Sedm statečných (2016)

Suchopádné, žádná originalita, už vůbec ne hudba, vykrádačka za účelem zajištění zisků. Smíchání ras je to nejmenší, sice se to nedá historicky uchopit, ale budiž, režisérova potřeba udělat z bílého zloducha... Nejspíš režisér nepochopil, proč se nám líbila verze z roku 1960 >.< Chápu, že jde o remake remaku, ale s dnešními vymoženostmi, proč to jenom překopírovali a nevylepšili? Nač je potom remake dobrý vidět, hm? Nestrhnul ani příběh, ani herecké výkony, neztotožnění s žádnou postavou, hubda trapně zkopírovaná. Když bychom porovnali verzi z roku 1954 a 1960, tak obě překypují originálním provedením. Při srovnání tohoto provedení s verzí z roku 1960, tak ta totálně vyhrává na celé čáře po všech stránkách. Nač tedy vidět tento remake? Není důvod...vůbec žádný. Leda na kopii Jennifer Lawrence - Haley Bennett.

Smyčka času (2013) (TV film)

Vzhledem k tomu, že zastávám teorii o cestování v čase, že návratem do minulosti započne novou budoucnost bez ohledu na jeho konání, tedy se nemůže nikdy vrátit do stejné budoucnosti, protože pro něho už neexistuje, tak půl filmu musíme čekat, až konečně se do minulosti dostanou, pak de facto nic objevného tam neudělají a vrací se zpět za velkých oslav. Připomnělo mi to starý seriál o cestování alternativními světy. Byl mnohem lepší.

Lovec: Zimní válka (2016)

Úchvatná Emily Blunt v neuvěřitelně úchvatných šatech, ale neumím si představit je nosit, musí být těžké a nepohodlné. Tak a to je asi všechno, co je na tom filmu zajímavé. Žádná pořádná akční scéna, žádné pořádné umírání, žádný pořádný boj dobra se zlem...na co nalákat tedy lidi? Na Emily Blunt. Jo a CHarlize to taky slušelo. Nicméně takový film položit pouze na lásce, je v dnešní době přežitek. Bohužel. Dala jsem zprvu tři hvězdy, snižuji na dvě. Ten film mi už nikdy nebude stát za druhé shlédnutí.

Očista: Anarchie (2014)

Obyčejná bitka. Žádné poslání filmu, což by se od něho očekávalo. Když už jsme se tedy probojovali do druhého dílu. Rok všichni vědí o tomto dni, a stejně se "ti hodní" na něj nevyzbrojí. Logiku tu však už ani nehledám. Co je podstatné, že totálně pohřbil filmový nápad. Místo aby pojal film jako "chléb a hry", tak celý upadne do zapomnění během několik málo měsíců...týdnů...u některých nepřežil v myšlenkách ani dny. Chce-li se divák dívat na obyčejné pouliční bitky, nechť si pustí večerní zprávy. Na to nemusí mít vymyšlený příběh.

Očista (2013)

Jediné, co po letech zůstalo, je nápad na dobrý film. Nějak však utonul v lokálním jednoaktovém béčku. Žádný převratný scénář. Měli téma uchopit z druhého konce, začít u zločinnosti, ne u zákona. Neboť jak známo, zločin je první, pak se teprve vytvoří zákony ;-) PS: jaký má smysl zlegalizovat jednodenní kriminalitu, když po celý rok nejsou schopni ji omezit? No přeci aby dali policistům volno... -.- logiku by ten film měl, kdyby celý rok lidi sekali latinu a potom, jako např. v 1984 (děj, kdy všichni si vybijí zlost na propagačním filmu o válce), si hezky vyřídili jeden den v roce všichni účty. Něco jako Ježíšek přinese dáreček pouze hodným ;-) Jenže v posledních letech nějak všichni filmaři přišli o rozum či co...

Bylo, nebylo (2011) (seriál)

Zajímavý. Zjistila jsem, že Sněhurka je nudná postava, Spasitelka je o ničem. Zlá královna je pouze zraněná žena, kterou všichni využívaj a nikdo ji nepomůže. Jediná zajímavá postava nakonec zůstává Rampelskin. Nějak jsem při tom ztratila víru.

Oko v oblacích (2015)

Skvělý scénář, vynikající obsazení, dobrý námět. Hlavní problém celého snímku je, že se hledají problémy, proč něco nerozhodnout. Nesprávní lidé na vysokých pozicích, kteří se neumí rozhodnout a nést odpovědnost a přehazují ji na někoho jiného. Na to nemusím koukat na film, to vidím každý den kolem sebe.

Velký Gatsby (2013)

Kéž by moje hodnocení mohlo být vyšší. Bohužel během sledování bude asi každý uchvácen výpravou. Příběh je jednoduchý a pohádkový. Bohužel za pár dní vyprchá z mysli. Příběh i ten pocit z velkoleposti. Boj proti osudu, jiný boj proti třídě, boj o lásku. Film zabaví přesně na dvě a půl hodiny.

Cani arrabbiati (1974)

Sakra dobrý krimi thriller s úžasnou atmosférou. Konec bude nezapomenutelný. Vyšperkovaný momenty.