Battlestar Galactica (2004) (seriál)

** spoiler **Jeden z nejepičtějších momentů kdy admirál Adama má svůj proslov pro sjednocení flotily s odpadlíky s Roslinovou. **spoiler** .... Epické vesmírné bitky, politické intriky, milostné románky a mnohem víc... Když jsem BSG viděl prvně, nemohl jsem se od něho odtrhnout a sledoval jsem i 8 dílů za den. Nemám k tomu co vytknout. Naprosto luxusní technické zpracování. Extrémně luxusně famózní hudební doprovod, který ještě umocňuje epičnost daných momentů. A příběh s admirálem Adamou. Popravdě ani při jednom díle jsem se nikdy nenudil. Pro všechny fanoušky sci-fi absolutní povinnost.

Krym - cesta domů (2015) (TV film)

Putin: zahránce, mírotvůrce, bůh. No, co jiného k tomu napsat? Samozřejmě borci s 5 hvězdičkami slintají nad Putinem a Ruskem a borci s odpadem slintají nad EU a NATO. Ovšem já neslintám ani nad jedním. Samozřejmě klasická propaganda, která má diváka utvrdit v tom, že Putin je bůh a zachránce Krymu a lidu prostého. To co mě překvapilo, byly autobusy plné lidí, vracejících se na krym z pro ruských demonstrací zastavovány ozbrojenci a následně hnány do lesů a popravováni. Určitě jsem se na tenhle dokument chtěl podívat už jen ze zajímavosti. Nakonec tomu dávám 50% ... Dal bych tomu i 80 - 90% ALE... samozřejmě je to natočené tak, že svět ovládají ilumináti a protože Putin. Ne, propaganda je cítit opravdu hodně moc, ale některé události jsou určitě k zamyšlení, které tu jsou popsány.

Millerovi na tripu (2013)

Podobně jako jsem měl předsudky dle názvu u filmu "Méďa", měl jsem předsudky i u tohodle. Říkal jsem si, že to bude s prominutím nudná rodinná pí*ovina. Netušil jsem jak moc jsem se mýlil. U tohodle filmu jsem umíral smíchy. A vtipné scénky jsem si pouštěl několikrát po sobě. Dávám 5* a to proto, že jsem se smál od začátku do konce.

Pátý element (1997)

Uctivě se stydím, že jsem tento film viděl až v roce 2015. Luxusní záležitost s Brucem Willisem. Nemálo jsem se zasmál. A hned ze začátku mě dostala scénka prohlídky bytů. Každopádně tu asi nemám co vytknout. Na poměrně starý film, super vizuální efekty a parádní prostředí.

Jurský svět (2015)

Myslím, že tvůrci se s Jurským světem poprali dobře. Viděno v kině v 3D a stálo to za to. Chris Pratt se svými "how to train your raptors" byl super :-). Vytknul bych asi jen běhající ženskou v podpadcích před T-rexem, což mě hodilo do *facepalm modu*. Jinak super zážitek a 4 hvězdy si ode mě zaslouží.

Dark Matter (2015) (seriál)

Nechápu proč se to jmenuje "temná hmota" když to s temnou hmotou nemá nic společného. Rozhodně lepší by byl název "Raza" což je název lodi, na které se se šest - sedmi členná posádka včetně androida nachází. Celková atmosféra a vizualizace se odráží v tom, že to má z části na starosti jeden z tvůrců hvězdné brány. Ovšem srovnávat to s hvězdnou bránou, Farscape nebo Firefly se mi zdá celkem zcestné. Tady se nic neděje. Jsou tu různé příběhy, nějaké "tajemno" a to, kdo vlastně zapříčinil vymazání paměti všem z posádky. To je jediné, co mě u toho seriálu drží. Spousta epizod je nudných a o ničem, některé jsou super. Ani se netěším na finální díl (zatím shlédnuto 9 epizod) protože jak je zvykem, na konci bude obří cliffhanger, který mě donutí začít sledovat i druhou řadu, pokud vyjde. Jinak vizuálně na velmi dobré úrovni, mě se vše líbí a hlavně design lodiček je parádní, i když jsme si jich moc neužili. Některé postavy jsou na facku, některé jsou mi zas více sympatické, uvidíme u finální epizody jak se nám celkový děj rozuzlí.

Godzilla (2014)

Á je to tu, ta slavná Godzilla! Jenže, kde je háček? Čekal jsem monstrum, ničící vše lidské. Jenomže překvápko s jinými monstry mě uzemnilo. Vážně jsem se těšil na fajnový blockbuster. Ale nakonec z toho vyšel průměrný, ne li podprůměrný film, kde jeden týpek přežije vše, je všude a všechno zničí a zachrání a je prostě hustý. NE! Dávám 2* za Godzillu a 1* za viuální efekty. Ty dvě zbylé hvězdičky sežraly ty zbylé trapná monstra.

Padesát odstínů šedi (2015)

Knižní předlohu jsem nečetl, ale na film jsem se rozhodl podívat. Chvíli jsem nechápal co se v tom filmu vlastně děje. Docela bych bral i celkovou pointu filmu, miliardář či milionář, nebo prostě boháč má i svou temnou stránku schovanou za zamknutými dveřmi ve svém bytě. ALE .... Tak šitózní a sračkoidní konverzace jsem dlouho neviděl. Navíc, ta neskutečná náhoda, že zajde do obchodu, kde zrovna pracuje, je docela trapná. A po dvou těchto setkání (včetně toho rozhovoru) spolu něco mají. Jenže vše je tak strašně trapné a předvídatelné, že už lepší příběh má porno, kde panička nemá peníze na zaplacení instalatérovi, který je čirou náhodou maximálně nabušený steroidy s půlmetrovým ptákem. Sečteno podtrženo, šit. Ovšem, který je dobře natočen... jakože scénář stojí za houby, ale režije ujde.. celkem. A pak zjistíte, že plánují - co knížka - to film.

Avatar (2009)

Úžasně technicky provedený film s famózním hudebním doprovodem! Díky luxusním vizuálním efektům, které jsem hltal jedním dechem jsem se u žádné části filmu nikdy nenudil a to jsem to viděl xkrát. Doufám, že další tři plánované díly nebudou o moc horší, jak to tak již bývá zvykem.