. Jestli ano, tak určitě ne proto, že by byla horší. Naopak dějově se posunula dvojka mnohem víc, než jednička. Problem byl proto, že mezi sériema byla prodleva a nezpromovali to vůbec nýmandi. Když jsem dokoukal jedničku, o dvojce jsem nic nevěděl. Až po roce úplně náhodou, když jsem si čistil My list na Netflixu, jsem zjistil, že existuje druhá série. Musel jsem si to pustit znova od začátku, abych byl znova v obraze. Posrali si to sami. Jsou to amatéři. Naopak filmaři jsou hvězdy. Topový prostředí, super mytologie a ještě do toho jako třešničku zasadí vtipnou postavu Sirianiho.

V pasti - V temné pasti (2021) (série)

první série bomba, pak to jde sestupně dolů. vadí mi, že i sem se musela protlačit homosexualita. dělá se mi z toho trendu prostě špatně. nevím, proč to musíme snášet. co tím kdo sleduje. čemu to lidstvu prospěje. pak mi vadil konec. jak je tu zmíněno v jiném komentáři, v tomdle seriálu jde o to, sledovat smutný osud hlavního hrdiny. a třetí věc. první série byla super protože tam nebyly dvě jasné strany. ve druhé a hlavně ve třetí už se to tak zjevně dělí, že to pro mě ztrácí na atraktivnosti. tady prostě máš motorkáře a policajty a je to takový nudnější pro to. ve druhé to bylo podobný (přesně si nepamatuju). první byla ale taková...hledal vraha mezi všema..bylo to mnohem víc takový otevřenější.

1899 (2022) (seriál)

Dneska už asi neni možný, udělat film nebo seirál, aniž by tam po sobě nelezly dvě buzny. Vážně nechápu co je todle za tlačku a není mi to příjemný!!!

Monstrum (2022) (seriál)

Jedinej důvod, proč todle vzniklo a je to tak protlačovaný je to, že to byl teplouš a aby nás co nejvíc vidělo, jak po sobe lezou teploušové. Sorry, ale jo. Je mi na blití z toho Hollywoodu už. Bejt to heterák, tak v dnešní době z toho takový haló v životě neni!! Mám zkouknuto snad fakt všechno o sériovejch vrazích od dokumentů po seriály a filmy, ale tady je to jen o tom, aby nám na podnose servírovali ty nechutnosti, který musíme dle někoho začít přijímat za normální. Jdu blejt.

Milat: Příběh sériového vraha (2021) (seriál)

přišlo mi to nedotažený. mělo to vrcholit tím, že když už tam ukazují, jak skenují ten les dronem, tak že na ta vytipovaná místa pošlou poliše hledat a najdou tam nějaký tělo i v tý "dnešní době". ale to tam vůbec nebylo.