Volejte Saulovi - Série 5 (2020) (série)

Pro mě asi nejlepší série BCS. Perfektní humor střídající dokonalé napětí.

My z Kačerova (1987) (seriál)

Tohle je prostě naprostá topovka, jako malej kluk, kterýmu byli zakazovány filmy jako Indiana Jones a Pán Prstenů, byl tenhle seriál vrcholem mé fantasy dobrodružné sféry, a právem, seriál vás pohltí a baví neustále. Navíc je to šílená švanda, u většiny scén Rampy McKváka se válim smíchy po zemi.

Vlastníci (2019)

Jeden z nejlepších českých filmů, co jsem kdy viděl? Pravděpodobně ano.

Outsider - Must/Can't (2020) (epizoda)

Možná jsem přece jen trochu zklamaný, to ale neznamená, že by se jednalo o průser typu: poslední série Game of thrones.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Kéž bych nikdy nežil ve světě, kde se jeden z největších spoilerů bere jako obecně známý. Kdyby první trilogie byla chronologicky vytvořena před trilogií druhou, efekt překvapení z toho obrovského plot twistu by byl mnohonásobně větší. Takhle se pouze dívám na mého milovaného obi-wana, užívám si ten svět, atmosféru, hudbu, a nejlepší vizuály původní ságy. Bohužel ale prostě dopředu vím jak všechno dopadne, takže to bere filmu asi nejvíc. Navíc ve mně Hayden Christensen ani Natalie Portman neprobouzí skoro žádné emoce.

Outsider - Foxhead (2020) (epizoda)

Kruh se uzavírá. Po dlouhém sledování honu na lovce se konečně přibližujeme k jeho dopadení, ale ještě před koncem se budou určitě dít zajímavé věci. Knihu jsem nečetl, každopádně bych se rád zarazil nad totálním hejtem tady v komentářích, sice se nejedná o absolutně převratný seriál, ale kvalita jako celek je objektivně prostě výborná, Kamera je dechberoucí, záběry který konkuruje všem dnešním seriálům, herecký výkony jsou uvěřitelný a probouzejí emoce, vyprávění je parádní, každá scéna dává smysl, a nezdá se být nijak nevíc, či náhodná. Fakt se nestačim divit jakoby jak je dnešní svět v extrému. Když vydáte sračku jako zaklínače, každej jí hltá s hubou dokořán, že se prej jedná o jeden z nejlepších seriálů na netflixu (ani za tisíc let ne). A pak nečekaně dostaneme tohle super mega zajímavý a dechberoucí krimi-fantasy. A banda nějakejch pseudo elitářů si stěžuje, že se tam hovno děje, že nemá tušení co se děje, a že to je uplná sračka. Tak prosím se dvakrát zamyslete nad tim co ste zrovna viděli než začnete vrhat hodnocení odpad ke každýmu dílu. Myslim si, že Outsider si absolutně žádnej hejt nezaslouží, jedná se minimálně o skvěle vypadající a skvěle zahraný dílo.

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Ikdyž se jedná vizuálně o nejrozbředlejší díl ságy, napoprvé mi vůbec nedošlo jak svižné tempo příběh má, jak je vcelku chytrý, svižný, a zbytečně nekomplikovaný. O důležitosti událostí vůči SW universu ani nemluvě 80%

Živí mrtví - V sevření (2020) (epizoda)

Tak nějak už jsem asi získal imunitu proti těm pseudo napjatejm situacím, kdy někomu spadnou klíčky od lékárničky do kanálu plnýho mrtváků. Musim říct, že každej z těch momentů tohohle dílu jsem byl chladnej jako náhrobní kámen.

Velký lov - V břiše velryby (2020) (epizoda)

Tak se mi zdá, že se nám zakládá na nadupaný seriál. Atmosféra, jak vystřižená z druhé série Farga doplněná zajímavým konceptem:(nahánění nácků v USA po válce, no to přece nemůže někoho nezaujmout) a skvělými herci. Sice jsme koncept "mladý kluk nalezne starého a moudrého mentora, který ho vypravuje na trnitou cestu za pomstou" viděli už tisíckrát, ale i tak si myslím, že by to mohlo fungovat. První díl je skvělý úvod.

The Mandalorian - Season 1 (2019) (série)

Na nic netlačící Mandalorian je v podstatě videohra, kde spoustu dílů jsou pouze vedlejší mise, které vás drží zpátky od dokončení hlavního příběhu, a stejně jako v případě většiny fanoušků třetího zaklínače, tady to je v podstatě stejná situace. Krátké vedlejší mise jsou perfektní kovbojskou estrádou. Bohužel když pak dojde na rozuzlení hlavního příběhu, nefunguje to u mě tolik, jako například samostatná linie u 4. Epizody: Sanctuary. Audiovizuálně je to vlastně perfetkní. Moc se mi líbí, že veškeré triky jsou vypiplané do detailů. Seriál nijak neuniká od zajeté vizuální SW šablony, ale přece jenom určitě přidává něco svého. Tak jako tak, je to k nevíře, ale ke Star Wars univerzu mě nepřišpendlil ani žádný z filmů, či předchozích seriálů, ale právě Mandalorian a videohra Fallen Order, za což jsem rád, protože poslední tři filmy kromě audiovizuálního zážitku stály za starou bačkoru, a nečekal jsem, že by SW universum mohlo být ještě někdy na vzestupu. PS: Hlavní znělku a každý outro absolutně žeru!!!