Bruno (2009)

Nechutné, čo všetko dokázal Cohen spraviť. Bruno dokonale poukazuje na všetko, čo sa homosexuality týka. Ale pri posledných záberoch v tom dome mi bolo na zvracanie.

Diktátor (2012)

Čierne až do špiku kosti, vtipu nikdy nie je dosti. Ale Sacha si vážne dovolil, i keď občas aj šliapol vedľa.

Don Jon (2013)

Joseph je skvelý. Jeho mimika a výraz v tvári v rozličných situáciach ma vždy pobavia. Je to komplexný herec a aj jeho režisérka kariéra na tom isto nebude zle. Romantický film, ktorého koniec som si síce predvídal, ale potešil ma. Scarlett bola s tou jej žuvačkou dosť iritujúca postava. Páčilo sa mi, ako vystihol to, čo mnohí robia...myslím, že to malo dobrú myšlienku a zobral som si z toho veľa. No keďže som prešťukal zbytočné, neustále sa opakujúce porno scény, ktoré boli nechutné, no pre film asi potrebné, tak dávam 3*. Inak fajn pocity, ale určite to nie je film, ktorý musíte vidieť.

Lásky čas (2013)

Niečo tak pekné som dávno nevidel. Chytilo ma to za srdce a aj keď je to asi aj mojim súčasným citovým rozpoložením, tento film ma dojal k náznaku sĺz. Čo tam po tom, koho by nerozplakalo, keby sa mal rozlúčiť s milovanou osobou. Film je úžasný a hlavne dokonale vyvracia túžby mnohých ohľadom toho, že "kiež by som mohol vrátiť čas". Netreba, žime prítomnosťou.

Dobrý voják Švejk (1956)

Nechápem, ako som túto grotesknú genialitku mohol obchádzať tak dlhý čas. Teraz aspoň chápem viacerým vtipom, ktoré kruto a trafene narážajú na opisovanú situáciu a dokonale sa zabávajú a tým pádom bavia divákov na hlúposti a byrokracii a podobných hlúpostiach.

Všetci sú za dverami (1998) (pořad)

Už slabšia snaha o nadviazanie na staré dobré časy.Mnohé vtipy sa opakovali a niekedy až nasilu boli obaja zabávači tlačení k nudným vtipom. Teda aspoň taký som mal pocit. Inak je to skvelé, ale čo nebolo skvelé, keď sa tam objavili títo dvaja ?

Ktosi je za dverami (1978) (pořad)

Pri pozeraní tohoto dua žiadna tvár neostane pochmúrna. Každý si tu nájde ten svoj humor, pretože tak inteligentný a elegantný humor môžu mať len takíto dvaja páni. Boli skvelí, boli vtipní, boli nezastaviteľní a sú nezabudnuteľní.

Nesvatbovi (2005)

Skvelá komédia so skvelým obsadením a aj veľmi zaujímavým a vtipným príbehom. Je to v podstate obyčajný romantický film, ale predsa je výnimočný už len tým, ako je podaný. Ja som sa bavil a veru, aj romantické cítenie na mňa prišlo.

Čundrcountryshow (1994) (pořad)

Dobrá hudba, aj niektoré vtipy, ale inak dosť nuda a je to show o ničom. Také meh...

Panství Downton (2010) (seriál)

Love it! Prudký sled udalostí, ktorý nám ukázala hneď prvá časť, ma prinútili dávať maximálny pozor na každý detail, hlavne keď to človek pozerá v originálom znení. Jáj, tá angličtina. Krásna ako vždy. Seriál zobrazuje toľko malých príbehov, odohrávajúcich sa pod jednou strechou, že človek ani neviem, ktorý si obľúbiť a ktorý by najradšej ani nevidel. Zlé charaktery sa striedajú s dobrými, čitateľné pasáže s nečitateľnými, no proste dráma, ako sa patrí. Ošatená, doslova, v dobe, je Downton Abbey jedným z veľkým prekvapení, ktoré sa ku mne dostali. Čakal som úplne niečo iné, toto ma dostalo. Po zhliadnutí všetkých častí prvej série som si povedal "čožééé, prečo je koniec?!" Až potom mi doplo, Že to asi nebude všetko. Zatiaľ tento seriál prekonáva všetky očakávania, preskakuje takmer všetky moje tohtoročne videné seriály a dostáva sa do top 10. Ako veľa hercov som ani nepoznal, no teraz sa mi každý z nich tak zapáčil, že by som nedbal a pozrel by som si kopec ďalších ich filmov len kvôli nim. Táto britská herecká scéna je neuveriteľná, to čo u nich dokážu malé deti, u nás moc veľa hercov nedokáže (odpustte mi, ale môj názor...je mi to ale ľúto, lebo by som bol veľmi rád, keby som mohol byť pyšný na našich hercov). Tento seriál však nejdem porovnávať so žiadnym iným, lebo je výnimočný a hlavne si to človek proste musí pozrieť...fakt že musí !