Vanishing on 7th Street (2010)

Za tenhle film by si jeho autoři zasloužili zmizet stejně jako to udělali ve filmu lidstvu. Žádný děj, žádné vysvětlení katastrofy, a ten konec - děti zachránivší se v kostele odjíždějící na koni (kde se tam proboha vzal a jak přežil a jak se na něm děti naučili jezdit ....) směrem k Chicagu, to je opravdu na zastřelení před nastoupenou jendotkou.

Pouta (2009)

Už dlouho se mi nestalo, že bych byl nějakým filmem takhle rozpolcen. Na jednu stranu absolutně dokonalá stylizace socíku v (před)posledním tažení dohraná do detailů a příběh, u kterého jsem určitě chtěl vědět, jak to dopadne, na druhou stranu jsem se na mnoha místech (intelektuálové prominou) strašně nudil. Stopáž 140 minut dle mého absolutně zbytečná. V některých momentech "navoněná nuda", příběh ustupuje do pozadí rádoby intelektuálskému excistenciálnímu herectví. Jak říkám, jsem rozpolcen.

Obřad (2011)

Protože Hafströmův Pokoj 1408 se mi dost líbil, nezodpovědně jsem těšil i na tenhle film ...... Je vidět, že ani režisér nic nezmůže, když není co hrát. Na dlouhou stopáž ukrutně slabý scénář se dá shrnout do tří slov o mladém knězi - nevěřil, uvěřil, vymítal. Chápu, že na filmu o exorcismu se moc nového vymyslet nedá (zvlášť po Výmitači ďábla), ale opravdu ten nejlepší exorcista (vlastně kněz obecně) musí být vždycky ten, kdo na začátku nejvíc pochybuje o své víře ? Jsou tam podařené lekačky a silnější místa, ale jinak poměrně slabé, bez Hopkinse podprůměr.

Samotáři (2000)

Klasika, jeden z nejlepších českých filmů všech dob. Scénář dokonale propracovanej, jediná scéna tam není zbytečná, každá scéna obstojí sama o sobě a zároveň fungují jako celek. Moře dokonalých hlášek, dvě za všechny : "Kluci z kapely říkali, že už jako jednu holku mám ..." " Moje matka je desetkrát horší, než to co tady smažíš, a nikoho s tím nevotravuju ...".