Poslední království (2015) (seriál)

Takže zhlédnuty 4 díly a dávám 4*. Jak jsem tu již četl, je to příliš americké. Ale stále to stojí za to. Vikings se to nevyrovná, ale každý seriál nemůže být stejný :)

Marťan (2015)

Film je super! Četl jsem knižní předlohu, která byla prvotřídní. Zaznamenal jsem pár chybějících událostí. A kdyby přidali víc vtipné konverzace Watneyem s Nasa, taky by neuškodilo. Každopádně co mě vážně překvapilo bylo zpracování filmu po technické stránce. Perfektní. Ridley Scott se zase pro jednou vytáhl.

Mimoni (2015)

Je mi 21... a mimoni se mi prostě líbí!! Náhodou je to cool animák s mimoni. Co víc od toho čekat? :)

Město 44 (2014)

Dost dobře natočená pí*ovina. Efekty, super, atmosféra super, všechno super. Pak ale chování postav. "nedělej to" udělá to a chcípne. Desetkrát to tam je... některé scény jsou směšné, jiné zase epické. Někdy ty postavy se chovají logicky, jindy absolutně iracionálně viz dívenka vs tank. Každý člověk má nějakou tu sebezáchovu a neříjekte mi, že ji neměli ani tihle. Jinak je ve filmu skvěle vyobrazeno utrpení a umírání. Hlavně to umírání. Dal bych tomu i pět hvězd, ale neskutečným způsobem mě sraly ty scény těch hlavních dvou postav. A sem tam scény ala matrix, wanted a nějaké psycho.

Labyrint: Útěk (2014)

Ucházející scifárna. Knižní předlohy jsem nečetl, ale tenhle film ušel. Jen jsem už asi starý na tyhle "týnejdžerovské" filmy. Uvidím jaká bude dvojka.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Paráda. Předchozí díly jsem neviděl a bohužel bych už asi nebyl schopný je vidět. Ale tohle byla parádní jízda. Po shlédnutí behind the scenes, jsem se nestačil divit jak až moc reálné vše bylo. Skvěle zpracované, parádní post apo prostředí (jakožto jeho milovník jsem si ho užíval na plno) a samozřejmě skvělý hudební doprovod. Občas jsem se pozastavoval nad těmi "psycho" scénkami, které popravdě nevím co měly znamenat. Bál jsem se na to jít do kina a lituji, že jsem nešel.

Odebrat z přátel (2014)

Důvod proč nemám rád horory. Jsou na stejné brdo. Většina z nich. Tenhle je jak z kopíráku... OVŠEM, je zajímavě zpracovaný, a jakoby natočený z pohledu plochy na PC a se mi líbilo. Ovšem film je klasicky jedno velké klišé. Hold už nebudu dávat na rady a na horory prostě koukat nebudu. To, kdy jsem fakt dostal strach bylo, že mi zamrzl počítač při klikání na hodnocení "odpad" ... tak jsem tomu z milosti dal jednu hvězdu.

Interstellar (2014)

Z počátku, jsem si říkal, jaká to hovadina zas bude... Jenomže... od půlky filmu jsem čuměl s otevřenou hubou slintajíc si na tepláky posypané popcornem... Ne teď vážně. Prostě WOW. Dlouho jsem při filmu nezažil, abych se zatajeným dechem sledoval kulervoucí scénu, s naprosto famózním hudebním doprovodem. Tu scénu jsem si na youtube pouštěl asi stokrát a je to při dokovací scéně. Jedním úžasné a daleko mnohem lepší než Gravitace. 5*

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

S postavou Waltra jsem se tak trochu zžil... občas také utíkám do takovýchto představ, pryč od real life, takže hlavní postava se mi líbila. Jinak poměrně dobře zpracovaný film a dobrý hudební doprovod. Dávám 4* hvězdy, dobrý film!

Hranice nemožného (2008) (seriál)

Výborný seriál!!! možná až moc... až mě začal brutálně nudit zhruba u 4. série a fakt jsem se už na to nemohl koukat. Rozhodně doporučuji pro ty, co mají trpělivost. Mě došla... začal jsem se v tom ztrácet a fakt mě to pak už nebavilo... snad to někdy dokoukám...