Jak jsem poznala tvého otce - Série 1 (2022) (série)

Nie je to zlé, ale ani dobré. Má to srdce, tvorcovia sa snažia, dali do toho emócie, len zároveň tomu chýba šťava, akýsi drive, čo mal originál. Postavy sú zaujímavo vykonštruované, každá má hromadu vlastností, ale zároveň sú akosi nevýrazné. Humor teda nemá kde vznikať, lebo tu nie sú žiadne "hrany", ktoré by narážali do seba. Nie je v tom žiadna divoká karta, ala Barney. Zároveň jednotlivé dielčie zápletky nemajú dosť priestoru dýchať. V HIMYM sa niektoré veci riešili viac dielov, tuto je to často skrátené v rámci jednej epizódy. Rozhodne by sa dalo rozobrať tento seriál viac, zistiť prečo (ne)funguje. Nemôžem však povedať, že je všetko zle. Romantika je milá, postavy majú príjemné ľudské momenty a pod. Pristihol som sa, že sa pri sledovaní prihlúplo usmievam, nie na vtipoch, ale celkom tak nad atmosférou seriálu. Avšak viac ako HIMYM mi to pripomína Priateľov, čo je súce malý rozdiel, ale pre mňa vkusovo dosť podstatný.

Pokoj 1408 (2007)

Stále jeden z mojich obľúbených hororov, napriek tomu, že tempo je strašné a strašenie je nekoherentné. PS: Originálny koniec je ďaleko lepší, ako režisérsky!

Až přijde válka (2018)

Výborná sonda do sveta brancov, ale akosi bez pointy. Aj keď na tú je asi ešte skoro.

Expedice: Džungle (2021)

2 1/2* - celé to postráda akési čaro a chémiu medzi postavami, na ktorej takéto filmy stoja. Veľmi štylizované, umelé a nepríjemne digitálne. Hudba je však skvelá, mladšie publikum sa zabaví. Ja viem, že i Múmia a Indy sú štylizované, ale zároveň je v nich aj nejaká surovosť, a väčšia iskra. Toto mi veľmi pripomínalo Kráľovstvo krištáľovej lebky, kde sa veci dejú, lebo sa v takýchto filmoch majú diať a chýba tomu život. To, že väčšina filmu bola natáčaná pred zeleným plátnom v štúdiu tomu nepomáha.

Kancl (2005) (seriál)

Chápem príťažlivosť tohto seriálu, i jeho čaro, ale pre mňa to nebolo nič extra, len taká výplň. Popravde, naozaj ma bavila až posledná séria, možno dve.

Šťastný nový rok (2019)

Zasmiať som sa zasmial, hlášky sú tam dobré, len vyčnievajú z mora šedi, klišé a gýču ako osamelé ostrovy. V prvom rade ma odradili samotné postavy; bohatý Bratislavčania a ich bohaté problémy na hony vzdialené akejkoľvek bežnej ľudskej skúsenosti. Ale chápem, romantické komédie sú často zamaskované rozprávky a kto by nesníval o tom, že má k dispozícií hromadu pekných oblekov a Vianoce trávy v Kempisky (ani neviem, ako sa to píše, tak som chudobný) v Tatrách? Aj to len preto, že mu nevyšla dovolenka na Maledivach (#firstwordproblems). Ale za najväčší prešľap filmu považujem premisu, že nejaký chlap by bol schopný ŤÁŇU PAUHOFOVÚ podvádzať! To by musel byť slepý a retardovaný. V skratke: prvý film Jakuba Kronera, ktorý ma sklamal. Dúfam, že aj posledný.

Zámek a klíč - Série 2 (2021) (série)

O kúsok lepšie ako jednotka (čo znamená silnejšie emočné momenty, menej dier v scenári a pod.). Aj som sa dosť zapozeral, čo som pri prvej sérií mal problém. Z jednoduchého dôvodu; komiks je omnoho, omnoho lepší. Druhá séria si však z neho berie len nejaké elementy a buduje si vlastný príbeh. Občas som mal dojem že tomu chýba šťava, finále mi prišlo odfláknuté, ale inak ma tento "nový" príbeh baví. A bad bitch Eden bola neskutočne sexy.

Pod zemí (2014)

Keby to ostalo pri hľadaní pokladu (nejaké tie hádanky, blúdenie, zopár okultistov...) bolo by to fajn. Ako oceňujem snahu tvorcov o nejakú pointu, ale takto to vyzeralo, že len hádžu jeden "strašidelný" nápad na druhý bez logiky. Teda vnútorná logika tam je, to nepopieram, ale tie hororové časti boli nekreatívne a pointa bola predvídateľná. Jednoduché pulpové dobrodružstvo by bolo asi lepšie.

Dannyho parťáci (2001)

Klasická filmárčina, resp. moderná klasika. Bolo by naivné a hlúpe povzdychnúť si, že dnes sa už takéto veci netočia. Pomalší strih, nájazdy a zoomy, všetko mierne zastaralé techniky, ktoré však dodávajú filmu tu správnu patinu. Okrem toho chytrý, jednoduchý dej so sympatickými postavami. Čo viac chcete?

Ulice strachu – 3. část: 1666 (2021)

Toto mali byť dva filmy. Prvá polka celkom super, druhá je v podstate tá istá klipovitá uvrešťaná vec ako prvý diel.