Gulliverovy cesty (2010) odpad!

Naprostá šílenost postrádající jakýkoliv smysl. Dle mého názoru film jenom zobrazuje idiotské chování Jacka Blacka, který svůj osobní styl vnucuje snad každé své roli. Není to vtipné a co hůř, není to ani napínavé nebo dobrodružné, jak by se na filmové pojetí díla Jonathana Swifta slušelo. Jeden z nejhorších blivajzů, který jsem tento rok bohužel shlédl.

Přepadení v Pacifiku (1992)

Lepší nadprůměr akční tvorby začátku 90. let. Seagelovo máchání noži a prsa Eriki Eleniak, to vše za 3 hvězdy :-)

Velká ryba (2003)

Nádherný film a dokonalý příklad lidské představivosti. tim Burton nám předkládá film plný porozumění, lásky a lidské touhy žít. Film, který je dokonalým zrcadlem lidských životů takových, jaké je máme ve svých srdcích. Vše obyčejné může být pojato jako dech beroucí příběh a je jen na nás jak se za svým životem ohlédneme. U mě jeden z nejlepších "vypravěčských" filmů.

Vetřelec ³ (1992)

Dle mého největší průšvih celé série. Film ničím nepřekvapí, je bez nápadu, bez emocí a co je nejhorší - bez napětí. Film ničím negraduje, stále se drží na fádní nehybné hladině nudy. Samotný vetřelec zde působí jak komická postavička. To, jak je digitálně vkládán do obrazu hraničí s trikovými záběry na počátku 80. let. Takový Souboj titánů je na tom téměř srovnatelně. V každém záběru má vetřelec jinou barvu aj. Celkově je film hodně nepovedený, a kdyby David Fincher dal od této série ruce pryč, mohla být 100%.

Volání o pomoc (2007)

Krásný a dojemný příběh o člověku, který přijde o svou rodinu během teroristického útoku na WTC. Tato tragédie mu změní život a udělá z něj v očích ostatních podivína. Bývalý dentista se ocitá na prahu zhroucení se do světa na okraji reality a času, kdy přišel o svou ženu a tři dcery. Z této černé jámy ho dostává až bývalý přítel z oboru, který se mu bude snažit pomoci. Nakonec zjišťuje, že nucená pomoc okolí není zrovna to, co člověk, který si prošel takovou tragédií, potřebuje. Toto opětovné setkání změní život oběma. Adam Sandler je tu alespoň pro mne ve své životní roli. Ani ve snu by mě nenapadlo, že ji dokáže zahrát. Musím uznat, že to dokázal hodně dobře. Navíc vše umocňuje velmi kvalitní soundtrack.

Piraňa 3D (2010)

I když se tak netváří, jde o béčkový horor jak s...ě :-D. Všechno začne pěknejma kroutícíma se prdelkama, ukázkou kvalitního ženského poprsí a pak přijde krvavá lázeň. Všechny tyhle zmutovaný zvířata, ať jde o ryby, krokodýly, paryby aj. už tu byly. O tomhle kousku si ale troufám říct, že jde o kvalitního představitele žánru, který se nemá za co stydět. Ohlodané kosti a různé morbidní způsoby sežrání jsou tu provedeny s úchylnou reálností. Jenom ta krev mohla mít jinou barvu a některé triky mohly být lepší. U mne film splnil to, co jsem od něj očekával.

Red (2010)

Velká nuda. Nic jiného o tomto filmu nemohu říct. Nebýt postavy Johna Malkoviche, tak by tenhle snímek skončil na samém dnu filmové žumpy. Tohle opravdu ne, důchodci jako akční hrdinové a v této podobě = jeden velký průšvih!!!!! Jestli to mělo být vtipné, tak nebylo!!!

Hon na čarodějnice (2011)

Film mi přišel jak mix Van Helsinga a Jména růže. Očekával jsem od Cage další průšvih, jako byl Čarodějův učeň, ale už od úvodních scén jsem byl překvapen. Když zrovna Cage nezáří, tak ho prvotřídně dokáže zastoupit Ron Perlman. Souboje na meče sice připomínají chvílema sci-fi ale jinak je vše v mezích. Čekal jsem málo, a proto jsem mile překvapen. Pochvalu si mimo jiné zaslouží i skvělá kamera. Děj je průměrně kýčovitý ale na to co se poslední dobou točí a zejména pak v čem hraje N. Cage, tak jde o lehký nadprůměr.

Souboj Titánů (2010)

Naprosto zkažený remake staré klasiky. Všechno, co je v tomhle filmu je špatně. Jediné proč nehodnotím jako odpad je úcta k názvu filmu, jelikož původní film je pro mě srdcová záležitost.

Cizinec (2010)

Spojením dvojice Depp a Jolie mělo vzniknout něco neotřepaného a poutavého. Bohužel se tak nestalo a film je víceméně o ničem. Nevím jak kdo, ale celou "zápletku" filmu jsem uhádl již po 10 minutách. J. Depp hraje svou roli, jako kdyby si odskočil z natáčení Pirátů z Karibiku a nestihl se ze své role piráta vymanit. Angelina, i když hraje agentku, mi přijde jak "ženská od plotny" i přesto, že jinde jí role tvrďáckých agentek jdou velmi dobře - např. skvělá role Saltové. Jestli to byl záměr, tak opět nepovedený. Nic co by stálo za větší pozornost i vzhledem k hvězdnému obsazení hlavní dvojice.