Predátor (1987)

Dokonalost. Tezko se veri, ze to je uz 1987. Naprosto luxusní soundtrack, kterej si doteď pouštim když pařim nějakou střílečku.) Nejradši bych byl, aby ten film trval 10hodin. Skvělá atmosféra od začátku do konce. Pídim se po nějaké nesestřihané verzi. Možná nejlepší Arnoldův film, kterýmu se vyrovná jen Terminátor 2. Díky tomudle filmu známe každej "bezbolestnou" :)

Houbičky (2007)

Překvapují mě nízká hodnocení. Toto je bezkonkurenčně nejlepší psychárna, kterou jsem kdy viděl. Na tento film je třeba se asi správně "naladit" a pustit ve 3 ráno s partou kamarádů na závěr náročného víkendu :) Potom Vám garantuju, že nebudete mít daleko k tomu, aby Vás odvezli, stejně jako mě .)) Takle jsem se snad nikdy u filmu nebál. Naprosto mě to pohltilo, pořád dokola jsem vymýšlel teorie, jak to vlastně všechno je. Některé střihy a záběry jsou přímo luxusní. Kdo má trochu temnou zvrácenou duši a umí být nad věcí, lepší film v tomto duchu jsem zatím neviděl.

Silent Hill (2006)

Jedinej film, na který jsem šel do kina hned 2x. Značně posilněni "zelenou" cigaretou jsme jen valili oči, když poprvé hlavní herečka scházela do sklepa a začaly troubit sireny. Parádní scéna :) Postavičky z té "temné strany" dokonalé. Osud policistky jen pro silné nátury. Fakt povedená psychárna, která velmi pobavila.

Cizinec (2010)

Ano, na první pohled se nejedná o takové terno, jaké všichni čekali, když v hlavních rolích vidí Angelinu a Johnyho. Některé pasáže filmu jsou opravdu až "béčkové" a v jisté fázi jsem ho málem vypl. Vydžel jsem a až na konci filmu jsem vše pochopil. Ten snímek neměl ambici stát se napínavým trhákem s trochou humoru. Ten film si měli užít fanoušci těchto dvou herců. Měli si užít nádherné Benátky a Paříž, kde se točilo. Film je o krásných místech a lidech a závěrečná píseň od Muse, která hraje, když hlavní protagonisté odjíždějí spolu na lodi mi navodí neskutečně pozitivní náladu.

Rambo: První krev (1982)

Pro někoho bezduchá mlátička, pro mě romantika, srdcovka..Takové akční filmy se už dnes netočí a pochybuji, že ještě někdy budou. Už jen první scéna, kdy přichází lesem, podkreslená nádhernou hudbou, a dozvídá se, že i jeho poslední kamarád z Vietnamu nežije..Těch filmů o tom, jak se zachází s válečnými veterány v USA není málo. Toto je jeden z nich a už jen díky jeho shlédnutí bych za jejich vlajku nikdy nebojoval. Miluju hrané scény na místo počítačových grafik a jestli jsem na hlavu, když na konci tohoto akčňáku brečim, tak jsem vinen.

Akta X (1993) (seriál)

Tak na tomto jsem vyrostl. Patřim k těm největšim fanouškum seriálu a Mulder a Sculleyová jsou pro mě nedotknutelní. Neznám seriál, který by uměl lépe vykreslit tajuplnou atmosféru jako Akta X. Seriál, ve kterém záhady zůstávají záhadou právě proto, že epizody nemají jasné vysvětlení. Seriál, ve kterém záleží jen a pouze na výše uvedeném a ne na tom, zda má hlavní protagonista dobře nafoukané vlasy. O Gillian a Davidovi neni treba diskutovat. Jednoznačná pětka a díky za něj! Zajímavý. 30. nejoblíbenější seriál celkově tady. Když si dáte seřadit seriály žánru sci-fi v žebříčku je až 24. jen v tomto žánru podle hodnocení.

Paranormal Activity (2007)

Tendle snímek mi udělal opravdu radost. Je pořád těžší přijít s něčím originálním a u hororů o to více. Tento nápad nestál moc a naopak vydělal mraky dolarů. Nevím, zda jsem se někdy u nějakého hororu bál víc. Pamatuju, jak jsme tenkrát koukali v noci se sestrou sami doma v podkrovním pokoji. Cesta ve dvě ráno po chodbě o patro níže na toaletu byl opravdu nezapomenutelný zážitek. Stejně jako zbytek noci.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Podle mého nejlepší historický seriál. Po prvních 5ti minutách mi bylo jasné, že tendle seriál bude mít svou kvalitu a že ho zkouknu během dvou dní. Čeho si u historických seriálů všímam nejvíce jsou kostýmy, či masky chcete-li. To utváří věrohodnost takového typu seriálu a zde jsou na velmi vysoké úrovni. Určitě tu neuvidíte pobíhat Xenu s vycpávkami a za každé situace dokonale nalíčenou. Okamžitě jsem si některé postavy oblíbil a přemýšlel jsem jen nad tím, zda dám 4 nebo 5 hvězd. V porovnání s ostatními seriály tohoto typu je to jasně 5. Avšak co mi zde chybělo byly velkolepé bitvy. Dokonce i když se odehrály, byly vystřiženy, což mne zklamalo. Ovšem to, co se stalo na konci deváteho dílu mě dostalo maximálně. Pokud to tak muselo být, aby se dodržela knižní předloha, budiž. Pokud chtěli být tvůrci originální, tak se jim to povedlo. Ovšem jako divák se nekoukám několik hodin na seriál proto, abych pak musel být svědkem něčeho takového, co mě dokonale zkazilo pocit ze všech dílů předešlých. Devátým dílem pro mě tento zprvu dokonale vyhlížející seriál zkončil a o další díly už nestojím.