Aféry (2011) (seriál)

Těšil jsem se na remake, tuším amerického seriálu, o terapeutovi, co z křesla kanceláře řeší problémy známých i neznámých a v neposlední řadě i svoje. Dost mě první díl zklamal. Uviděl jsem historkové vyprávění mini příběhů s účastí šarmantního rozvodového advokáta (rozvodoví asi nejsou až tak upjatí) a jeho slibné asistentky. Ale druhý díl mi otevřel výhled trochu dále. Seriál sice bude vyprávět osudy krachujících manželství, ale mezi řádky snad bude kreslit vztah advokáta Dana s jeho neopětovaně zamilovanou asistentkou Lucií. Dosud na tom nevidím nic zajímavého, ale je tu jedna věc. Vlastně hned dvě. Herci, ztvárňující ony dvě postavy jsou charizmatická Kristýna Nováková a Pavel Kříž. Ti dva jsou pro mě důvodem, proč se podívám i na další díl.

Londýnský gangster (2010)

Podle mě tento film snese srovnání s Trainspotting, Rocknrolla a Snatch. Ze všech v něm najdete něco, ale jen malou špetku. Je to taková Light verze anglické "gangsterky" s trochou romantiky. Myslím, že film hlavně stojí na hvězdném obsazení. Konec mě naprosto odrovnal, proto hodnotím tak vysoko.

Černá labuť (2010)

Neuvěřitelný herecký výkon Natalie Portman. Jen jsem se nedokázal ztotožnit s myšlenkovými pochody její postavy Niny a hlavně její matky. Poslední čtvrtinu jsem nedokoukal. Podobně silný zážitek jako v Goya's Ghosts.