Ida (2013)

Studená, a proto přesně vystihující příběh, skutečně obrazová kamera. Málo slov, ale tolik řečeného. Absence klišé. Zážitek!

Půlnoc v Paříži (2011)

Tak tady mě Woody chytil a nepustil, zůstala jsem očarovaná kouzlem města a starých časů a iluzí, že ve vteřině se můžu přenést do snu o zlatém období kultury. Škoda jen zbytečné doslovnosti (je přece zcela jasné, co tím chtěl básník říci), ale ani ta okouzlení nenarušila.

Utrpení mladého Boháčka (1969)

Pavlu Landovskému jsem dosud jako herci nemohla přijít ns chuť,ale tenhle jeho zmatenej a nezáludnej týpek mi dal pěknej záhlavek. Příjemné pokoukání.

Výstřely na Broadwayi (1994)

Tak tady jsem se s Woodym vůbec nepotkala. Cca po půl hodinĕ jsem film vypnula, protože jsem nerozdýchala ty afektované postavy a jedno klišė za druhým.

Tenkrát v ráji (2016)

Trailer je v podstatě celý film i se s nějakými scénami navíc. Kromě krásných záběrů a Jana Budaře film úplně zbytečný, o hrdinství titulního hrdiny jsem se nedozvěděla lautr nic. Škoda.

Jekyll & Hyde (2001) (divadelní záznam)

Pro mě zklamání - muzikál mi přišel co se týče hudby a libreta velmi průměrný, tradiční v tom horším slova smyslu, bez nápadu, který bych si pamatovala. David nakonec nebyl až tak špatný, jak jsem se obávala (je pravda, že záznam je už 17 let starý, takže tenkrát měl ještě o dost víc energie, než by měl v dnešních dnech.). Dívat se na to dalo, ale pamatovat si nebudu nic.

Gambit (2012)

Pořád ne a ne se chytit tempa filmu, takové zdlouhavé, upracované, i miláčci Colin a Alan byli tentokrát mimo. Škoda.

Obchodník s deštěm (1956)

Klasika nad klasiky, i když je z ní znát divadelní původ, který klade důraz na dialogy. Kouká se na to krásně a člověk má hned chuť jít udělat něco proti své zažité škatulce.

Gossip (2018) (divadelní záznam)

Vrcholná ukázka moderního tanečního umění, přehršel scénických a režijních nápadů, několikrát jsem se přistihla, že jen koukám s otevřenou pusou, co všechno lze s tělem udělat. A téma je tak aktuální a přesně vystižené i bez zbytečných slov. Skvělé!