Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Film je to rozhodně kvalitní, ale nenechal ve mě hlubší dojem a na druhé shlédnutí si tak nějakou chvíli počkám, zdali vůbec na to dojde. Film se celou dobu tváří velice zmateně a na konci přijde příliš předvídatelné rozuzlení..

Úsvit planety opic (2014)

Pro mě, jakožto velkého fanouška prvního dílu, je pro druhý díl obrovským zklamáním, bohužel nemohu jinak než téhle předvídatelnosti dát 2... Pro nenáročnejší filmové fandy to film špatný není.

Fighter (2010)

Velmi povedené sportovní drámo, ktere vlastně ani není sportovní. Dialogy mezi Dickym a kýmkoliv se mi velmi líbily, měly šmrnc a nápad, a vůbec celá postava Christiana Balea táhne celý film kupředu. Samozřejmě je důležité mít takovou předlohu, kterou byl vysloužilý boxer a napravený feťák Dicky Eklund a nutno dodat, že christian Bale zvládl tuto roli na jedničku, za což byl správně akademií ohodnocen. Vřele doporučuji všem fanouškům boxu i těm, které box nezajímá a chtějí vidět jak bezzubý Christian Bale kouří crack. :)

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Pán prstenů je knižní klasika na jejíž pořádné zfilmování si fanoušci filmu řádnou dobu počkali, ale stálo to za to. Společenstvo prstenu, ač první díl je pro mě vrcholem trilogie. Vypiplané dílo, dechberoucí exteriéry. Z tohoto filmu dýchá poctivá filmařina a je hned poznat, že každému od režiséra, herců až po maskéry hobitích nohou záleželo na dobrém vyýsledku. Kloubouk dolů maestro Jackson.

Úžasňákovi (2004)

PIXAR RULES. Nejbombastičtější animák mých snů. Přasně o takovém animáči jsem jako malý snil. Dostihl mě sice až v 15 letech, nic to ovšem neubralo na jeho bombastičnosti. Kloubok dolů před animátory z Pixaru.

Valkýra (2008)

Vcelku dobře zfilmovaná rekonstrukce nejznámějšího atentátu na Hitlera, u které se, ať už fanda válečného žánru nebo ne, nudit nebude. Jen, jak už to tak u holywoodských filmů bývá zvykem, se rejža znovu lehce odchýlil od historických událostí, ale nic až tak hrozného to zase není.

Ajťáci (2006) (seriál)

První dvě série se mi moc líbily, ale i přesto dám pouze tři hvězdy, protoze tenhle typ humoru prostě a jednoduše nemám zase až tolik rád, ale jsem si jist, že si seriál najde spoustu příznivců, kteří stlačí vyšší hodnocení. RED DWARF forever

Tom a Jerry (1940) (seriál)

Nádhera. Jako malý jsem je miloval. Teď občas nějaký ten díl shlédnu a obdivuji ta kvanta nápadů jimiž každý díl hýří a nejdokonalejší splynutí orchestriální hudby a obrazu. Hudba tomu dodává něco nadpozemského :)

Dnes neumírej (2002)

Poslední z Bondů Pierce Brosnana mě poněkud zklamal, ale nijak mě to nepřekvapilo. Čekal jsem, že se tvůrci budou chtít vytáhnout s co nejvíc technicky zpracovaným filmem plným akce, ale bohužel mi to přišlo až trošku moc. Dávám tři hvězdy z úcty k Jamesi Bondovi. Na jedno shlednutí to film není špatný, ale jak říkám od Jamese Bonda čekám trochu víc.