Paprika (2006)

Nemám ani tušenia o čom to bolo, ale bavilo ma to od začiatku do konca.

Vyvolený (2000)

Superhrdinský mýtus v tej najinteligentnejšej forme predtým, ako to bolo cool.

La La Land (2016)

La La Land bol posledný film ktorý som videl v roku 2016. Celý film je ako zamilovaný list kinematografii 30. a 40. rokov. Je to čistá filmová mágia ktorá je viac ako obyčajný, presladený muzikál. Každá jedna scéna je tak precízne nakrútená a zrežírovaná, plná nápadov, emócií, farieb, energie. La La Land zachytáva všetko čo mám na filmoch rád a posúva to ďalej. Je to jeden z najkrajších filmov, aké som kedy videl - film o snoch, pre snílkov. Druhé pozretie mi vyrazilo dych, nemôžem sa dočkať ďalších!

Ulice Cloverfield 10 (2016)

Trištvrtina filmu - parádne vystavaný klaustrofobický thriller plný skvelých nápadov, výborných hereckých výkonov, atmosferickej hudby a napätia. Finále pre mňa veeľmi rozporuplné, takmer zrážajúce tento inak skvelý film na 3*. Takmer.

Plán 9 (1959)

Všetka táto kritika robí ten film, tým čím je. Bez tohto všetkého by o ňom nikto nevedel. Bez tohto všetkého by si ho filmový fajnšmekeri nikdy nepozreli. Istým spôsobom je toto všetko vlastne tá najpozitívnejšia vec na tomto filme. Je to dôvod, prečo takéto filmy ľudia občas vyhľadávajú. Je to brak najväčšieho kalibru. No je tak zlý, až je zvláštnym spôsobom...dobrý? Myslím si, že Plán 9 nie. Poznám aj „lepšie“ zlé filmy. No vo svojej kategórii, je určite dôležitý.

Cooties (2014)

Priemerný dej, suché postavy a slabý humor nezachráni tých pár fakt perfektných hlášok. A ani Frodo tomu nepomôže.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Revenant ma uviedol do skoro 3 hodinového diváckeho tranzu, v ktorom som mal pocit, že som svedkom výnimočnej filmovej udalosti a veľkého kinematografického, filmárskeho úspechu. Hypnotický, nádherne natočený, brilantne zrežírovaný a zahraný, silný film o pomste, ľudskej vytrvalosti a duchovnej sile plynúcej z lásky zlomeného muža k svojej rodine. Pre mňa jeden z najlepších filmov roka.

District 9 (2009)

Myslím si, že je to najlepší Blomkampov film. Jeho daľšie filmy, ktoré stoja na úspechu práve Districtu 9 sú podobné, no zamerané skôr na akciu a sci-fi technologické vychytávky, v ktorých sa Blompkramp tak vyžíva.

Purpurový vrch (2015)

Gotická romanca/horor od Del Tora? Sign me in. Ale nie, ak to bude mať nudný príbeh, nezaujímavé postavy, s iba jednou ktorá niekde smeruje (Hiddleston), žiadne napätie a nevýraznú hudbu. Tento film bohužiaľ všetko toto má. Za motiváciu záporakov by si scenáristi zaslúžili noc v strašideľnom dome. No na druhej strane je zas Crimson Peak nádherným výtvarným dielom. Prepracovanosť a vypiplanosť domu je fakt obdivuhodná. Kostýmy nádherné, vyjadrujúce postavy. Del Toro opäť ukazuje aký je skvelý vizuálny rozprávač, každá postava má tú "svoju" farbu a každý dôležitý dialóg je zasadený do prostredia, ktoré ho pekne dokresľuje. Ale čo z toho keď príbeh ktorý rozpráva je sám o sebe nezaujímavý? Nič. Posledných 15 min. perfektne vyostrených s veľmi pekným záverom, škoda toho tiahnuceho sa začiatku. Veľmi som sa na to tešil. Ale aj napriek všetkému som rád, že tento žáner ešte nezomrel.

Koyaanisqatsi (1982)

Jeden z mojich najsilnejších audiovizuálnych zážitkov.