Ve skladišti (2008)

Natočit nudně film o tom, jak jeden masovej vrah zabíjí jiný masový vrahy (a jinej odpadl společnosti), to je docela umění, ale tomuto režisérovi se to povedlo. Je tam přitom vše, co je potřeba - vraždy, překvapivý zlom u jednoho z hlavních hrdinů, temné opuštěné skladiště (bez signálu - samozřejmě), sex - ale někde prostě soudruzi udělali chybu a jako celek to uspává.

Nebezpečná kořist (2011)

Má to švih (ten hlavně) zápletku, děj (až na výjimky logický) - co více od akční kriminálky chtít. Hlavní zloduch správně hnusnej, hlavní hrdina tak nějak správně nehrdinskej. Nebýt hrdinovy "nesmrtelnosti" v průběhu i na konci filmu, neměl bych v podstatě připomínek .....

Temná krajina (2009)

Tak tomuhle mysterioznímu thrilleru jsem podlehl. Stylizace, nadsázka, záměrná přehrávanost, mystika, tajemný příběh bez možnosti dobrého konce. Taky je možný, že jsem to jen špatně pochopil, ale to neva. Celý film se odehrává na cestách v poušti za účasti tří herců (vlastně dvou) a atmosféra je vším.

Lidice (2011)

Z nouze cnost - to je asi hlavní motto filmu. Chápu, že nebylo dost peněz a že tvůrci to asi nechtěli po americku přehnat (aby krev nestříkala až do třetí řady), a tak to udělali obráceně - celý film je postaven na příběhu a ta hlavní událost (tedy vypálení vesnice) se odbyde jednou hořící chalupou. Celé je to velmi prvoplánově ušlechtilé - jestli někdy budou na školách povinné filmy (nebo už jsou ?), tak tohle bude tvořit základ - a to není pochvala.

Všemocný (2011)

Asi se z toho dalo vytáhnout víc, ale na druhou stranu i tak je to podařený kousek. Spisovateli v troskách dávný známý nabídne drogu, která umožňuje využít mozku na 100%, ale samozřejmě má vedlejších účinků. Vtipný, svižný, zábavný a k tomu tam hraje holka, která vypadá jak mladší sestra Nicole Kidman.

Velký třesk (2010)

Tak něco takovýho už jsem dlouho neviděl - a nemyslím to v dobrým ! Jsem možná ze starý školy, ale dle mého kvalitní stylizace nedává autorům právo na ignoraci příběhu, logiky a dalších nezbytných součástí filmu. V čem to má být mysteriozní, to jsem nepochopil. Dále jsem nepochopil, jak (a proč) do příběhu o pátrání po pohřešované striptérce zapadá urychlovač částic a jeho konstruktér. V závěrečné scéně, kdy se vinou nespecifikované poruchy urychlovače začne vytvářet černá díra, před kterou hlavní hrdina ujíždí autem, aby se pak tato díra zastavila těsně před jeho zaparkovaným autem, tak to už si tvůrci vysloveně dělají z diváka srandu.

Pod kontrolou (2008)

Prostě Jennifer Lynch není David Lynch ..... Taťkovy filmy jedni nenávidí, jiný milují, ale takové emoce se dcerce nepodaří vymáčknout ........ Hlavní zápletka pěkně vymyšlená, ale zbytek je jenom umělecky načančané násilí. Body plus za popis chování venkovských policajtů.

Muži, co zírají na kozy (2009)

Promarněná šance, řekl bych. Mnoho hereckých hvězd, které byly zjevně ochotné hrát zcela mimo svou obvyklou šablonu, ale film nedrží pohromadě. Dle mého je to proto, že tvůrci vlastně nevěděli, co točit - bláznivou komedii, satiru, poetiku s nádechem humoru - od všeho je tam trochu, ale je to jako když pejsek s kočičkou vařili dort. Pár vtipů, byť velmi vydařených, situaci nezachrání.

Insidious (2010)

Horor se slušnou atmosférou, ale scény s jukajícím namalovaným čertem a s hrabajícím kopytem jsou jak ze studia Kamarád.

Saltová (2010) odpad!

To, že se má jednat o akční film, ještě neznamená, že přestávají platit zákony přírody a logiky. Angelina (které to mimochodem hodně nesluší) např. skáče prázdnou výtahovou šachtou do bunkru prezidenta tak, že by i Xmeni čuměli, skáče z jednoho kamionu na druhej ač jsou od sebe přes padesát metrů a jedou jiným směrem (a jinou rychlostí - to už je slušná matematická úloha), a to vše se naučila do 7 let, protože poté odešla z ruské školy pro agenty - rozvraceče žít do ameriky život spícího agenta .....